به کمک هم، کیفیت زندگی را تغییر می‌دهیم
together, we change live

021-22280646

شماره تماس سمعک اقدسیه 

 

تهیه سمعک باکیفیت و در عین حال با قیمت مناسب از دغدغه‌های اصلی افراد مبتلا به کم شنوایی است. بسیاری از متقاضیان با مراجعه به صفحات مجازی و یا کلینیک‌های شنوایی شناسی با اعداد و ارقام بسیار متفاوتی روبررو می‌شوند که همین مسئله موجب ابهام و بعضا بی‌اعتمادی آنان می‌شود. در این مطلب قصد داریم تا به طور جامع و شفاف حدود قیمتی انواع سمعک‌ها را مورد بررسی قرار دهیم.

قیمت به روز سمعک| راهنمای خرید سمعک

قیمت سمعک تیر 1402

لیست قیمت انواع سمعک در ایران
قیمت حداقل قیمت حداکثر قیمت
سمعک پشت گوشی 3 میلیون تومان 37 میلیون تومان
سمعک هندزفری 20 میلیون تومان 49 میلیون تومان
سمعک داخل گوشی cic 5 میلیون تومان 40 میلیون تومان
سمعک نامرئی iic 5 میلیون تومان 40 میلیون تومان
قیمت سمعک شارژی 7 میلیون تومان 45 میلیون تومان
سمعک دیجیتال 4 میلیون تومان 20 میلیون تومان
قیمت سمعک هوشمند 4 میلیون تومان 40 میلیون تومان
سمعک آنالوگ 2 میلیون تومان 4 میلیون تومان
سمعک ضدآب 4 میلیون تومان 40 میلیون تومان
سمعک وایرلس 4 میلیون تومان 40 میلیون تومان
سمعک جیبی 3 میلیون تومان 4 میلیون تومان
سمعک معمولی 3 میلیون تومان 6 میلیون تومان

قیمت سمعک‌های مختلف چقدر است؟

از حدود 6 سال قبل تولیدات اخیر تمامی شرکت‌ها دیجیتال، هوشمند و وایرلس هستند. اما میزان توانمندی این تکنولوژی‌ها در سمعک‌های رده‌های مختلف هر شرکت کاملا متفاوت است. به عبارت بهتر هر شرکت محصولات خود را در چندین کیفیت متفاوت درجه بندی کرده و به بازار مصرف عرضه می‌کند تا از این طریق بتواند مخاطبان با نیازهای مختلف را پوشش دهد. این رده‌های تکنولوژی در میان شرکت ها تقریبا یکسان بوده و به ترتیب از پایین به بالا عبارتند از:
• سمعک های رده حداقلی (Essential)
• سمعک های رده پایه (Basic)
• سمعک های میان رده (Standard)
• سمعک های پیشرفته ( Advanced)
• سمعک های ممتاز ( Premium)
تمامی این سمعک‌ها به صورت دیجیتال اصوات را پردازش می‌کنند و دارای هوش مصنوعی و قابلیت ارتباط بی‌سیم هستند. اما درجه هوشمندی آن‌ها متفاوت است. مثلا وضوح صدا و تفکیک نویز از گفتار، در سمعک¬های رده پایه (Basic) به گونه مبتدی به‌کار گرفته شده است در حالی که همین تکنولوژی در نهایت قدرت و تمام و کمال در رده ممتاز (Premium) به کار رفته است. یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده در قیمت نهایی سمعک نیز همین رده‌های تکنولوژی هستند. چرا که سمعک‌های تولید شده توسط شرکت‌های مختلف همگی از این تقسیم بندی پیروی کرده و تفاوت قابل توجهی میان سمعک‌های یک رده تکنولوژی در شرکت‌های مختلف وجود ندارد:
• حدود قیمت سمعک رده حداقلی (Essential): 5 میلیون تومان
• حدود قیمت سمعک رده پایه (Basic): 6 میلیون تومان
• حدود قیمت سمعک رده متوسط و یا میان رده (Standard): 8 میلیون تومان
• حدود قیمت سمعک رده پیشرفته (Advanced): به این سمعک‌ها ارز دولتی تعلق نمی‌گیرد و قیمت نهایی آن‌ها تابع نرخ ارز در بازار آزاد است. حدود قیمتی هر یک عدد سمعک در این رده 29 میلیون تومان است.
• حدود قیمت سمعک رده ممتاز (Premium): به این سمعک‌ها ارز دولتی تعلق نمی‌گیرد و قیمت نهایی آن‌ها تابع نرخ ارز در بازار آزاد است. حدود قیمتی هر یک عدد سمعک در این رده 39 میلیون تومان است.

البته این قیمت‌ها برای سمعک‌های داخل گوشی و پشت گوشی دارای باتری معمولی (غیر شارژی) است، سمعک‌های شارژی اندکی گرانتر هستند که در ادامه همین مقاله به صورت دقیق به آن می‌پردازیم.

تفاوت رده‌های مختلف سمعک در چیست؟ و کدام یک مناسب من است؟


سمعک های رده‌های پایین مانند Basic و Essential در محیط‌های ساکت (بدون نویز رقابتی) عملکرد بسیار خوبی دارند اما عملکرد آن‌ها در مکان‌های شلوغ و پرهمهمه به طور قابل ملاحظه‌ای افت می‌کند. چرا که توانایی بسیار ضعیفی در تفکیک اصوات دارند و در نتیجه کاربر در این محیط‌ها درک گفتار خوبی نخواهد داشت. به هر میزانی که رده سمعک ارتقاء می‌یابد توانایی سمعک در تفکیک صداها افزایش یافته و در نتیجه عملکرد بهتری در محیط‌های شلوغ از خود نشان می‌دهند. خلاصه عملکرد این سمعک‌ها را در جدول زیر ببینید:

رده سمعک  کارایی سمعک در مکان‌های ساکت کارایی سمعک در مکان‌های شلوغ 
 سمعک های Basic و Essential  %90  %40  ۶-۴.۵ میلیون تومان
 سمعک رده وسط یا Standard  %90  %55  ۸ میلیون تومان
 سمعک پیشرفته یا Advanced  %95  %70  ۲۹ میلیون تومان
 سمعک ممتاز یا Premium  %95  %85  ۳۹ میلیون تومان

در تعیین و انتخاب سمعک مناسب برای هر بیمار دو عامل اهمیت بسیار بالایی دارد:
• میزان و نوع کم شنوایی
• سن و میزان فعالیت اجتماعی
میزان و نوع کم شنوایی بیشتر در تعیین نوع سمعک (پشت گوشی و یا داخل گوشی بودن) نقش دارد. اما عامل اصلی در تعیین رده تکنولوژی سمعک، سن و شرایط اجتماعی کاربر است.
اصولا افراد از لحاظ فعالیت اجتماعی به 4 دسته تقسیم می‌شوند:
گروه اول: افرادی که فعالیت اجتماعی چندانی ندارند و عمده زمان خود را در مکان‌های ساکت (عمدتا منزل) به سر می‌برند. با توجه به حضور پیوسته این افراد در محیط‌های ساکت، سمعک‌های رده حداقلی و پایه (Essential/basic) می‌تواند عمده نیاز کاربران این گروه را فراهم نماید.
گروه دوم: افرادی با فعالیت اجتماعی محدود که حضور نسبی در محیط‌های اجتماعی دارند (صرفا برای خرید و یا گذران اوقات فراغت). سمعک‌های میان رده (Standard) برای این افراد کارایی مطلوب دارد.
گروه سوم: افراد با فعالیت اجتماعی متوسط. سمعک مناسب این افراد سمعک رده پیشرفته (Advance) است
گروه چهارم: افراد با فعالیت اجتماعی بالا (شاغلین، جوانان، دانش آموزان، دانشجویان و غیره). نیاز این گروه صرفا با به‌کارگیری سمعک‌های رده پیشرفته و ممتاز (Advance/Premium) تامین شده و سمعک‌های رده‌های پایین‌تر برای آنان کارایی لازم را نخواهد داشت.
پس به عنوان جمع‌بندی می‌توان نتیجه گرفت که انتخاب هر رده تکنولوژی می‌بایست بنا به شرایط و متناسب با نیازسنجی کاربر سمعک صورت پذیرد.

قیمت سمعک نامرئی | IIC قیمت سمعک نامرئی CIC

قیمت سمعک نامرئی

سمعک نامرئی به سمعکی گفته می شود که کاملا درون حفره گوش قرار گیرد و از روبرو قابل دید نباشد، این مدل شامل 2 نوع است:
• سمعک نامرئی (Invisible In the Canal - IIC): این سمعک ها کوچکترین سمعک های جهان هستند. این مدل به طور 100% مخفی هستند و در هیچ زاویه‌ای (روبرو و یا طرفین) قابل رویت نیستند. قیمت این سمعک براساس تکنولوژی به کار رفته در آن متفاوت می باشد. مثلا قیمت سمعک نامرئی با تکنولوژی رده پایه (Basic) در حدود 5 میلیون تومان می باشد و قیمت سمعک نامرئی با تکنولوژی ممتاز (Premium) به طور تقریبی 40 میلیون تومان می باشد.
• سمعک کاملا داخل گوشی (Completely In the Canal - CIC): این سمعک ها کمی بزرگتر از مدل های IIC هستند (البته قدرت بیشتری هم دارند)، از روبرو قابل دیده شدن نیستند؛ اما از طرفین اندکی رویت می شوند. قیمت این سمعک ها هم وابسته به تکنولوژی موجود در آن‌ها در حدود 5 میلیون تومان (با تکنولوژی معمولی) تا 40 میلیون تومان (با تکنولوژی ممتاز) می باشد.

