به کمک هم، کیفیت زندگی را تغییر می‌دهیم
together, we change live

021-2228 0646

شماره تماس سمعک اقدسیه 

 

سمعک های شارژی / کلینیک سمعک اقدسیه

تمامی سمعک ها صرف نظر از شکل ظاهری، اندازه و سطح تکنولوژی، اجزای اصلی مشابهی دارند (میکروفون، آمپلی فایر، بلندگو (رسیور) و باطری). باطری در واقع منبع تغذیه سمعک بوده و وجود آن برای کار کردن سمعک ضروری است. امروزه سمعک ها یکی از دو نوع باطری زیر را دارند:

1- باطری یکبارمصرف: با یک بار تمام شدن شارژ، دیگر قابل استفاده نیستند.

2- باطری قابل شارژ: نباید به طور منظم تعویض شوند و می توان چندین بار آن ها را شارژ و مجدد استفاده کرد.

تا حدود 10 سال قبل، تنها نوع باطری موجود برای سمعک، یکبارمصرف بود. این باطری ها امروزه نیز در اکثر سمعک ها استفاده می شوند. باطری های یکبار مصرف "Zinc-air" بوده و زمانی که برچسب رنگی روی آن ها کنده می شود، اکسیژن وارد باطری شده و فعال می شود. این باطری ها در 4 سایز با رنگ های مختلف موجود هستند، طول عمر آن ها معمولا" 7-5 روز است که البته به سایز باطری، نیازهای شنیداری کاربر، وضعیت محیط های شنیداری که سمعک در آن ها استفاده می شود، مدت زمان استفاده از سمعک، مدت زمان استفاده از قابلیت های پیشرفته مانند بلوتوث و ... بستگی دارد. یکی از بزرگترین معایب باطری های یکبارمصرف که باعث شد شرکت های سازنده سمعک به فکر تولید سمعک شارژی باشند، ظرفیت انرژی کم این باطری هاست که نمی تواند پاسخگوی نیاز سمعک های دیجیتالی و پیشرفته امروزی باشد و در واقع هزینه زیاد خرید باطری های یکبارمصرف و سختی تعویض این باطری ها برای برخی افراد، سمعک های شارژی را روز به روز محبوب تر می کند. تا جایی که علی رغم بیشتر بودن قیمت سمعک های شارژی نسبت به سمعک های معمولی، پیش بینی می شود در آینده ای نه چندان دور سمعک های شارژی طرفداران بیشتری از سمعک های دارای باطری یکبارمصرف داشته باشند. 

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید و مراقبت از باطری سمعک؛

سمعک های شارژی که نخستین بار در سال 2016 وارد بازار شدند، نیازی به خرید و تعویض منظم باطری ندارند و تنها 4-3 ساعت در شبانه روز در شارژر قرار می گیرند تا بتوانند یک روز کامل کار کنند. این نوع سمعک برای افرادی که نمی خواهند به طور منظم باطری سمعک خود را تعویض کنند (مانند کودکان مدرسه رو که والدین نمی توانند تمام ساعات روز مراقب تمام شدن باطری سمعک باشند، کودکانی که قادر نیستند تمام شدن باطری سمعک را اعلام کنند و ممکن است چند ساعت از حس شنیدن محروم باشند تا والدین متوجه خاموش بودن سمعک شوند، افراد جوانی که سبک زندگی فعالی دارند و خرید مداوم باطری برایشان مقرون به صرفه نیست، سالمندان دچار اختلالات حرکتی و ...) بهترین گزینه است. شارژر این سمعک ها فوق العاده شکیل و ظریف بوده و به همراه سمعک به فرد تحویل داده می شود.


 سمعک اقدسیه به واسطه متخصصین مجرب شنوایی و همچنین جدیدترین تکنولوژی های حال حاضر جهان، تجربه منحصر به فرد شنوایی را برای همه  انواع کم شنوایی ها (و حتی افراد با کم شنوایی خیلی شدید) به ارمغان آورده است. بالاترین هدف ما درک گفتار بیماران در مکان های شلوغ می باشد.


مزایای استفاده از سمعک های شارژی:

1- راحت تر: با استفاده از سمعک های شارژی، دیگر نیازی نیست که کاربر هر چند روز یک بار باطری سمعک را تعویض کند. بنابراین در سالمندانی که به دلیل اختلالات حرکتی و یا ضعف بینایی در انجام کارهای ظریف دچار مشکل هستند، سمعک شارژی بهترین گزینه است.

2- مطمئن تر: شارژ کردن سمعک در طول شب، در مدت کوتاهی نبدیل به یک عادت برای کاربر می شود. در واقع شارژر سمعک جای مخصوص آن است که مانع گم شدن سمعک می شود و در طول روز نیز کاربر نباید نگران تمام شدن باطری سمعک خود باشد.

3- کارآمدتر: استفاده از سمعک های شارژی سبب صرفه جویی در وقت و هزینه شده و اثرات مخرب محیطی صدها باطری در طول سال را ندارد. در طول 3 سال، دو سمعک بیش از 300 باطری یکبارمصرف استفاده می کنند؛ این در حالی است که سمعک های شارژی تنها دو باطری استفاده می کنند. 

4- ایمن تر: امکان بلعیدن باطری های یکبارمصرف توسط کودکان و یا حیوانات خانگی وجود دارد. باطری ها سمی بوده و می توانند عوارض جبران ناپذیری داشته باشند. بنابراین عدم دسترسی به باطری سمعک، از خطرات احتمالی جلوگیری می کند.

5- کیفیت بالاتر نسبت به مدل های غیر قابل شارژ.