قیمت سمعک پشت گوشی

قیمت سمعک پشت گوشی BTE | قیمت سمعک ریک RIC

سمعک های پشت گوشی نسبت به سمعک های داخل گوشی قدرت بیشتری دارند و گزینه‌ای مناسب برای افرادی هستند که افت شنوایی بیشتری دارند. سمعک های پشت گوشی 2 نوع هستند:

  • سمعک پشت گوشی معمولی یا BTE: پردازنده و اجزای اصلی سمعک در پشت گوش قرار گرفته و صدای تقویت شده از طریق تیوب و قالبی که در مجرای گوش قرار می گیرد، به گوش می رسد.

سمعک پشت گوشی معمولی یا BTE

  • سمعک RIC یا رسیور داخل مجرا: در این مدل نیز پردازنده و اجزای اصلی سمعک در پشت گوش قرار دارد اما صدا از طریق یک سیم بسیار نازک به بلندگوی سمعک که در داخل کانال گوش قرار دارد منتقل شده و از این طریق صدا در گوش پخش می‌شود. قیمت سمعک RIC اندکی از سمعک BTE بالاتر است.

سمعک RIC یا رسیور داخل مجرا

قیمت سمعک های پشت گوشی هم مانند سمعک های داخل گوشی وابسته به تکنولوژی به کار رفته در سمعک است. اگر تکنولوژی رده پایه (Basic) در سمعک به کار رفته باشد، قیمتی در حدود 3 میلیون تومان دارند، و در مدل های بالاتر قیمت با توجه به تکنولوژی به کار رفته در سمعک افزایش می یابد. مثلا" قیمت سمعک های پشت گوشی ممتاز (Premium) در حدود 37 میلیون تومان می باشد.

قیمت سمعک شارژی

در سال های قبل تولید سمعک های شارژی صرفا محدود به رده‌های تکنولوژی بالا (پیشرفته و ممتاز) بود. از این رو سمعک های شارژی بسیار گران قیمت بودند. اما از سال 2018 سمعک های شارژی در تمام سطوح تکنولوژی ساخته شدند و بنابراین تمامی بیماران با هر نیاز شنیداری و بودجه می-توانند از این سمعک‌ها استفاده نمایند.
سمعک های شارژی در مقایسه با سمعک های باتری معمولی گرانتر هستند. سمعک های شارژی هم بسته به سطح تکنولوژی شان قیمت های متفاوتی دارند. اگر سطح تکنولوژی رده پایه (Basic) باشد قیمتی در حدود 7 میلیون تومان دارند و در رده های بالاتر قیمت سمعک های شارژی تا 45 میلیون تومان هم می رسد.
بنابراین حداقل هزینه لازم جهت تهیه یک عدد سمعک قابل شارژ 7 میلیون تومان است.
از آنجایی که مدار قابل شارژ موجب بزرگ شدن سایز سمعک می‌شود تا به حال سمعک‌های داخل گوشی کمتر از این تکنولوژی بهره‌مند شده اند. با این حال اخیرا شرکت سیگنیا (زیمنس سابق) اقدام به تولید یک مدل سمعک داخل گوشی قابل شارژ به نام Active Pro کرده است.
طول عمر مفید سمعک های شارژی در حدود 1 الی 2 سال کمتر از سمعک‌های دارای باطری معمولی است؛ اما با توجه به اینکه فرد نیازی به تأمین باتری ندارد، بسیار صرفه اقتصادی بالاتری نسبت به سمعک‌های با باتری معمولی دارد. مزیت دیگر سمعک‌های قابل شارژی را می‌توان در سهولت خاموش و روشن کردن آن‌ها دانست. به علاوه دستگاه شارژ این سمعک‌ها به گونه‌ای ساخته شده است که به عنوان رطوبت‌گیر نیز عمل کرده و از این طریق احتمال خرابی و نیاز به تعمیر سمعک بسیار کاهش می‌یابد.

قیمت سمعک عینکی (Eye-glasses Hearing Aids) | قیمت سمعک استخوانی (Bone-conduction Hearing Aids)

قیمت سمعک عینکی/ کلینیک سمعک اقدسیه

در بعضی از افراد کم شنوا به علت برخی مشکلات از جمله عفونت گوش خارجی، پارگی پرده گوش، تشکیل نشدن گوش خارجی (آترزی) و غیره امکان استفاده از سمعک‌های معمول داخل گوشی و پشت گوشی وجود ندارد. در این موارد استفاده از سمعک‌های استخوانی ( عینکی، تلی و یا چسبی (Adhear)) می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

سمعک عینکی

سمعک عینکی به ویژه برای افرادی که علاوه بر کم شنوایی دچار ضعف بینایی نیز هستند، بهترین گزینه است. حداقل قیمت سمعک‌های عینکی و یا استخوانی 16 میلیون تومان است. برند BHM اتریش بهترین برند سمعک استخوانی در دنیا است که خوشبختانه محصولات خود را به کشور ایران نیز ارائه می‌کند . قیمت سمعک عینکی BHM حدودا 45 میلیون تومان است.

قیمت سمعک تلی در حدود 12 الی 14 میلیون است. سمعک تل باند یک سمعک استخوانی است که درون تل و یا کش مو جای داده شده و در مواردی که بیمار خردسال باشد کارایی بالایی دارد. سمعک تلی از برند BHM قیمتی در حدود 25 میلیون تومان دارد.
یکی از جدیدترین سمعک‌های استخوانی که ظاهری بسیار شکیل دارد، سمعک Adhear نام دارد. این سمعک به واسطه چسب موجود بر روی سمعک به استخوان ماستوئید ( استخوان برجسته پشت لاله گوش) چسبیده و صدا را به طور مستقیم به حلزون گوش انتقال می دهد. نکته مهم در این سمعک-ها این است که چسب ها یکبار مصرف هستند. عمر مفید هر چسب بر اساس میزان تعریق و چربی پوست بیمار در حدود 7 الی 14 روز است. البته لازم به ذکر است که چسب ها به تعداد فراوان بر روی دستگاه موجود بوده و تهیه آن به آسانی از طریق نمایندگی آن صورت می‌گیرد. قیمت این سمعک ها در حدود 25 میلیون تومان می باشد.
" اگر می خواهید در مورد سمعک های استخوانی اطلاعات بیشتری کسب کنید، مزایا و معایب آن‌ها را کامل برسی کنید، می توانید بر روی لینک آن کلیک کنید "

قیمت سمعک عینکی/ کلینیک سمعک اقدسیه

قیمت سمعک جیبی

سمعک های جیبی نسل قبل از سمعک های پشت گوشی بوده و در مقایسه با سمعک های امروزی بسیار بزرگ هستند. این سمعک ها از باطری قلمی استفاده می کنند و بسیار قدرتمند هستند. اگرچه امروزه سمعک های جیبی تقریبا" از رده خارج محسوب می­شوند؛ اما همچنان برای برخی افراد بهترین گزینه هستند. به عنوان مثال در افرادی که کم شنوایی شدید تا عمیق  همراه با عفونت گوش ( Mixed Severe to profound Hearing Loss) دارند، چرا که در این بیماران استفاده از سمعک های پشت گوشی و داخل گوشی به دلیل مسدود کردن مجرای گوش ممکن است سبب تشدید عفونت گوش آنان می­شود و به همین دلیل چنین افرادی کاندید دریافت سمعک جیبی هستند.  همچنین در سالمندان یا افرادی که به دلیل ضعف بینایی و یا لرزش دست قادر به استفاده از سمعک های ظریف نیستند، سمعک جیبی می تواند بهترین انتخاب باشد.

قیمت سمعک های جیبی در حدود 3 میلیون تومان است.

قیمت سمعک جیبی / کلینیک سمعک اقدسیه

قیمت سمعک هوشمند

امروزه در تبلیغات سمعک، اصطلاح «سمعک هوشمند» به وفور به چشم می خورد و احتمالا" برای همه این سوال مطرح می شود که کدام سمعک ها هوشمند هستند؟!
برای پاسخ به این سوال، ابتدا لازم است بدانیم منظور از هوشمند بودن سمعک ها چیست. در گذشته سمعک ها «آنالوگ» بودند. سمعک آنالوگ در واقع نوعی تقویت کننده صدا است که همه ی اصوات را با یک روش مشابه و به یک میزان تقویت می کند و ولوم کنترل سمعک، تنها امکان کم و زیاد کردن میزان تقویت را به کاربر می دهد. این بدین معناست که سمعک آنالوگ گفتار و نویزهای زمینه را به یک میزان تقویت می کند و این نحوه ی تقویت، در محیط های شنیداری شلوغ مانند مهمانی ها نه تنها برای کاربر رضایت‌بخش نیست؛ بلکه از طریق کاهش درک گفتار باعث آزار و خستگی او خواهد شد. به همین دلیل سمعک های آنالوگ به تدریج از رده خارج شده و جای خود را به سمعک های «دیجیتال» دادند. سمعک دیجیتال ابتدا با استفاده از یک مدار الکتریکی، امواج صوتی را به سیگنال دیجیتال تبدیل کرده و سپس آن را پردازش می کند. مدار پردازشگر سمعک دیجیتال می تواند گفتار و نویز زمینه را از یکدیگر تفکیک کرده و به صورت جداگانه پردازش کند تا در نهایت کاربر گفتار واضح و قابل درکی را دریافت کند. علاوه بر این، نحوه تقویت اصوات بلند و آرام توسط سمعک دیجیتال متفاوت است؛ یعنی یک سمعک دیجیتال اصوات آرام را به اندازه ای تقویت می کند که به راحتی قابل شنیدن باشند در حالی که اصوات بلند را حتی گاهی تضعیف هم می کند تا برای کاربر آزاردهنده نباشند. همچنین تکنولوژی پیشرفته مانند قابلیت کاهش نویز زمینه، حذف فیدبک و نویز باد سمعک های دیجیتال را بسیار پرطرفدار کرده است.
با توجه به توضیحات فوق، می توان گفت که همه ی سمعک های دیجیتال امروزی هوشمند هستند؛ چون می توانند محیط های شنیداری مختلف را شناسایی کرده و بر اساس نیازهای کاربر در هر محیط شنیداری، اصوات را تقویت و پردازش کنند. آنچه که باعث تفاوت سمعک های دیجیتال می شود، درجه هوشمندی آن ها است. در واقع همانطور که تمام گوشی های موبایل امروزی هوشمند هستند و تنها در تکنولوژی و کیفیت و کارایی با یکدیگر تفاوت دارند، سمعک های دیجیتال نیز همگی هوشمند هستند؛ اما در سطح تکنولوژی و کیفیت با یکدیگر متفاوت هستند.
در حال حاضر حداقل قیمت یک سمعک هوشمند (پایین ترین رده تکنولوژی) 4 میلیون تومان و حداکثر قیمت آن (بالاترین رده تکنولوژی) 40 میلیون تومان است.