6- عملکرد بهتر؛ به ویژه در محیط های سرد

7- هزینه کمتر: امروزه اغلب سمعک های شارژی از باطری های لیتیوم یونی استفاده می کنند که با یک بار شارژ بیش از 30 ساعت کار کرده و به طور میانگین 5 سال عمر می کنند. انواع دیگر باطری شارژی شامل باطری های هیدرید نیکل و نقره – روی نیز حداقل یک سال عمر می کنند. این در حالی است که باطری های یکبارمصرف باید هر چند روز یک بار تعویض شوند. اگرچه باطری های قابل شارژ و سمعک های شارژی نسبت به سمعک های غیر شارژی قیمت اولیه بالاتری دارند؛ اما در درازمدت بسیار مقرون به صرفه هستند.

معایب استفاده از سمعک های شارژی:

در ظاهر استفاده از سمعک های شارژی بسیار راحت است؛ ولی ممکن است برخی افراد نتوانند از چنین سمعک هایی استفاده کنند. به عنوان مثال افرادی که دچار آلزایمر هستند و اغلب فراموش می کنند به طور منظم سمعک خود را شارژ کنند، بهتر است از سمعک های غیر شارژی استفاده کنند.

سایر معایب سمعک های شارژی عبارتند از:

1- عدم امکان کنترل و تعویض باطری توسط کاربر: برخی سمعک های شارژی فاقد درب باطری هستند و کاربر نمی تواند خودش باطری سمعک را عوض کند.

2- وابستگی به شارژر: باطری سمعک باید هر روز شارژ شود. اگر کاربر فراموش کند سمعک خود را شارژ کند، ممکن است سمعک در طول روز خاموش شود. همچنین کاربر همواره باید شارژر به همراه داشته باشد. البته موبایل ها هم این مشکل را دارند؛ اما به معنای ناکارآمدی آن ها نیست.

4- تنوع کمتر سمعک های شارژی: سمعک های شارژی معمولا" پشت گوشی معمولی و یا RIC (رسیور در مجرا) هستند و تنها یک مدل سمعک شارژی داخل گوشی در سال 2020 توسط شرکت Starkey تولید شده است. البته سمعک های RIC امروزی هم تقریبا" نامرئی هستند.

سمعک های شارژی / کلینیک سمعک اقدسیه

انواع باطری های قابل شارژ سمعک:

سمعک های امروزی شاهکارهای فوق العاده ای هستند که پیشرفته ترین تکنولوژی ها را در اندازه ای بسیار کوچک گنجانده اند. اما همچنان سمعک ها برای کار کردن به انرژی نیاز دارند. باطری سمعک باید در عین کوچک بودن قدرت زیادی داشته باشد. امروزه باطری های قابل شارژ هر دوی این ویزگی ها را دارند. در حال حاضر 3 نوع باطری قابل شارژ برای سمعک وجود دارد:

1- باطری قابل شارژ هیدرید نیکل (Nickel – Metal Hydrid) (NiMH):

ظرفیت انرژی و ولتاژ باطری های هیدرید نیکل تقریبا" مشابه باطری های یکبارمصرف Zinc-air است و به همین دلیل می توان به جای این نوع باطری شارژی از باطری یکبارمصرف برای سمعک استفاده کرد؛ اما این باطری ها معایبی داشتند که سبب شد خیلی زود از رده خارج شوند. از جمله:

 • ظرفیت انرژی باطری های هیدرید نیکل نسبت به نسل های جدیدتر باطری قابل شارژ بسیار کم بود و به ویژه در هوای گرم سریع خالی می شد. به عبارت دیگر این باطری ها نمی توانستند نیاز سمعک های دیجیتال امروزی را تأمین کنند و حتی یک روز کامل هم شارژ نداشتند. به همین دلیل کاربر مجبور بود در طول روز چند ساعت از سمعک محروم باشد تا باطری آن شارژ شود و یا از باطری یکبارمصرف استفاده کند که هزینه اضافی داشت.
 • آسیب پذیری باطری های هیدرید نیکل زیاد بود. اگر کاربر قبل از شارژ کامل، سمعک را برمیداشت یا سمعک مدت زیادی در شارژر می ماند، باطری آسیب دیده و طول عمر آن کاهش می یافت. البته با ساخت شارژرهای هوشمند این مشکل برطرف شد.
 • ظرفیت باطری های هیدرید نیکل در طول زمان کمتر می شد؛ یعنی با افزایش سن باطری، مدت زمان نگه داشتن شارژ آن کاهش می یافت و در نهایت می بایست این باطری ها بعد از یک سال تعویض شوند. البته باطری های شارژی جدید هم این ویژگی را دارند؛ ولی سرعت کاهش ظرفیت باطری های جدید بسیار کمتر است. 

2- باطری قابل شارژ نقره – روی (Silver – Zinc) (AgZn):

این باطری نسبت به باطری های یکبارمصرف و هیدرید نیکل ظرفیت انرژی بیشتری داشته و با یک بار شارژ کردن آن، می توان 24 ساعت به طور مداوم از سمعک استفاده کرد.

سمعک های دارای باطری نقره – روی همانند سمعک های غیر شارژی دارای درب باطری هستند و کاربر می تواند خودش بدون ارجاع سمعک به شرکت باطری سمعک را تعویض کند. باطری نقره – روی از لحاظ ظاهری مشابه باطری های یکبارمصرف است؛ اما ولتاژ آن 1.85 ولت است؛ در حالی که ولتاژ باطری های یکبارمصرف 1.3 ولت است. بنابراین اگر باطری نقره – روی در سمعک های غیر شارژی قرار گیرد، به دلیل ولتاز بالاتر می تواند باعث آسیب سمعک شود. اما می توان با خیال راحت باطری یکبارمصرف را در سمعک های شارژی دارای باطری نقره – روی قرار داد.

یکی از مهم ترین مزایای باطری های نقره – روی این است که این باطری ها کاملا" غیر سمی و غیر قابل اشتعال هستند و 100% قابل بازیافت می باشند. بنابراین ایمن ترین نوع باطری سمعک بوده و به محیط زیست آسیبی نمی رسانند.

معایب این باطری ها عبارتند از:

 • طول عمر این باطری ها نیز کم است و باید هر سال تعویض شوند. کاربر سمعک خودش می تواند باطری را تعویض کند؛ ولی هزینه باطری شارژی نسبتا" بالا است.
 • سمعک های شارژی دارای این نوع باطری، نیاز به مبدلی دارند که توسط شرکت سازنده درون درب باطری سمعک جایگذاری می شود. به همین دلیل اندازه سمعک نسبت به سمعک های غیر شارژی بزرگتر بوده و تا چند سال اخیر نوع داخل گوشی این نوع سمعک وجود نداشت. اکنون نیز سمعک های داخل گوشی بزرگ می توانند شارژی باشند و انواع نامرئی چنین قابلیتی ندارند. جالب است بدانید که می توان سمعک های غیر شارژی پشت گوشی را با ارسال به شرکت، به سمعک شارژی با باطری نقره – روی تبدیل کرد.

3- باطری قابل شارژ لیتیوم یونی (Lithium- ion) (Li-ion):

این نوع باطری امروزه در موبایل، تبلت، لپ تاپ و برخی تجهیزات پزشکی از جمله سمعک به کار می رود. باطری های لیتیوم یونی نسبت به نسل های قبلی باطری شارژی ظرفیت بالاتری دارند و اغلب با یک بار شارژ کردن، انرژی لازم برای 30 ساعت استفاده مداوم از سمعک را فراهم می کنند. سمعک های دارای باطری لیتیوم یونی فاقد درب باطری هستند؛ یعنی باطری درون پوسته سمعک قرار گرفته و کاربر نمی تواند خودش باطری را خارج کند. طول عمر باطری های لیتیوم یونی به طور متوسط 6-5 سال است. این باطری اگرچه امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است؛ اما معایبی نیز دارد. از جمله:

 • کاربر نمی تواند باطری سمعک را تعویض کند. بنابراین ممکن است چند روز از سمعک محروم باشد تا سمعک به شرکت فرستاده شده و باطری آن تعویض شود. البته با توجه به طول عمر زیاد این باطری ها، ممکن است کاربر قبل از این که نیاز باشد باطری را تعویض کند، سمعکش را عوض کند. بنابراین اصلا" نگران تعویض باطری سمعک خود نباشید.
 • این باطری ها فقط در سمعک هایی که از ابتدا مخصوص آن ها ساخته شده اند، قابل استفاده هستند.
 • در صورت فراموش کردن شارژ سمعک و خاموش شدن سمعک در طول روز، نمی توان از باطری یکبارمصرف استفاده کرد.
 • باطری های لیتیوم یونی سمی بوده و در صورت آسیب دیدن احتمال آتش گرفتن آن ها وجود دارد. به همین دلیل نیز سمعک های شارژی به گونه ای ساخته شده اند که کاربران امکان دسترسی به باطری را ندارند.
 • اندازه باطری های لیتیوم یونی بزرگتر از باطری های نقره – روی است. همچنین به علت سمی و آتش زا بودن باطری، لازم است پوسته سمعک بسیار محکم باشد تا آسیبی به باطری وارد نشود. بنابراین سمعک های دارای باطری لیتیوم یونی اندازه بزرگتری داشته و فقط در مدل پشت گوشی و RIC عرضه می شوند. سمعک های داخل گوشی شارژی باطری نقره – روی دارند.

قیمت سمعک های شارژی:

 قیمت انواع سمعک شارژی / کلینیک سمعک اقدسیه

سمعک های قابل شارژ از لحاظ تکنولوژی، سطح بالایی دارند و در همه رده ها تولید می شوند. قیمت سمعک های شارژی متفاوت بوده و به شکل ظاهری، قابلیت ها و ویژگی های سمعک، خدمات پس از فروش سمعک و پوشش بیمه ای و ... بستگی دارد. هرچه سطح تکنولوژی سمعک شارژی بالاتر باشد و قابلیت های پیشرفته تری داشته باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. می توانید حدود قیمت برندهای برتر سمعک شارژی را در زیر ببینید:

قیمت سمعک های شارژی
 سطح تکنولوژی  رده استاندارد  رده پیشرفته
 سمعک شارژی زیمنس  7 میلیون تومان  9 میلیون تومان
 سمعک شارژی فوناک  6 میلیون تومان  9 میلیون تومان
 سمعک شارژی اتیکن  8 میلیون تومان  13 میلیون تومان
 سمعک شارژی استارکی  8 میلیون تومان  14 میلیون تومان

 

بیشتر بدانید: جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت سمعک، این مطلب را مطالعه کنید. 

 

 

 برای آگاهی از قیمت روز سمعک های مختلف با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 0646 2228 - 021

 


کدام شرکت ها سمعک شارژی تولید می کنند؟!