سمعک +Vitus پایین ترین رده سمعک فوناک است که یک سمعک پایه به شمار می آید. این سمعک در دو مدل داخل گوشی و پشت گوشی ساخته می شود که همگی دارای قیمت 4/5 میلیون تومان هستند. 

سمعک رده Phonak Paradise 30 یک رده از سمعک +Vitus بالاتر است و قیمتی در حدود 6 میلیون تومان دارد. 

سمعک های رده Phonak Paradise 50 قیمتی در حدود 8 میلیون تومان دارند.

سمعک های رده Phonak Paradise 70 و Phonak Paradise 90 سمعک های پیشرفته و ممتاز فوناک هستند که حدود قیمتی 29 و 39 میلیون تومان دارند.

همه این رده ها در 3 نوع داخل گوشی، پشت گوشی و شارژی ساخته می شوند که اختلاف قیمت چندانی باهم ندارند. 

قیمت سمعک هوشمند / کلینیک سمعک اقدسیه

لازم به ذکر است که قابلیت برقراری ارتباط بلوتوثی و وایرلس تأثیری بر قیمت سمعک ها ندارند. تمام سمعک های پشت گوشی که از سال 2019 وارد بازار شده اند، قابلیت برقراری ارتباط وایرلس را دارند؛ اما با توجه به این که جایگذاری مدار وایرلس در سمعک باعث بزرگ شدن سایز آن می‌شود، بعضی از مدل‌های سمعک داخل گوشی فاقد چنین ویژگی هستند. بنابراین استفاده از عبارات «سمعک هوشمند/ سمعک فراهوشمند/ سمعک وایرلس و ...» صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و در عمل تفاوتی بین آن‌ها وجود ندارد. به عنوان مثال سمعک Marvel فوناک که در سال 2018 معرفی شد، در مدل های مختلف داخل گوشی و پشت گوشی و در 4 رده تکنولوژی 30، 50، 70 و 90 عرضه می شود. تمام رده های این سمعک هوشمند (دیجیتال) هستند و قابلیت برقراری ارتباط بلوتوثی و وایرلس را دارند. بنابراین نمی توان گفت که رده 90 این سمعک هوشمند و وایرلس است؛ اما رده 30 اینطور نیست.

قیمت سمعک ضد آب چقدر است؟!

قیمت سمعک ضد آب چقدر است

در ابتدا بهتر است به جای سمعک ضد آب (Water-Proof) بگوییم: "سمعک مقاوم در برابر آب" (Water-Resistant)؛ زیرا اکثر سمعک‌ها می‌توانند حداکثر به مدت 1 ساعت در تماس با آب یا در عمق مشخصی از آب بدون آسیب کار کنند؛ اما تماس مداوم با آب سبب خرابی آن‌ها خواهد شد. میزان مقاومت سمعک در برابر آب و گرد و غبار، با شاخص استاندارد "IP" مشخص می‌شود. در این شاخص، عدد اول (بین 7-1) مقاومت سمعک در برابر گرد و غبار و عدد دوم (بین 9-1) مقاومت آن در برابر آب و رطوبت را نشان می‌دهد. به عنوان مثال وقتی می‌گوییم سمعکی دارای شاخص استاندارد IP67 است، یعنی در برابر گردوخاک مقاومت نسبتا" زیادی دارد و می‌تواند حداکثر به مدت 30 دقیقه در عمق یک متری آب بدون کوچکترین مشکلی کار کند؛ اما در صورت استمرار این زمان به مدار و قطعات الکترونیکی سمعک آسیب جدی وارد می¬شود. در حال حاضر تقریبا" همه شرکت‌ها، سمعک مقاوم در برابر آب را تولید می‌کنند.
در حال حاضر قوی‌ترین سمعک پشت گوشی مقاوم در برابر آب توسط شرکت فوناک و قوی‌ترین سمعک داخل گوشی مقاوم در برابر آب را گروه GN (کمپانی‌های ریساند، بلتون و اینترتون) در بازار مصرف برای کاربران قابل تهیه هستند. این سمعک‌ها به واسطه پوشش نانو (Nano-coated) خود، در برابر رطوبت بالاترین مقاومت را دارند .سمعک‌های ضد آب معمولا قیمت بالاتری نسبت به سمعک‌های معمولی دارد اما نکته مهم آن است که میزان مقاومت تمامی سمعک‌های ضد آب تولید شده توسط هر شرکت ثابت است. به عبارت دیگر تفاوتی بین عدد IP سمعک‌های مختلف تولید شده در رده‌های مختلف تکنولوژی (معمولی، متوسط، پیشرفته و ممتاز) یک شرکت وجود ندارد. به عنوان مثال سمعک 40 میلیون تومانی و 4 میلیون تومانی شرکت فوناک از لحاظ ضد آب بودن کاملا" یکسان هستند. در جدول زیر، حداقل قیمت سمعک‌های ضد آب 3 شرکت تولید کننده برتر سمعک را مشاهده می‌کنید:

برند سمعک مقاوم در برابر آب

حداقل قیمت

فوناک

4 میلیون تومان

زیمنس

4.5  میلیون تومان

اتیکن

5 میلیون تومان

لیست قیمت برندهای سمعک سال 1402

حداقل قیمت

حداکثر قیمت

قیمت سمعک زیمنس

5 میلیون تومان

38 میلیون تومان

قیمت سمعک فوناک

4.5 میلیون تومان

39 میلیون تومان

قیمت سمعک اتیکن

8 میلیون تومان

40 میلیون تومان

قیمت سمعک استارکی

6 میلیون تومان

40 میلیون تومان

قیمت سمعک یونیترون

5 میلیون تومان

32 میلیون تومان

قیمت سمعک برنافن

4 میلیون تومان

33 میلیون تومان

قیمت سمعک ویدکس

8 میلیون تومان

36 میلیون تومان

قیمت سمعکA&M

4 میلیون تومان

12 میلیون تومان

قیمت سمعک رکستون

4 میلیون تومان

30 میلیون تومان

قیمت سمعک سیگنیا (زیمنس) | قیمت سمعک زیمنس

قیمت سمعک سیگنیا

سمعک زیمنس که امروزه با نام تجاری سیگنیا ((Signia) شناخته می شود یکی از ۶ برند اصلی تولید کننده سمعک در دنیاست. شرکت سیگنیا هر 2 سال یکبار یک خانواده از سمعک های جدید را معرفی می کند که در 5 رده مختلف تکنولوژی تولید می شوند. جدید ترین خانواده این شرکت سمعک های AX می باشند که محصول 2022 هستند. این سمعک ها در 5 رده تکنولوژی زیر تولید می شوند :
Signia 1 AX
Signia 2 AX
Signia 3 AX
Signia 5 AX
Signia 7 AX

سمعک های رده 1AX و 2AX سمعک های رده پایه (Basic) و حداقلی (Essential) سیگنیا هستند و از حداقل تکنولوژی های ممکن برخوردارند. قیمت این سمعک ها به ترتیب 5 و 6 میلیون تومان است.
سمعک رده 3AX سمعک میان رده (Standard) و رده متوسط سیگنیا است که قیمتی در حدود 8 میلیون تومان دارد.
سمعک های رده 5AX و 7AX سمعک های رده پیشرفته (Advanced) و ممتاز (Premium) سیگنیا هستند که به ترتیب قیمت‌هایی در حدود 25 میلیون و 38 میلیون تومان دارند.

قیمت سمعک ها در هر رده تکنولوژی ثابت است و تفاوت هزینه ای میان انواع داخل گوشی و پشت گوشی آن وجود ندارد.
اگر می خواهید در مورد سمعک زیمنس یا سیگنیا اطلاعات بیشتری کسب کنید و با نقاط قوت و ضعف این برند آشنا شوید بر روی لینک آن کلیک کنید

قیمت سمعک فوناک

قیمت سمعک فوناک

این کمپانی سوییسی از بزرگترین شرکت های تولید کننده سمعک و پرفروش ترین برند در سراسر دنیا است. فوناک 5 رده سمعک تولید می کند و جدیدترین سمعک‌های فوناک که محصول 2022 هستند شامل موارد زیر هستند:

+ Phonak Vitus
Phonak Paradise 30
Phonak Paradise 50
Phonak Paradise 70
Phonak Paradise 90


سمعک +Vitus پایین ترین رده تکنولوژی سمعک فوناک است که یک سمعک پایه و یا حداقلی (Basic / Essential) به شمار می آید. این سمعک در دو مدل داخل گوشی و پشت گوشی ساخته می شود که همگی قیمتی در حدود 4 الی 5 میلیون تومان دارند.
سمعک رده Phonak Paradise 30 یک رده از سمعک +Vitus بالاتر بوده و قیمتی در حدود 6 میلیون تومان دارد.
سمعک های رده Phonak Paradise 50 قیمتی در حدود 8 میلیون تومان دارند.
سمعک های رده Phonak Paradise 70 و Phonak Paradise 90 سمعک های پیشرفته (Advanced) و ممتاز (Premium) فوناک هستند که به ترتیب حدود قیمتی 29 و 39 میلیون تومان دارند.
همه این رده ها در 3 نوع داخل گوشی، پشت گوشی و شارژی ساخته می شوند که اختلاف قیمت چندانی باهم ندارند.