سمعک های شارژی در همه مدل های معمولی، استاندارد، پیشرفته و ممتاز عرضه می شوند. مهم ترین ویژگی این سمعک ها کیفیت گفتار بسیار بالا و همچنین عدم نیاز به تعویض باطری می باشد. سمعک های شارژی اولیه که دارای باطری هیدرید نیکل بودند، در سال 2017 با معرفی نخستین سمعک شارژی با باطری نقره – روی توسط شرکت زیمنس، به تدریج از رده خارج شدند. بعد از آن در سال 2018 کمپانی سمعک فوناک، اولین سمعک شارژی با باطری لیتیوم یونی (Audeo B-R) را عرضه کرد. پس از آن شرکت زیمنس اولین سمعک با باطری لیتیوم یونی خود را معرفی کرد و سپس کمپانی ریساند سمعک لیتیوم یونی (LINX – Quattro) را ارائه کرد. از آن زمان تاکنون تنها همین سه کمپانی، سمعک لیتیوم یونی تولید می کنند و سمعک های شارژی بقیه شرکت ها، دارای باطری نقره – روی هستند.

تا سال 2020 میلادی، سمعک های شارژی فقط در مدل پشت گوشی موجود بوده و سمعک داخل گوشی شارژی وجود نداشت. کمپانی سمعک استارکی در سال 2020 نخستین سمعک داخل گوشی شارژی را وارد بازار کرد. اخیرا" نیز شرکت زیمنس سمعک شارژی داخل گوشی را تولید کرده است؛ اما سایر شرکت ها فقط مدل پشت گوشی این سمعک های فوق العاده را تولید می کنند.

در حال حاضر، بزرگترین شرکت های سازنده سمعک های شارژی عبارتند از:

 • کمپانی سمعک زیمنس (آلمان)
 • کمپانی سمعک استارکی (آمریکا)
 • کمپانی سمعک فوناک (سوئیس)
 • کمپانی سمعک ریساند (دانمارک)
 • کمپانی سمعک ویدکس (دانمارک)
 • کمپانی سمعک اتیکن (دانمارک)
 • کمپانی سمعک یونیترون (کانادا)

در ادامه ویژگی مدل های مختلف سمعک های شارژی هر برند را ارائه می کنیم:

خلاصه مطالب درج شده در این بخش
هزینه خرید انواع سمعک های شارژی
سمعک های زیمنس شارژی
سمعک های شارژی اتیکن سمعک های شارژی فوناک سمعک های شارژی استارکی


 سمعک های شارژی زیمنس

سمعک های شارژی زیمنس / کلینیک سمعک اقدسیه

کمپانی Sivantos همواره در زمینه تکنولوژی سمعک پیشتاز بوده و مبدع بسیاری از اولین های سمعک در جهان می باشد؛ این کمپانی تلاش برای ساخت سمعک های شارژی را از 50 سال قبل آغاز کرده بود و در نهایت به عنوان اولین شرکت سازنده سمعک شارژی در سراسر دنیا معروف شد. در سال 2018 میلادی، باطری های لیتیوم – یونی قابل شارژ برای برخی سمعک های زیمنس مانند Cellion Primax و Pure Charge & Go Nx در بازار موجود بود؛ اما جالب است بدانید که سمعک های شارژی سیگنیا پیشینه ای طولانی تر دارند:

تاریخچه سمعک های شارژی سیگنیا:

شرکت سیگنیا در سال 1966 میلادی اولین سمعک داخل گوشی خود را تحت عنوان "Siretta 339" معرفی کرد. این سمعک هم باطری معمولی و هم باطری شارژی می خورد. باطری شارژی این سمعک با یک بار شارژ شدن، یک روز کامل کار می کرد.

سپس در سال 2007 میلادی اولین سمعک منطبق با سبک زندگی فعال را تحت عنوان "Centra Active" معرفی کرد. این سمعک ضد آب بوده و باطری آن توسط شارژر شارژ می شد. شارژر این سمعک همزمان با شارژ آن، رطوبت آن را نیز خشک کرده و به افزایش طول عمر سمعک کمک می کرد.

در سال 2016 سمعک "Cellion Primax" توسط این کمپانی معرفی شد که  اولین سمعک مجهز به باطری لیتیوم- یونی با قابلیت شارژ القایی بوده و از سوی افرادی که دچار نقص در مهارت های حرکتی بودند، بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

در سال 2018 سمعک "Pure Charge & Go Nx" وارد بازار شد که مانند سمعک Cellion قابلیت شارژ القایی دارد. ظرفیت باطری این سمعک 20% بیشتر از نسل قبلی سمعک های شارژی سیگنیا است. این سمعک به دلیل باطری شارژی لیتیوم – یونی و ارتباط بلوتوثی پیشرفته محبوب است.

در سال های اخیر نیز چند مدل سمعک شارژی دیگر توسط شرکت زیمنس تولید شده است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

انواع سمعک های شارژی سیگنیا:

امروزه سمعک های Siretta 339 و Centra Active به دلیل سطح تکنولوژی پایین خود از رده خارج شده اند؛ اما سایر مدل های سمعک شارژی این شرکت که هم تکنولوژی پیشرفته و هم قابلیت شارژ دارند، در بازار موجود هستند. انواع سمعک های شارژی زیمنس عبارتند از:

1- Cellion Px (2016):

سمعک شارژی Cellion Px زیمنس / کلینیک سمعک اقدسیه

Cellion Px نخستین سمعک وایرلس است که از تکنولوژی باطری های لیتیوم – یونی با قابلیت شارژ القایی بهره می برد. زمانی که کاربر سمعک را درون شارژر قرار می دهد، سمعک به طور اتوماتیک شروع به شارژ شدن کرده و زمانی که سمعک از شارژر خارج می شود، به طور اتوماتیک روشن می شود.

باطری این سمعک با شارژ القایی Ultra fast شارژ می شود؛ یعنی با 4 ساعت قرار دادن سمعک در شارژر، می توان به مدت 24 ساعت به طور نامحدود از آن استفاده کرد. همچنین با گزینه شارژ سریع، سمعک با 30 دقیقه شارژ شدن می تواند 7 ساعت کار کند. تکنولوژی باطری های لیتیوم – یونی در واقع مشابه باطری موبایل یا لپ تاپ بوده و میانگین طول عمر این باطری ها 7-5 سال است. پس از این مدت، در صورت امکان ادامه استفاده از سمعک، فرد می تواند با مراجعه به شنوایی شناس، باطری سمعک خود را تعویض کند.

شرکت زیمنس شارژر سمعک Cellion را به گونه ای طراحی کرده که رطوبت سمعک را هم خشک می کند و بدین ترتیب طول عمر سمعک را افزایش می دهد.

یکی از مهم ترین مزایای شارزر سمعک Cellion این است که کاربر می تواند در صورت عدم دسترسی به برق، با استفاده از یک کابل USB، شارژر را از طریق پاوربانک یا لپ تاپ شارژ و سپس از آن برای شارژ سمعک استفاده کند. 

این سمعک در دو سطح کیفیتی 5 Px و 7 Px عرضه می شود.

 

2- Pure Charge & Go Nx (2018):

سمعک Pure Charge & Go زیمنس / کلینیک سمعک اقدسیه

این سمعک نیز مانند مدل Cellion Px با قرار گرفتن درون شارژر به طور اتوماتیک شارژ شده و با خارج شدن از شارژر به طور اتوماتیک فعال می گردد.

با 4 ساعت شارژ سمعک، می توان به مدت 19 ساعت از آن استفاده کرد. البته در صورتی که از ارتباط بلوتوثی سمعک با سایر وسایل مانند تلویزیون یا موبایل استفاده شود، به دلیل افزایش مصرف باطری این مدت به 17 ساعت کاهش می یابد (توجه داشته باشید که این 17 ساعت شامل 5 ساعت استفاده از بلوتوث سمعک هم می باشد). لازم به ذکر است که میانگین استفاده روزانه افراد از سمعک 16 ساعت است. بنابراین می توانید بدون هیچ نگرانی در مورد اتمام باطری سمعک، از آن استفاده کنید.

در صورت استفاده از آپشن شارژ سریع، سمعک Pure Charge & Go Nx با 30 دقیقه شارژ شدن می تواند 6 ساعت کار کند.

این سمعک شارژی در مدل CROS نیز موجود است که برای افرادی که فقط در یک گوش خود کم شنوایی غیر قابل درمان دارند مناسب می باشد.

 

3- Styletto Connect (2019):

سمعک Styletto Connect زیمنس / کلینیک سمعک اقدسیه

سمعک Styletto نخستین سمعک SLIM-RIC در جهان است که به سه دلیل نسبت به سایر سمعک ها برتری دارد:

 • شکل ظاهری این سمعک بسیار ظریف است و همین سبب شده که 8 نفر از هر 10 نفر کاربر سمعک، آن را انتخاب کنند.
 • قابلیت اتصال پیشرفته به تلویزیون، موبایل، دستگاه های پخش موسیقی و ... را دارد.
 • قابلیت شارژ سمعک در حال حرکت که این امکان را فراهم می کند که بتوان 4 روز مداوم از سمعک استفاده کرد.

با یک بار شارژ سمعک Styletto Connect، می توان یک روز کامل (شامل 5 ساعت ارتباط بلوتوثی سمعک با موبایل، تلویزیون و ...) از آن استفاده کرد. همچنین با فعال کردن گزینه شارژ سریع، این سمعک می تواند با 30 دقیقه شارژ، به مدت 5 ساعت بدون ارتباط بلوتوثی یا 3 ساعت همراه با ارتباط بلوتوثی کار کند.

اندازه شارژر سمعک Styletto Connect یک سوم سایر شارژر ها و وزن آن نصف بقیه است. این شارژر کوچک به راحتی در جیب جای گرفته و به همین دلیل حمل و نقل آن راحت است. با این شارژر می توان به مدت 4 روز سمعک را بدون نیاز به سیم یا پریز برق شارژ و استفاده کرد. به همین دلیل این سمعک برای افرادی که مسافرت های شغلی زیادی دارند یا آخر هفته ها به گردش می روند مناسب است.

سمعک Styletto Connect در سه سطح کیفیتی 3، 5 و 7 عرضه می شود.

 

4-  Styletto x(2020):

 سمعک Styletto x زیمنس / کلینیک سمعک اقدسیه

شارژر این سمعک، اولین شارژر در جهان است که از تکنولوژی شارژ وایرلس Qi بهره می برد. با این شارژر، سمعک طی 3 ساعت به طور کامل شارژ می شود. با استفاده از این شارژر می توان به مدت 3 روز سمعک را شارژ و استفاده کرد. البته لازم به ذکر است که این 3 روز مبتنی بر 19 ساعت استفاده از سمعک بدون ارتباط بلوتوثی و یا 16 ساعت استفاده از سمعک (شامل 5 ساعت ارتباط بلوتوثی) است. مهم ترین مزایای شارژر القایی وایرلس این سمعک عبارتند از:

 • عدم نیاز به قرار دادن سمعک درون شارژر راحتی بیشتر کاربر را در پی دارد؛
 • در شارژر های الکتریکی، میدان الکتریکی ایجاد شده اطراف سمعک، جذب آلودگی ها و گرد و غبار را به سمعک افزایش می دهد. بنابراین در شارژر وایرلس که ارتباط الکتریکی وجود ندارد احتمال خرابی سمعک کمتر است؛
 • مقاومت سمعک در برابر آب، تعریق و گرد و غبار بیشتر است.