"اگر می خواهید در مورد این برند اطلاعات بیشتری کسب کنید بر روی لینک سمعک فوناک کلیک کنید"

قیمت سمعک اتیکن (Oticon)

قیمت سمعک اتیکن

اتیکن محصول کشور دانمارک است. این کمپانی سابقه بیش از 120 سال در ساخت سمعک دارد و در حال حاضر هم دومین کمپانی بزرگ و برند پر-فروش سمعک در دنیا است.
اتیکن هم مانند برندهای زیمنس و فوناک محصولاتش را در 5 رده کیفیتی مختلف ارائه می دهد. جدیدترین سمعک های اتیکن شامل سمعک های More و Zircone (فقط در مدل های پشت گوشی ارائه می شوند) و سمعک های own (فقط در مدل داخل گوشی ارائه می شوند) هستند که در رده های زیر ارائه می‌شوند:

Zircone 2
Zircone 1
More 3
More 2
More 1

این سمعک ها فقط در مدل پشت گوشی ساخته می شوند، سمعک های داخل گوشی اتیکن own نامیده می شوند که در ادامه به توضیح آنها هم خواهیم پرداخت.
سمعک Zircone 2 دارای حداقل تکنولوژی در بین سمعک های بالا است. قیمت این سمعک حدودا 6 میلیون تومان می باشد.
سمعک Zircone 1 یک پله بالاتر از سمعک Zircone 2 است و قیمتی در حدود 8 میلیون تومان دارد.
قیمت سمعک More 3 که یک سمعک استاندارد به شمار می آید در حدود 29 میلیون تومان است.
سمعک های More 2 و More 1 سمعک های پیشرفته و ممتاز اتیکن هستند که حدود قیمتی آنها به ترتیب 35 و 40 میلیون تومان است.

ترتیب سمعک های داخل گوشی اتیکن به صورت زیر است :

OWN 5
OWN 4
OWN 3
OWN 2
OWN 1

سمعک OWN 5 در بین سمعک های فوق از پایین ترین درجه تکنولوژی برخوردار است و قیمتی در حدود 6 میلیون تومان دارد.
سمعک OWN 4 قیمتی در حدود 8 میلیون، سمعک OWN 3 در حدود 29، OWN 2 در حدود 35 و OWN 1 که بالاترین و بهترین سمعک داخل گوشی اتیکن است قیمتی در حدود 39 میلیون تومان دارد.

سمعک More یکی از به روزترین سمعک های جهان از نظر پردازننده‌های صدا است. 96 درصد از افرادی که More برایشان تجویز شده است رضایت مندی خود را نشان داده اند. در طراحی این مدل از سمعک‌های شرکت اتیکن تلاش شده است تا با کمک هوش مصنوعی تا حد ممکن پردازنده سمعک جایگزین مغز انسان شود. هوش مصنوعی به کار رفته در این سمعک تا حدودی مانند ذهن انسان کار می کند و همین مسئله موجب درک گفتار بسیار بی نظیر این سمعک در مقایسه با سمعک‌های دیگر شده است. اگر می خواهید در مورد سمعک اتیکن و more اطلاعات بیشتری کسب کنید بر روی لینک سمعک اتیکن کلیک کنید.

قیمت سمعک استارکی (Starkey)

سمعک استارکی محصول کشور آمریکا است که یکی از بهترین کمپانی های جهان در عرصه سمعک است. سمعک‌های تولیدی این کمپانی از کیفیت گفتار بی‌نظیری برخوردار هستند، همچنین این شرکت سرمایه‌گذاری ویژه‌ای بر روی مدارات درمان وزوز گوش و حذف فیدبک سمعک‌های خود داشته که موجب منحصر به فرد شدن این دو قابلیت در میان سمعک‌های شرکت‌های مختلف شده است.

قیمت سمعک استارکی

رنج قیمت سمعک های استارکی

soundlens کوچک ترین سمعک جهان و ساخت شرکت استارکی است. این مدل جزء سمعک های کاملا نامرئی است. قیمت این مدل بسیار بالا می‌باشد. یک حقیقت در مورد سمعک نامریی این است که برای 80% افراد مناسب نمی باشد زیرا کاندید استفاده از آن می‌بایست دارای الگوی کم شنوایی مشخص و قطر کانال گوش مناسب باشد.

قیمت سمعک یونیترون (Unitron)


سمعک‌های یونیترون محصول کشور کانادا است. این شرکت با رویکرد ایجاد تنوع در شکل ظاهری و همچنین طراحی مدارهای الکترونیکی بسیار کوچک توانسته است که به‌میزان قابل توجهی رضایت کاربران خود را جلب نماید. در جدول زیر مقایسه‌ای کلی میان انواع سمعک‌های یونیترون ارائه شده است.

قیمت سمعک یونیترون

همان طور که در جدول بالا نشان داده شده است، شرکت یونیترون از معدود برندهای تولید کننده سمعک است که موفق به تولید سمعک‌های داخل گوشی ضد آب شده است. به علاوه این شرکت تلاش کرده است تا علی رغم کاهش قابل توجه ابعاد مدار سمعک‌های خود، تا حد امکان عملکردهای ارتباطی سمعک از جمله توانایی ارتباط با تله کویل و ارتباط بی سیم (بلوتوث) را در مدل‌های مختلف به ویژه مدل‌های داخل گوشی به خوبی حفظ نماید. مسئله‌ای که موجب برتری قابل ملاحظه محصولات این شرکت نسبت به موارد مشابه شده است. با این وجود شرکت یونیترون تاکنون تولیدی در زمینه سمعک‌های داخل گوشی قابل شارژ نداشته است.

حداقل قیمت سمعک یونیترون

قیمت سمعک برنافون (Bernafon)


برنافون یکی از سمعک‌های تولید شده توسط گروه William Demant و ساخت کشور سوییس است. این شرکت را می‌توان خواهر خوانده سمعک‌های شرکت اتیکن، سونیک و فیلیپس دانست. طراحی شکل ظاهری، فضای نرم افزار تنظیم سمعک و حتی رابط‌های بلوتوث این شرکت‌ها شباهت‌های بسیاری به یکدیگر دارند. با این وجود به جرات می‌توان گفت که سمعک‌های شرکت برنافون به واسطه فرمولاسیون تنظیم به خصوص تکنولوژی هیبرید موجود در این سمعک‌ها سبب صدای بسیار شفاف سمعک شده است. در جدول زیر سه محصول اخیر این شرکت مورد مقایسه قرار گرفته‌اند.

قیمت سمعک برنافون

سمعک برنافون سوئیس

 قیمت سمعک ویدکس (Widex)


شرکت ویدکس یکی از ده شرکت برتر تولید کننده سمعک در جهان است. این شرکت در سال 1956 در پایتخت دانمارک آغاز به کار کرد. شرکت ویدکس از پیشگامان به کارگیری تکنولوژی دیجیتال در سمعک‌ها بوده و اولین سمعک داخل گوشی دیجیتال را در سال 1995 به بازار مصرف عرضه کرد. این کمپانی از سال 2019 در تصمیمی تجاری با گروه بزرگ سرمایه‌گذاری Sivantos ادغام شده و برند WS Audiology را ایجاد نمود. محصولات این شرکت در 4 رده تکنولوژی تولید می‌شوند. رده حداقلی این شرکت رده 110 نام دارد. محصولات رده پایه و میانی این شرکت به ترتیب با اعداد 220 و 330 نام گذاری می‌شوند. در نهایت تکنولوژی پیشرفته و ممتاز این شرکت در محصولات رده 440 آنها جای گرفته‌اند. ویژگی بسیار بارز محصولات شرکت ویدکس ابعاد بسیار کوچک و ظریف مدار الکترونیکی آن‌ها است که موجب شده است تا یکی از کوچک‌ترین سمعک‌های پشت گوشی و داخل گوشی را تولید نمایند.
سه محصول Moment ، Evoke و Unique از تولیدات اخیر شرکت ویدکس است. هر سه خانواده در انواع قالب‌های پشت گوشی و داخل گوشی تولید و قابل استفاده برای کاربران متقاضی این برند محبوب می‌باشد. تفاوت مهم این سه خانواده در ویژگی قابلیت شارژ سمعک‌ها است که صرفا در جدیدترین خانواده یعنی خانواده Moment مشاهده می‌شود و دو خانواده دیگر فاقد سمعک‌های شارژی هستند. با این وجود هر سه خانواده از نظر امکانات برقراری ارتباطات بی سیم (بلوتوث) دارای توانمندی‌های کافی هستند. شرکت ویدکس تاکنون مدار قابل شارژ را صرفا در مدل‌های پشت گوشی خود به کار برده است و از این رو این شرکت هنوز تولید سمعک داخل گوشی با قابلیت شارژی را آغاز نکرده است.

قیمت سمعک ویدکس

قیمت سمعک A&M


شرکت A&M یکی از برندهای با سابقه در حوزه تجهیزات شنوایی است. این شرکت از مدت‌ها قبل به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های شرکت زیمنس (سابق) محسوب می‌شد. با این حال شرکت A&M تولید محصولات منحصر به فرد خود را متوقف نکرد. هم اکنون نیز این شرکت جزئی از کمپانی بزرگ سیگنیا محسوب می‌شود. در جدول زیر به مقایسه تولیدات مختلف این شرکت می پردازیم.