سمعک Styletto x در همه رده های کیفیتی عرضه می شود. این سمعک جزو سمعک های برگزیده سال 2020 در میان تمامی برندهای مختلف سمعک بوده است.

 

5- Motion Charge & Go Nx:

 سمعک Motion Charge & Go زیمنس / کلینیک سمعک اقدسیه

سمعک Motion نخستین سمعک مجهز به سنسورهای حرکتی در جهان است. با یک بار شارژ کردن این سمعک می توان به مدت 61 ساعت از آن استفاده کرد.

سمعک Motion Charge & Go Nx در سه رده ی کیفیتی x، Px و SPx عرضه می شود.  مدل SP سمعک Motion اولین سمعک پشت گوشی سوپرپاور با قابلیت شارژ در دنیا است. شارژرهای مدل های Px و SPx اولین شارژری هستند که از اشعه فرابنفش برای تمیز و خشک کردن سمعک استفاده می کنند؛ یعنی شارژر می تواند همزمان با شارژ سمعک، فقط در 15 دقیقه با تاباندن اشعه فرابنفش، قالب و سایر قسمت های داخل گوشی سمعک را تمیز و خشک کند.

 

6- Pure Px، Carat Px و Motion Px:

تفاوت اصلی این سمعک ها با مدل های قبلی این است که بر روی پوسته ی آن ها درب باطری وجود دارد و با باطری های معمولی نیز کار می کنند. بنابراین کاربر می تواند ابتدا سمعک را با باطری معمولی تهیه کند و هرگاه احساس نیاز کرد با مراجعه به شنوایی شناس و تهیه شارژر و باطری قابل شارژ، سمعک خود را به یک سمعک شارژی تبدیل کند.

این سمعک ها در طول 6 ساعت به طور کامل شارژ شده، سپس به مدت 18 ساعت (شامل 3 ساعت ارتباط بلوتوثی) کار می کنند.

 

7- Signia Active / Active Pro:

سمعک Active Pro زیمنس / کلینیک سمعک اقدسیه

این سمعک یکی از جدیدترین محصولات شرکت زیمنس است که ظاهری بسیار شبیه به هندزفری بلوتوثی دارد. این سمعک با یک بار شارژ شدن می تواند به مدت 21 ساعت بدون ارتباط بلوتوثی کار کند. در صورتی که کاربر از بلوتوث سمعک استنفاده کند، این زمان به 18 ساعت کاهش می یابد که این مدت شامل 5 ساعت استفاده مداوم از بلوتوث سمعک است.

 

انواع شارژرهای سمعک سیگنیا:

سیگنیا شارژر های خود را در دو مدل پرتابل (قابل حمل) و ثابت تولید می کند:

شارزرهای قابل حمل سمعک زیمنس (سیگنیا) عبارتند از:

 شارژر مخصوص سمعک Signia Active  شارژر مخصوص سمعک   Styletto x   شارژر مخصوص سمعک   Styletto Connect  شارژر مخصوص سمعک های Styletto    شارژر مخصوص سمعک های رده معمولی Styletto

 شارژر مخصوص سمعک

Signia Active

 شارژر مخصوص سمعک

Styletto x

 شارژر مخصوص سمعک

Styletto Connect

 شارژر مخصوص سمعک های

Styletto

 شارژر مخصوص سمعک های رده معمولی

Styletto

1- شارژر مخصوص سمعک Signia Active:

این شارژر که با نام های Active Pro و Active Come شناخته می شود، یک جعبه شارژ کوچک با قابلیت شارژ وایرلس Qi است. این شارژر می تواند باطری لیتیوم-یونی سمعک Active و Active Pro را سه بار به طور کامل شارژ کند.

2- شارژر مخصوص سمعک Styletto x:

این شارژر نخستین شارژر سمعک با تکنولوژی وایرلس Qi است. این شارژر نیز باطری لیتیوم-یونی سمعک Styletto x را سه بار به طور کامل شارژ می کند.

 

3- شارژر مخصوص سمعک Styletto Connect:

این شارژر کوچک باطری لیتیوم-یونی سمعک Styletto Connect را سه بار به طور کامل شارژ می کند.

 

4- شارژر مخصوص سمعک های Styletto:

این شارژر برای رده های 3، 5 و 7 سمعک Styletto Connect مناسب بوده و باطری این سمعک ها را سه بار به طور کامل شارژ می کند.

 

5- شارژر مخصوص سمعک های رده معمولی Styletto:

این شارژر برای رده های کیفیتی 1 و 2 سمعک Styletto استفاده می شود.

 

انواع شارژرهای ثابت سمعک های زیمنس عبارتند از:

 Inductive Charger II    Inductive Charger E   شارژر استاندارد   شارژر خشک و تمیزکننده سمعک
 Inductive Charger II  Inductive Charger E  شارژر استاندارد  شارژر خشک و تمیزکننده سمعک

Inductive Charger II -1:

این شارژر دارای طراحی شیک و ظریفی است که متناسب با قالب سمعک ها ساخته می شود. قابلیت هایی همچون آپشن شارژ سریع، خشک کردن سمعک از طریق شارژ القایی و چراغ های LED مجزا برای آگاهی از وضعیت شارژ سمعک های راست و چپ از مزایای این شارژر است. علاوه بر این، درپوش شارژر از سمعک ها در برابر ضربه محافظت کرده و بنابراین می توان به عنوان جعبه سمعک نیز از آن استفاده کرد.

این نوع شارژر برای سمعک های شارژی Motion x، Pure x و Pure Nx  با سطح عملکردی 3، 5 و 7 کاربرد دارد.  

 

Inductive Chgarger E -2:

این نوع شارژر برای سمعک های شارژی Motion x، Motion Nx، Pure x و Pure Nx  رده های عملکردی 1 و 2 موجود است.

 

3- شارژر استاندارد:

این شارژر برای سمعک های Motion P x، Motion SP x، Motion Nx و Pure x کاربرد دارد.

 

4- شارژر خشک و تمیزکننده سمعک:

اولین شارژر جهان که همزمان با شارژ سمعک، با تاباندن اشعه فرابنفش سمعک را تمیز هم می کند. این شارژر هم برای سمعک های شارژی Motion P x، Motion SP x، Motion Nx و Pure x کاربرد دارد.

بیشتر بخوانید: جهت آشنایی بیشتر با شرکت سمعک سیگنیا (زیمنس سابق) و کسب اطلاعات کامل در مورد مشخصات و قیمت سمعک های مختلف زیمنس اینجا کلیک کنید.


سمعک های شارژی اتیکن

 سمعک شارژی اتیکن / کلینیک سمعک اقدسیه

شرکت سمعک اتیکن نیز یکی از کمپانی های سرآمد در تولید سمعک های شارژی است. تکنولوژی باطری لیتیوم-یونی سمعک های شارژی اتیکن، این امکان را به شما می دهد که بتوانید در تمام طول روز بدون نگرانی بابت تمام شدن باطری سمعک، از حداکثر قابلیت های سمعک خود برای شنوایی بهتر و لذتبخش تر بهره ببرید.

کلیه سمعک های شارژی اتیکن، تنها به 3 ساعت زمان برای شارژ کامل نیاز دارند و با همین 3 ساعت شارژ می توانند یک روز کامل کار کنند (این زمان شامل استفاده از بلوتوث و تکنولوژی وایرلس سمعک نیز هست؛ همانطور که قبلا" گفتیم، عملکرد باطری های لیتیوم-یونی بسته به میزان کم شنوایی، سبک زندگی و میزان استفاده از تکنولوژی های مختلف سمعک متفاوت است). همچنین در مواقع ضروری می توانید با 30 دقیقه شارژ سریع سمعک خود، به مدت 6-5 ساعت از آن استفاده کنید.

منظور از یک روز کامل این است که سمعک های شارژی اتیکن در صورت عدم استفاده از بلوتوث و تکنولوژی وایرلس، می توانند با یک بار شارژ شدن، 24 ساعت کار کنند؛ اما اگر به طور میانگین روزانه 5 ساعت از بلوتوث و ارتباط وایرلس برای استفاده از موبایل، تماشای تلویزیون و ... استفاده شود، این زمان به 18 ساعت کاهش می یابد. قبلا" گفتیم که میانگین استفاده روزانه از سمعک 16 ساعت است؛ بنابراین با انتخاب سمعک های شارژی اتیکن مطمئن باشید که در صورتی که سمعک به طور کامل شارژ شود، باطری آن در طول روز به هیچ وجه تمام نخواهد شد.

ویژگی منحصر به فرد سمعک های شارژی اتیکن این است که دارای تکنولوژی باطری هیبریدی هستند؛ بدین معنا که این سمعک ها هم می توانند از باطری های شارژی استفاده کنند و هم از باطری های یکبارمصرف استاندارد. این ویژگی اطمینان خاطر بیشتری را برای کاربر فراهم میکند؛ چراکه در صورت فراموش کردن شارژ سمعک و یا عدم دسترسی به شارژر، می تواند از باطری یکبارمصرف استفاده کند.

شارژر های اتیکن مجهز به تکنولوژی شارژ القایی هستند؛ یعنی زمانی که سمعک درون شارژر قرار می گیرد، شروع به شارژ شدن می کند و زمانی که سمعک را بردارید، خاموش می شود. بنابراین شارژ کردن سمعک ها بسیار راحت می باشد.

طول عمر باطری های لیتیوم-یونی اتیکن به طور میانگین 5 سال است. بعد از این مدت کاربر متوجه کاهش کارآیی باطری شده و می بایست با مراجعه به شنوایی شناس، باطری سمعک خود را تعویض کند (شنوایی شناس در کلینیک باطری سمعک را تعویض می کند و نیازی نیست که سمعک به شرکت ارسال شود). البته این مدت به ساعات استفاده روزانه از سمعک بستگی دارد که آن هم بسته به میزان کم شنوایی و سبک زندگی در کاربران مختلف متفاوت است.

انواع سمعک های شارژی اتیکن:

کمپانی اتیکن تاکنون 4 نوع سمعک شارژی را در مدل رسیور در مجرا (RIC / RITE) بسیار ظریف (miniRITE) ارائه کرده است که عبارتند از:

1- Oticon More miniRITE R:

سمعک More miniRITE شارژی اتیکن / کلینیک سمعک اقدسیه

سمعک های خانواده More انواع مختلفی دارند که نوع miniRITE آن قابلیت شارژ شدن نیز دارد. این سمعک از لحاظ کیفیت صدا و ظرافت ظاهری فوق العاده است . سمعک شارژی More miniRITE برای کم شنوایی های خفیف تا عمیق قابل استفاده است. 