قیمت سمعک A & M

همان طور که در جدول بالا مشخص است شرکت A&M سمعک با قابلیت شارژ را در هیچ یک از مدل‌های داخل گوشی و یا پشت گوشی به بازار ارائه نکرده است. به علاوه در محصولات این اشاره اثری از سمعک‌های نامرئی نیز به چشم نمی خورد. با این وجود این شرکت تمرکز زیادی بر روی قابلیت ارتباط بی سیم سمعک‌های خود داشته و تلاش کرده است تا محصولاتش بتوانند به خوبی با انواع وسایل ارتباط وایرلس برقرار نمایند. از دیگر مزایای محصولات شرکت A&M قدرت بالای بلندگو (رسیور) سمعک‌های تولیدی آنهاست. به جرات می‌توان گفت که از نظر قدرت خروجی صدا تولیدات این شرکت بسیاری از رقیبان را پشت سر گذاشته و جایگاه ممتازی به محصولات این شرکت داده است.
نکته دیگر در خصوص سمعک‌های داخل گوشی پیش ساخته است. با توجه به سیاست مشترک این شرکت با شرکت مادر خود (سیگنیا) یکی از تولیدات منحصر به فرد آن سمعک‌های داخل گوشی پیش ساخته است. مشابه این نوع سمعک در شرکت سیگنیا، مدل Silk نامیده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سمعک سیلک بر روی این قسمت کلیک کنید. سمعک‌های داخل گوشی پیش ساخته نیازی به قالب‌گیری از گوش نداشته و می‌توانند بالافاصله برای بیمار تجویز و به وسیله یک سری پلاستیکی مورد استفاده قرار بگیرند(Instant fit). این در حالی است که در سمعک‌های داخل گوشی استاندارد در ابتدا باید از کانال گوش فرد با کمک خمیر قالبگیری، قالب اولیه تهیه شده و سپس مدار سمعک در لابراتوار در داخل پوسته ساخته شده از روی قالب گوش فرد جایگذاری شود.

خرید سمعک A&M

قیمت سمعک رکستون (REXTON)


شرکت رکستون یکی از برندهای قدیمی در حوزه تولید وسایل کمک شنیداری از جمله سمعک است. این شرکت آلمانی بیش از 50 سال قدمت داشته و هم‌اکنون در 80 کشور دارای نمایندگی فعال است که از این حیث مجموعه‌ای منحصر به فرد است. این شرکت از مدت‌ها قبل زیر مجموعه‌ای از گروه Sivantos بوده که مجموعه‌ای از شرکت‌ها از جمله سمعک‌های شرکت زیمنس را شامل می‌شود. برند رکستون نیز همچون زیمنس از حدود 7 سال قبل با پیوستن به کمپانی Signia، زیر مجموعه‌ای از این شرکت عظیم شده است. با این حال سمعک‌های تولید شده توسط شرکت رکستون همچون با نام قبلی خود تولید می-شوند.

قیمت سمعک رکستون

در حال حاضر چهار نسل از محصولات شرکت رکستون در بازار موجود است:


BICORE
MOTION-CORE
MYCORE
TRUCORE


خانواده BICORE جدیدترین محصول این شرکت محسوب می‌شود. در این خانواده انواع سمعک‌های پشت و داخل گوشی حضور دارند. به عنوان مثال مدل پشت گوشی BICORE-LI RUGGED یکی از مقاوم‌ترین سمعک‌های حال حاضر در بازار مصرف است. این سمعک پشت گوشی ضد آب بوده و به علاوه مقاومت بالایی نسبت ضربه، تعریق و یا حتی مواد شوینده از جمله شامپو دارد. به علاوه مدار شارژی به کار رفته در این مدل قادر است تا برای مدت زمان بسیار طولانی‌تر از نسل‌های قبلی (در صورت عدم استفاده از ارتباطات بلوتوث تا 39 ساعت و در صورت 5 ساعت ارتباط بی سیم تا 36 ساعت) سمعک را فعال نگاه دارد. مدل غیر قابل شارژ این مدل BICORE B نام دارد که در قدرت‌های مختلف تولید شده و قابل استفاده است. مدل BICORE Slim RIC از جمله سمعک‌های پشت گوشی با سیم نازک و سری پلاستیکی (RIC) محسوب می‌شود. این مدل شارژی بوده و در حقیقت از نظر شکل ظاهری و امکانات خواهر خوانده سمعک Styletto کمپانی سیگنیا است (برای مطالعه بیشتر بر روی سمعک Stylleto بر روی این لینک کلیک کنید). سبک دیگری از سمعک‌های RIC در این خانواده BICORE RIC 312 است. این مدل غیر قابل شارژ بوده و همان طور که از نام آن مشخص است با استفاده از باتری شماره 312 کار می‌کند. با این حال مدیریت مصرف باتری در این مدل به طور جدی مد نظر قرار گرفته است تا از این نظر هزینه کمتری را برای تهیه باتری برای کاربر ایجاد نماید. سمعک داخل گوشی این خانواده BICORE CUSTOM LI است که اولین مدل سمعک‌های داخل گوشی با قابلیت شارژ است.

سمعک BICORE

نسل MOTION-CORE سمعک‌های رکستون نوعی نسل بینابینی محسوب می‌شود. به این معنا که در این نسل برای اولین بار نسل جدید سمعک‌های SLIM RIC با قابلیت شارژ و سمعک‌های پشت گوشی شارژی (M-CORE B-LI) معرفی شدند. به علاوه در این نسل سمعک داخل گوشی صرفا به صورت مدل‌های پیش ساخته (M-CORE iX) عرضه شده است این مدل متناظر با سمعک مدل SILK شرکت سیگنیا است. در این خانواده خبری از مدل‌های داخل گوشی نیازمند قالب‌گیری از گوش نیست. این مسئله در واقع حکایت از تلاش این شرکت برای تولید سمعک‌های قابل شارژ در نسل بعدی سمعک‌های خود (خانواده BICORE) دارد.

سمعک m core

خانواده‌های MYCORE و TRUECOREشامل یک نوع سمعک پشت گوشی استاندارد (Mosaic ) و دو مدل سمعک داخل گوشی پیش ساخته (InoX CIC) و نیازمند قالب گیری (Sterling) است. شرکت‌های رکستون در سمعک‌های این دو خانواده برای نخستین بار توانایی ارتباط باگوشی‌های موبایل فراهم شد. به این صورت که خانواده TRUECORE از طریق یک رابط بلوتوث قابلیت برقراری ارتباط با تمامی موبایل‌ها و خانواده MYCORE توانایی اتصال مستقیم و بدون واسطه به گوشی‌های موبایل iPhone را دارند. سطح تکنولوژی و امکانات خانواده MYCORE مشابه رده تکنولوژی 3px و 3nx سمعک‌های شرکت سیگینا و خانواده TRUECORE مشابه رده تکنولوژی 2PX و 2NX شرکت سیگنیا است. (برای آشنایی با رده‌های تکنولوژی سمعک‌های سیگنیا اینجا کلیلک کنید)در این دو خانواده سمعک پشت گوشی با بلندگوی داخل گوشی و سیم نازک (RIC) وجود ندارد.

trucore

36

آیا توانایی سمعک های تولید شده توسط برندهای مختلف به یک اندازه است؟

قطعا" خیر
برندهای مختلف تفاوت های اساسی با یکدیگر دارند. برخی از لحاظ استحکام و محکم بودن سمعک برتر از سایرین هستند، بعضی توانایی مقاومت در برابر آب، شفافیت صدا، و یا در ساخت مدارهای الکترونیکی کوچک‌تر برای سمعک‌های نامرئی توانمندی بالاتری دارند.
بنابراین پیشنهاد ما این است که کاربر متقاضی استفاده از سمعک می‌بایست تمامی اطلاعات و نیازهای روزمره خود را دردسترس متخصص شنوایی شناسی قرار دهید تا بر اساس آنها بهترین گزینه را انتخاب کند.
بخش عمده نارضایتی بیماران به علت تجویز اشتباه است، به عنوان مثال یک فرد دانشجو یا دانش آموز را تصور کنید که سمعک معمولی تهیه کرده است. قاعدتا" او در محیط‌های ساکت و مکالمات یک نفر با یک نفره خوب می‌شنود؛ اما در محیط‌های شلوغ‌تر مانند کلاس درس دچار مشکل اساسی در تفکیک صحبت‌ها بوده و از سمعکش بسیار ناراضی است. در نتیجه نیاز شنیداری این فرد هیچگاه به طور کامل تامین نمی‌شود. باید دقت داشت که شنوایی ارتباط مستقیمی با موفقیت اجتماعی افراد دارد، تحقیقات مختلف نشان داده است که افراد کم شنوا که تمایلی به استفاده از سمعک ندارند، در دست‌یابی به موقعیت‌های شغلی بالا ناموفق هستند و معمولا اعتمادبه‌نفس پایینی دارند.
نکته مهمی که در تهیه سمعک باید به آن توجه داشت این است که میزان رضایت مندی بیماران از سمعک به دو عامل بستگی دارد:
سطح تکنولوژی سمعک: که باید متناسب با میزان فعالیت اجتماعی و شغل فرد انتخاب شود.
دانش متخصص شنوایی شناس:سمعک ها وسایل بسیار پیچیده ای هستند و تنظیم دقیق آنها نیازمند دانش بسیار بالایی می باشد، بنابراین متخصص شنوایی شناس باید بسیار حاذق و خبره بوده و از علم روز برخوردار باشد.