 

2- Oticon OPN S miniRITE R:

سمعک OPN S miniRITE شارژی اتیکن / کلینیک سمعک اقدسیه

این سمعک ترکیب منحصر به فردی از تکنولوژی Open Sound، قابلیت ارتباط بلوتوثی و وایرلس و قابلیت شارژ را ارائه کرده است. این سمعک برای کم شنوایی های خفیف تا شدید مناسب می باشد.

 

3- Oticon OPN Play miniRITE R:

 سمعک OPN Play miniRITE شارژی اتیکن / کلینیک سمعک اقدسیه

سمعک OPN S برای بزرگسالان و سمعک OPN Play برای کودکان طراحی شده اند. ویژگی برجسته ی این سمعک مجهز بودن آن به "تله کویل" است که سبب می شود کودک بتواند در مکان های عمومی دارای سیستم لوپ (Loop) و سیستم FM؛ مانند کلاس درس، سینما، تئاتر و ... بهترین درک گفتار را داشته باشد.

 

4- Oticon Ruby miniRITE R:

 سمعک Ruby miniRITE شارژی اتیکن / کلینیک سمعک اقدسیه

این سمعک هم مانند مدل OPN Play مجهز به تله کویل  می باشد.

شارژر سمعک های اتیکن:

شارژر سمعک اتیکن / کلینیک سمعک اقدسیه

اتیکن فقط یک نوع شارژر دارد که اصطلاحا" "miniRITE Charger" نامیده می شود. مدل های مختلف سمعک شارژی اتیکن می توانند با این شارژر شارژ شوند. این شارژر مجهز به تکنولوژی شارژ القایی است. یکی از معایب این شارژ این است که قابلیت ذخیره انرژی و شارژ سمعک بدون اتصال به برق را ندارد. البته می توان با اتصال شارژر به پاوربانک یا لپ تاپ از آن استفاده کرد.

 راهنمای استفاده از شارژر سمعک های اتیکن:

گام اول: شارژر را با سیم رابط به پریز برق، پاور بانک یا لپ تاپ وصل کنید. زمانی که شارژر به برق وصل می شود، چراغ LED سبز رنگ جلوی آن روشن می شود. راهنمای استفاده از شارژر سمعک های اتیکن:

گام دوم: سمعک ها را به گونه ای درون شارژر قرار دهید که رسیور آن ها در فرورفتگی پشت شارژر قرار بگیرد. سمعک گوش راست را در جایگاه دارای علامت قرمز و سمعک گوش چپ را در جایگاه دارای علامت آبی قرار دهید.

گام سوم: در صورتی که سمعک ها به درستی درون شارژر قرار گیرند، چراغ های LED روی سمعک روشن می شود. رنگ قرمز یا نارنجی چراغ ها یعنی سمعک در حال شارژ شدن است و رنگ سبز چراغ ها به معنای کامل شدن شارژ است. با پر شدن شارژ سمعک، شارژر خودش خاموش می شود. بنابراین اصلا" نگران آسیب باطری سمعک نباشید و هرگاه نیازی به استفاده از سمعک نداشتید، آن را در شارژر قرار دهید. دقت کنید نباید سمعک را درون شارژر خاموش (شارژری که به برق متصل نیست و چراغ سبز رنگ آن خاموش است) قرار دهید؛ زیرا با این کار سمعک ها روشن شده و باطری آن ها کاملا" خالی می شود.   

 راهنمای استفاده از شارژر سمعک های اتیکن: بیشتر بخوانید: جهت آگاهی از قیمت سمعک های مختلف شرکت اتیکن این مطلب را مطالعه کنید. 

 

 


سمعک های شارژی فوناک

 سمعک قابل شارژ فوناک

فوناک یکی از بهترین ها در تولید سمعک های قابل شارژ است. اولین شرکی که سمعک قابل شارژ را وارد بازار جهانی کرد فوناک بود و بعد سایر شرکت ها از فوناک الگو برداری کردند.
فوناک سه مدل متفاوت از سمعک های قابل شارژ دارد که به ترتیب دارای قیمت های 6 و 10 و 13 میلیون تومان می باشند.
سمعک های فوناک با 3-4 ساعت شارژ متوالی 17 ساعت می تواند روشن بماند.
آیا تمایل دارید سمعک قابل شارژ فوناک را به مدت 30 روز آزمایشی استفاده کنید؟ رزرو نوبت


 سمعک شارژی استارکی

 سمعک قابل شارژ استارکی

استارکی چندین سمعک قابل شارژ دارد که بهترین آنها MUSE IQ است. این سمعک نسبت به سمعک های شارژی سایر کمپانی های دیگر کوچکتر است و همچنین یک پاور بانک همراه هم دارد که در صورتی که فول شارژ باشد این توانایی را دارد که یک سمعک را 8 بار کاملا شارژ کند.
MUSE IQ در کمتر از 3 ساعت فول شارژ می شود و می تواند 30 ساعت متوالی روشن بماند.
این سمعک در سه رده تکنولوژی عرضه شده است که به ترتیب دارای قیمت های 15، 20 ، 25 میلیون تومان می باشند.
MUSE IQ ترکیبی است از قدرت بالا، کیفیت بی نظیر صدا و اندازه کوچک.

پاسخ به سوالات متداول

سمعک های شارژی
امتیاز 5 از 5
تعداد نظرات : 2 نظر
خبــرنامـه
اینستاگرام سمعک اقدسیه تلگرام سمعک اقدسیه واتس اپ سمعک اقدسیه فیس بوک سمعک اقدسیه  

طراحی و توسعه: نونگار پردازش تمامی حقوق محفوظ است

© 2018 DESIGNED BY NONEGAR. ALL RIGHTS RESERVED