آیا گران بودن سمعک به معنی بهتر بودن آن است؟

هرچه قدرت یک سمعک بیشتر و تکنولوژی آن پیشرفته تر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. اما به یاد داشته باشید که گران ترین ها همواره بهترین ها نیستند. چرا که بر حسب میزان و نوع کم شنوایی و سبک زندگی افراد، نیازهای آن ها با یکدیگر متفاوت است و بنابراین سمعک مناسب برای تأمین نیاز هایشان نیز بر اساس این عوامل مشخص می شود.
در سراسر جهان سمعک ها وسیله های گران قیمتی محسوب می شوند. محدوده قیمت سمعک گوش در ایران بین 4 تا 30 میلیون تومان می باشد و متأسفانه بیمه ها بخش اندکی از هزینه آن ها را تقبل می کنند. سمعک ها یک سرمایه گذاری مهم هستند؛ چرا که سمعک دستگاهی است همواره همراه شما است، پس لازم است که هنگام خرید سمعک اطمینان حاصل کنید که محصول خریداری شده دارای صرفه اقتصادی کافی برای شما باشد.

قیمت سمعک ارزان

دو نوع سمعک ارزان وجود دارد:
الف) سمعک های آنالوگ: سمعک آنالوگ نسل های پیش از سمعک دیجیتال بودند که پردازش چندانی بر روی صدا و به ویژه صداهای آرام ندارند؛ در نتیجه کاربران این سمعک ها معمولا" قادر به شنیدن اصوات آرام نیستند و این بزرگترین نقص سمعک های آنالوگ است. قیمت سمعک آنالوگ بین 3/5 الی 4/5 میلیون می باشد. برند هایی مثل زیمنس، یونیترون، اینترتون، ای ام بهترین سمعک های آنالوگ دنیا را تولید می کنند ( امروزه هم به صورت بسیار محدود تولید می شوند.
ب) سمعک های دیجیتال با حداقل تکنولوژی: سمعک های دیجیتال با تکنولوژی حداقلی (Essential) و یا پایه (Basic) هم جزء سمعک های ارزان هستند که قیمتی بین 4 الی 5 میلیون دارند.

قیمت سمعک گوش |جدیدترین قیمت سمعک گوش |قیمت سمعک در بازار ایران


در تمامی برند ها ، سمعک های رده حداقلی (Essential) و یا پایه (Basic) با ارز دولتی وارد کشور می شوند و قیمتی در حدود 4 الی 6 میلیون تومان دارند، به سمعک های رده بالاتر ارزدولتی تعلق نمی‌گیرد و متاسفانه واردات آنها ممنوع است! این سمعک ها اگر هم موجود باشند با ارز آزاد تهیه می شوند و بنابرین قیمت بسیار بالاتری دارند.

قیمت سمعک خوب

بسیاری از مراجعین این سوال را می‌پرسند که قیمت یک سمعک خوب چقدر است؟! پاسخ به این سوال به تعریف «سمعک خوب» بستگی دارد. چندین برند سمعک در جهان وجود دارد؛ اما در میان این تنوع و گستردگی، 8 برند دارای درجه کیفیتی A بوده و به عنوان برندهای برتر در حوزه سمعک و تجهیزات شنوایی شناخته می‌شوند. بنابراین می‌توان گفت اولین توصیف از سمعک خوب، سمعکی است که محصولی از یک شرکت معتبر باشد. دومین توصیف از سمعک خوب این است که سطح تکنولوژی سمعک با فعالیت اجتماعی و نیازهای شنیداری کاربر مطابقت داشته باشد. به‌عنوان مثال ممکن است فردی یک سمعک با تکنولوژی حداقلی و یا پایه بگیرد و بسیار از آن راضی باشد؛ اما در صورت استفاده همان فرد از سمعک‌های رده پیشرفته و یا ممتاز، خیلی زود آن را مرجوع نماید. کلام آخر این است که هر سمعک گران قیمتی لزوما" بهترین سمعک برای شما نیست.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت سمعک:

دستگاهی مانند موبایل یا تلویزیون را در نظر بگیرید، در روند قیمت‌گذاری این دستگاه عواملی مانند کیفیت صفحه نمایش، میزان نگهداری باتری، طول عمر دستگاه و غیره تاثیر گذارند. در سمعک هم چند عامل وجود دارد که تعیین‌کننده قیمت آن است از جمله:
سایز، برند، هوشمند بودن، شارژی بودن، سال تولید، سطح تکنولوژی سمعک و خدمات پس از فروش
جالب است بدانید که سمعک‌ها اصولا دستگاه‌های خیلی پیچیده‌ای نیستند، یک بلندگو یک میکروفن و یک آمپلی‌فایر را اگر در کنار همدیگر قرار دهیم سمعک ساخته می‌شود اما معمای اصلی اینجاست که ترکیب این قطعات را طوری کنار هم بگذاریم که سمعکی که ساخته می‌شود نهایتا اندازه یک بند انگشت باشد، اینجاست که دشوار می‌شود و سختی این کار به حدی بالا است که در سطح دنیا فقط چند کشور محدود هستند که این تکنولوژی را دارند. البته فقط کوچک بودن سمعک مدنظر نیست بلکه کیفیت صدا، نداشتن فیدبک و غیره هم بسیار مهم هستند اما یکی از مهمترین عوامل اندازه سمعک است. سمعک‌های داخل گوشی نامرئی از سایر سمعک گران‌تر بوده زیرا در ساخت آن‌ها باید از کوچکترین ابزارها استفاده شود و در عین حال قدرت بالایی هم داشته باشند.

سمعک داخل گوشی نامرئی

تاثیر برند بر قیمت سمعک


برندهای سمعکی که در سراسر دنیا قرار دارند در 3 گروه کیفیتی A,B,C قرار می‌گیرند. برندهایی که دارای درجه کیفی A هستند از سایر برندها بسیار گران‌تر هستند. از جمله برندهایی که دارای درجه کیفی A هستند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• اتیکن
• فوناک
• ریساند
• سیگنیا
• ویدکس
• استارکی
• برنافن
• یونیترون
• بلتون
• رکستون
• فیلیپس
• هانساتون
• اینترتون
• ادیوسرویس
• سونیک
سایر برندهای موجود در بازار مصرف دارای رده کیفیتی B و C بوده و اختلاف قیمتی بسیار بالایی با این برندها دارد.
بهتر است بدانید که برندهای اتیکن، فوناک، ریساند، سیگنیا، ویدکس و استارکی برندهای اصلی هستند(شرکت‌های مادر) و بقیه برندها زیرمجموعه آن‌ها هستند. به طور مثال برنافن، فیلیپس و سونیک زیرمجموعه اتیکن هستند.
شش برند اصلی سمعک قیمت حدودا یکسانی دارند و اندکی از زیرشاخه‌های خود گران‌ترهستند به ترتیب ذیل هستند:

قیمت 6 برند اصلی سمعک

تاثیر هوشمندی سمعک بر قیمت آن:

می‌توان ادعا کرد که در حال حاضر تمامی شرکت‌ها دارای محصولاتی هوشمند هستند اما در درجات مختلف و سطوح متفاوت. به‌عنوان مثال برند اتیکن در سال 2022 پنج نوع سمعک مختلف تولید کرد که پایین‌ترین آن‌ها Zircone 2 و بالاترین آن‌ها More 1 است. سمعک Zircone 2 یک سمعک کاملا هوشمند است و توانایی تشخیص نویز از گفتار را به‌صورت اتوماتیک دارد اما نه به قدرت و کیفیتی که More 1 است. دقیقا مانند صنعت موبایل است، برند سامسونگ را در نظر بگیرید که چندین موبایل مختلف تولید می‌کند. پایین‌ترین موبایل سامسونگ هم کاملا هوشمند است و به صورت بسیار عالی کار می‌کند. تفاوت در درجه کیفی، رزولوشن تصویر، عمر باتری و ... است. در سمعک هم تفاوت بین سطوح مختلف در کیفیت و شفافیت صدا، تفکیک نویز از گفتار در مکان‌های شلوغ، فیدبک گیری و غیره است.
می‌توان گفت همگی تولیدات فعلی شرکت‌های مختلف تولید کننده سمعک هوشمند هستند اما از درجه هوشمندی متفاوتی برخوردارند. سمعک‌های رده بالاتر هوشمندتر هستند و تفکیک نویز از گفتار بالاتری دارند، سمعک‌های رده پایین هوشمندی‌شان کمتر است و برای افرادی ساخته شده اند که سبک زندگی ساده‌تری دارند.

آیا سمعک‌های شارژی گرانتر هستند؟

سمعک‌های شارژی از آنجایی که دارای شارژر هستند اندکی از سمعک‌های با باتری معمولی گران‌تر هستند. تفاوت قیمت سمعک‌های شارژی و باتری معمولی کم است. شارژر سمعک‌ها بسته به نوع‌شان ممکن است قیمتی بین 2 الی 6 میلیون داشته باشند.

سال تولید سمعک چقدر در قیمت آن تاثیرگذار است؟

صنعت تولید سمعک نیز همچون سایر وسایل الکترونیکی پیوسته در حال تغییر و ارتقاء است. از این رو با ورود نسل جدید سمعک‌های هر شرکت، سمعک‌های نسل‌های قبلی بلافاصله دچار افت قیمت چشمگیری می‌شوند. مثلا با ورود سمعک‌های رده X شرکت سیگنیا به بازار مصرف، سمعک‌های نسل قبلی که NX و PX بودند بسیار ارزانتر شدند.

سطح تکنولوژی سمعک چیست و چه تاثیری بر قیمت آن دارد؟

سطح تکنولوژی سمعک در واقع شفافیت صدا در محیط‌های شلوغ یا تفکیک صدا در محیط‌های شلوغ است. با افزایش سطح تکنولوژی سمعک بر میزان توانایی تفکیک اصوات گفتاری از سایر اصوات آن افزوده می‌شود و در نتیجه فرد درک گفتار بالاتری در این محیط‌ها پیدا می‌کند.
مهم‌ترین عامل تاثیرگذار بر قیمت سمعک سطح تکنولوژی سمعک است. می‌توان گفت 50% قیمت سمعک وابسته به سطح تکنولوژی آن است.
شرکت‌های سمعک معمولا سمعک‌هایشان را در 4 سطح تکنولوژی مختلف تولید می‌کنند که شامل موارد زیر هستند:
• سمعک معمولی یا Basic
• سمعک استاندارد یا Standard
• سمعک پیشرفته یا Advance
• سمعک ممتاز یا Premium
سمعک معمولی دارای کمترین قیمت و سمعک ممتاز دارای بالاترین قیمت است.

قیمت سمعک معمولی و ممتاز

تاثیر خدمات پس از فروش بر قیمت سمعک:

سمعک دستگاهی است که در هنگام تجویز برای بیمار هزینه خدمات بعدی آن دریافت می‌شود. این خدمات شامل ارزیابی شنوایی دوره‌ای فرد و ارزیابی دوره‌ای سمعک می‌باشد که معمولا هر 6 ماه یک بار انجام می‌شود.
در سراسر دنیا متخصصین شنوایی شناس در جلسه اول تنظیم سمعک، همه هزینه‌های تهیه و تنظیمات دوره‌ای سمعک را دریافت می‌کنند و بیماران می‌توانند هر 6 ماه یا یکسال یکبار وضعیت شنوایی و سمعک خود را چک کنند. این ارزیابی‌های دوره‌ای به‌صورت کاملا رایگان بوده و هزینه‌ای از بیمار دریافت نمی‌شود.
اگر شما قصد دارید تا برای اولیم بارسمعک تهیه کنید بهتر است بدانید که این وسیله با سایر پروتزهای پزشکی متفاوت است. زیرا این دستگاه‌ها نیاز به ارزیابی‌های دوره‌ای و منظم دارند تا بتوانید به طور مطلوب از آن‌ها بهره‌مند شوید. خدمات سمعک شامل یک الی دو سال گارانتی آن نیز می‌شود.
در کل خدمات سمعک بخش قابل توجهی از هزینه آن را شامل می‌شود. به عقیده ما انتخاب سمعک مناسب 50% راه است و 50% دیگر خدمات آن است.

کدام برند سمعک از همه بهتر است؟! بهترین برند سمعک کدام است؟!

وضعیت شنوایی هر فرد به اندازه اثر انگشت او منحصر به فرد است. حتی ممکن است دو فرد نوع و میزان کم شنوایی مشابه اما نیازهای شنیداری آن‌ها تفاوت زیادی با یکدیگر داشته باشد. بنابراین در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بهترین سمعک برای هر فردی، صرف نظر از مدل و برند آن، سمعکی است که بتواند نیازهای شنیداری فرد را به طور نسبی تأمین کند. در این راستا، ضروری است که در هنگام خرید سمعک، نکات مختلفی از قبیل قیمت سمعک، سطح تکنولوژی سمعک، مدت گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت، طول عمر باطری سمعک، سهولت تنظیم، کیفیت صدا و غیره را در نظر بگیرید.
در انتخاب برند سمعک، باید به نکات مختلفی توجه کنید؛ از جمله:
• کیفیت سمعک‌ها و میزان رضایت کاربران از محصولات شرکت مورد نظر؛
• ویژگی‌های تکنولوژیک سمعک‌ها؛ مانند کیفیت صدا، برنامه‌های موبایل و لوازم جانبی.
• تنوع سمعک‌ها و طول عمر آن‌ها؛ (آیا شرکت مورد نظر سمعک‌های شارژی هم دارد؟!)
• حدود قیمت سمعک‌ها، قرارداد با بیمه‌ها و شرایط پرداخت هزینه‌های مربوطه؛
• شرایط مرجوع کردن سمعک در صورت نارضایتی و بازپرداخت هزینه‌ها؛
• خدمات اضافی مانند گارانتی و تنظیم یا تعمیر سمعک، ارائه باطری و ...؛
در حال حاضر در ایران 8 برند سمعک وجود دارد که به عنوان تولیدکنندگان برتر در صنعت سمعک شناخته می‌شوند: اتیکن، فوناک، زیمنس (سیگنیا)، ویدکس، یونیترون، ریساند، استارکی و برنافون
نمایندگی شرکت سمعک اتیکن در ایران، شرکت "آلتون‌شنوا" است که محصولات کمپانی‌های اتیکن دانمارک، برنافون سوئیس و سونیک آمریکا را عرضه می‌کند. این شرکت علاوه بر سمعک، در زمینه واردات تجهیزات ارزیابی شنوایی با برندهای Maico، Interacoustics، Amplivox و gsi، پروتزهای کاشت حلزون، گوش میانی و ساقه مغز با برند MED EL و باطری سمعک با برندهای Power One و Duracell فعالیت می‌کند.
نمایندگی شرکت سمعک فوناک در ایران، شرکت "ندا سمعک آشنا" است که در زمینه واردات و عرضه انواع سمعک و لوازم جانبی سمعک از شرکت Sonova (شرکت های فوناک، یونیترون و لیریک) و وسایل کمک شنیداری مانند سیستم‌های Roger و FM فعالیت می‌کند.
نمایندگی شرکت سمعک زیمنس در ایران، شرکت "فن آذرخش" است که انواع سمعک‌های برند زیمنس، اودیو سرویس، AM و رکستون آلمان و همچنین تجهیزات ارزیابی شنوایی و تعادلی با برند Homoth آلمان را در ایران عرضه می‌کند.
نمایندگی شرکت سمعک ویدکس دانمارک در ایران، سرکت "ویدکس ایران (پرشیاسمعک)" است که انواع سمعک و باطری سمعک با همین برند را در کشور عرضه می‌کند.
به طور کلی می‌توان گفت که هر یک از این شرکت‌ها، افتخاراتی را در کارنامه خود دارند. به عنوان مثال:
• سمعک Audeo Paradise فوناک یکی از بهترین سمعک‌های جهان است که قابلیت ارتباط بلوتوثی جهانی با 8 دستگاه مختلف را داشته و مجهز به سنسورهای حرکتی است. همچنین سمعک Virto فوناک یکی از کوچک‌ترین سمعک‌هایی است که مجهز به قابلیت پردازش دیجیتال اصوات بوده و مقاومت و طول عمر زیاد آن زبانزد است.
• سمعک Evoke ویدکس نخستین سمعک هوشمند در جهان است. تکنولوژی‌های درمان وزوز گوش در سمعک‌های ویدکس نیز زبانزد است.
• سمعک Styletto سیگنیا از نظر انطباق اتوماتیک با محیط‌های شنیداری مختلف، میکروفون جهت‌دار پیشرفته و وضوح گفتار عالی معروف است.
• سمعک Livio استارکی تنها سمعک داخل گوشی شارژی است. این سمعک هوشمند بوده و با استفاده از سنسورهای ویژه می‌تواند وضعیت سلامت جسمی و ذهنی کاربر را هم پایش کند.
• سمعک More اتیکن تنها سمعکی است که از هوش مصنوعی برای بهبود درک گفتار استفاده می‌کند. در طراحی برنامه‌های این سمعک، 12 میلیون صدای زندگی واقعی تست شده و در نهایت این سمعک فراهوشمند تولید شده است که می‌تواند فرایند یادگیری مغز را تا حدودی شبیه‌سازی کند.
• سمعک Linx Quattro ریساند، تنها سمعکی است که میکروفون آن در لاله گوش قرار گرفته و علاوه بر این که از ویژگی‌های اکوستیکی لاله گوش برای دریافت طبیعی اصوات استفاده می‌کند، نویز باد را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. همچنین سمعک Resound one این شرکت یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین سمعک‌های شارژی جهان است.
• سمعک Picasso استارکی یکی از کوچک‌ترین سمعک‌های داخل گوشی با وضوح صدای عالی و تکنولوژی حذف فیدبک فوق العاده است.
سخن پایانی این است که شرکت‌های مختلف، از الگوریتم‌های متفاوتی برای پردازش صوت توسط سمعک استفاده می‌کنند و لوازم جانبی گوناگونی دارند. هر برند سمعک نسبت به بقیه مزایا و معایبی دارد و نمی‌توان گفت که یک برند از همه جهات بهتر از بقیه است. بهترین کار این است که به شنوایی‌ شناسی مراجعه کنید که با برندهای مختلف سمعک کار می‌کند تا او بر حسب وضعیت شنوایی و نیازهای شنیداری شما، مناسب‌ترین برند سمعک برای شخص شما را معرفی کند. البته در ایران، شرکت‌های سمعک اکثرا" فقط با شنوایی‌شناسان در ارتباط بوده و مستقیما" به بیمار خدمات ارائه نمی‌کنند؛ اما برخی شرکت‌ها نیز کلینیک‌های وابسته دارند که فقط محصولات آن برند خاص را عرضه می‌کنند. ما مراجعه به چنین کلینیک‌هایی را به دلیل محدود کردن انتخاب شما به محصولات یک برند توصیه نمی‌کنیم؛ چرا که یک برند سمعک نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای شنیداری تمام افراد کم شنوا باشد.

آیا سمعک های داخل گوشی گران‌تر از پشت گوشی هستند؟

به صورت کلی در تولیدات تمامی شرکت‌ها در هر رده تکنولوژی سمعک‌ها هم به صورت پشت گوشی و هم به صورت داخل گوشی تولید می‌شوند. با توجه به یکسان بودن مدار و قطعات به کار رفته در آن‌ها، تفاوتی میان هزینه سمعک‌های داخل گوشی و پشت گوشی در یک رده تکنولوژی وجود ندارد.

"خدمات سمعک اقدسیه"

خدمات سمعک جزء جدایی‌ناپذیر تجویز آن است. اهمیت این خدمات را می‌توان به میزانی دانست که "یک سمعک رده پایه و یا متوسط را به ابزاری کارآمد و یا بالعکس سمعکی پیشرفته را به وسیله‌ای بدون استفاده برای کاربر آن تبدیل نماید". از این رو پرسنل ما در کلینیک سمعک اقدسیه همواره در تلاش هستند تا تمامی مراجعه‌کنندگان بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن به خدماتی باکیفیت مطلوب دست یابند. خدمات ما به دو دسته کلی پیش و پس از تجویز سمعک طبقه‌بندی می‌شوند:

خدمات پیش از تجویز سمعک:

  • برگزاری جلسات مشاوره سمعک: این جلسات برای هر مراجعه‌کننده به صورت مجزا و انفرادی برگزار شده و هدف از آن در درجه اول آشنایی مخاطب با میزان، نوع و عوارض کم شنوایی بر روی زندگی فردی و اجتماعی و در ادامه معرفی و بررسی انواع سمعک‌های قابل استفاده برای فرد است. همچنین در این جلسات به منظور تجویز هر چه دقیق‌تر، در صورت صلاح دید شنوایی شناس و تمایل مراجعه‌کننده، بیمار مجدد مورد ارزیابی جامع شنوایی (ادیومتری) قرار می‌گیرد.
  •  تنظیمات اولیه سمعک: پس از برگزاری جلسات مشاوره و انتخاب مدل سمعک، جلسه‌ای مجزا به منظور تحویل، انجام تنظیمات اولیه و آموزش‌هایی در خصوص نحوه نگهداری سمعک برای بیمار برنامه‌ریزی می‌شود. در این جلسه تنظیمات اولیه سمعک مطابق با نتیجه شنوایی‌سنجی انجام شده و میزان کارایی آن با استفاده از روش‌های مختلف مورد ارزیابی کامل قرار می‌گیرد. پس از اطمینان از کیفیت و کارایی مطلوب سمعک برای کاربـر، آموزش‌های نحوه استفاده (چگونگی قرار دادن و خارج کردن سمعک از گوش، ارتباط با تلفن و تلویزیون، کم و زیاد کردن صدای سمعک، تغییر برنامه های ذخیره شده بر روی سمعک و غیره) و همچنین روش نظافت سمعک به طور کامل شرح داده می‌شود.
  • فراهم بودن امکان مرجوعی سمعک: اگر چه دقت بالای همکاران ما در کلینیک "سمعک اقدسیه" سبب شده است تا بیش از 95 درصد تجویزهای صورت گرفته موفق و بدون مرجوعی باشد، با این حال با توجه به اینکه تجویز و تنظیم سمعک امری تخصصی و پیچیده است، ما در کلینیک "سمعک اقدسیه" همواره این امکان را برای بیماران فراهم می‌سازیم که به مدت 30 روز به صورت آزمایشی از سمعک‌ها استفاده نموده و در صورت عدم کارایی و یا نارضایتی از کیفیت، آن‌ها را مرجوع نماید. همچنین در صورتی که بیمار تمایل به استفاده از انواع و یا مدل های دیگری از سمعک‌ها را داشته باشد، سمعک‌ها مطابق با خواست بیمار تعویض و فرصت استفاده آزمایشی از سمعک‌های جدید مجددا برای وی فراهم می‌گردد

خدمات پس از تجویز سمعک:

  • ارائه مشاوره‌های تلفنی: نخستین روزهای استفاده از سمعک ممکن است چالش هایی به ویژه برای کاربران کهنسال داشته باشد. به همین دلیل پس از تجویز سمعک ارتباط ما با بیماران به صورت تلفنی ادامه خواهد یافت. بخشی از این خدمات عبارتند از مشاوره در خصوص چگونگی نگهداری، نظافت و یا عیب‌یابی سمعک.
  • انجام تنظیمات و ارزیابی‌های دوره‌ای: انجام تنظیمات دوره‌ای منظم و برنامه‌ریزی شده از ویژگی‌های منحصر به فرد کلینیک "سمعک اقدسیه" است. این خدمات موجب شده است تا سمعک‌های تجویز شده برای بیماران همواره مطابق با شرایط و نیازهای گوناگون آن‌ها تنظیم گردد. در نتیجه این تنظیمات رضایت‌مندی بسیار بالای بیماران از کیفیت صدای سمعک‌ها حتی پس از گذشت چند سال از تجویز آن‌هاست.
  • گارانتی و خدمات تعمیری: ارائه خدمات تعمیری در طول دوران گارانتی سمعک و حتی پس از اتمام آن (به مدت 5 سال) از تعهدات اصلی کلینیک "سمعک اقدسیه" برای بیماران است. در صورت نیاز به این خدمات سمعک بیمار دریافت و برای لابراتوارهای معتبر شرکت های نمایندگی اصلی وارد کننده سمعک ارسال می‌شود. این فرآیند موجب شده است تا ارائه خدمات تعمیری به بیماران با کیفیت بالا و هزینه‌های معقول همراه باشد.

لیست مدل های سمعک موجود در کلینیک سمعک اقدسیه را در زیر مشاهده می کنید. برای اطلاع از قیمت هر یک از سمعک ها یا دریافت مشاوره برای خرید سمعک با مشاورین ما در ارتباط باشید. شماره تماس کلینیک: 0646 2228-021

 نام شرکت مدل سمعک
 زیمنس     رده 7NX
رده 5NX
رده 3NX
Teneo
PX 2
 ویدکس رده 440
رده 330
رده 220
رده 110
Menu 10
+ Menu
اتیکن OPN 1
OPN 2
Nera 2 Pro
Siya 1
Siya 2
Ino Pro
فوناک رده 90
رده 70
رده 50
رده 30
+ Vitus
برنافن Zerena 1
Zerena 3
Zerena 5
Zerena 7
Zerena 9
یونیترون رده 500
رده 600
رده 700
رده 800

رده 800 (Pro)

♦ سوالات متدوال ♦

آخرین قیمت سمعک | قیمت سمعک 1402
امتیاز 4.4 از 5
تعداد نظرات : 21 نظر

دیدگاه‌ها  

0 # نادره حاج رحیمی 1402-06-19 06:19
سلام.
من سمعک داخل گوشی زیمنس گرفته ام، می خواستم ببینم آیا به موبایل متصل می شود؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-06-27 10:54
سلام.
بله
به واسطه اپلیکیشن signia app این ارتباط برقرار می شود.

از دکترتان بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مریم والی گو 1402-05-30 11:46
سلام.
قصد تهیه سمعک استایلتو زیمنس را دارم، قیمت انواع مدل آن را بفرمائید؟ کدام یک از انواع آن قابلیت هندزفری بلوتوثی را هم دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-05-31 10:31
سلام.
سمعک استایلتو در 2 مدل x و AX تولید شده است که در اینجا قیمت انواع AX را بیان می کنیم :
Styletto 1 AX قیمتی در حدود 50 میلیون
Styletto 2 AX قیمتی در حدود 60 میلیون
Styletto 3 AX قیمتی در حدود 70 میلیون
Styletto 5 AX قیمتی در حدود 85 میلیون
Styletto 7 AX قیمتی در حدود 99 میلیون
می باشند. (این قیمت ها برای 2 عدد سمعک به همراه شارژر می باشد)
همگی این سمعک ها به صورت مستقیم به موبایل های آیفون و به صورت غیر مستقیم به موبایل های اندروید تبدیل به هندزفری بلوتوثی می شوند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # معلول 1402-05-13 12:21
سلام
قیمت سمعک استایلتتو ax3رو میخواستم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-05-14 10:20
سلام.
حدودا 70 میلیون تومان(یک جفت به همراه شارژر)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # Nima 1402-04-21 20:27
سلام.قیمت سمعک اتیکنown1تا۳رو میخواستم.سمعک opn1. ,opn3
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-04-22 13:05
سلام.
قیمت own1 در حدود 37، own2 در حدود 33 و own3 در حدود 27 میلیون تومان است.

سمعک های opn نسبت به own ها هر کدام 5 میلیون ارزانتر هستند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # کم شنوا 1402-04-07 20:13
ایا سمعک های میان رده به قابلیت اتصال بی سیم به اندروید رو دارند؟
چه سمعک های این قابلیت رو دارند و قیمتشون؟
سپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-04-12 11:07
سلام.
بله
همه سمعک های اتیکن که محصول 2021 و جدیدتر هستن قابلیت ارتباط مستقیم با گوشی های اندروید را دارا هستند.
zircone2
zircone1
more3
more2
more1
real3
real2
real1
برای اطلاع از قیمت های به روز و دقیق با کلینیک تماس بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # R 1402-04-04 02:37
سلام
لطفا قیمت سمعک های میان رده اتیکن با نام؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-04-04 14:05
سلام.
سمعک های میان رده اتیکن با اسم های zircone1 و more 3 شناخته میشن. در مدل سوپرپاور هم اسم آن exeed2 است.
قیمت زیرکان1 حدود 23 و مور3 در حدود 26 میلیون است.
اکسید 2 هم قیمتی در حدود 27 میلیون دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # R 1402-04-04 16:50
به نقل از مدیریت سایت:
سلام.
سمعک های میان رده اتیکن با اسم های zircone1 و more 3 شناخته میشن. در مدل سوپرپاور هم اسم آن exeed2 است.
قیمت زیرکان1 حدود 23 و مور3 در حدود 26 میلیون است.
اکسید 2 هم قیمتی در حدود 27 میلیون دارد.

.
در متن گفتید که زیرکن ۱ هشت میلیون هستش؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # R 1402-03-31 16:45
سلام
بهترین سمعکی که با ارز دولتی وارد میشه چیه؟
و قیمتش چنده؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-04-01 09:52
سلام.
سمعک های فوناک رده 50 بهترین سمعک هایی هستن که به آنها دلار دولتی تعلق می گیرد.
حدود قیمتی این سمعک ها 7 میلیون تومان است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # H 1402-03-29 14:32
سلام
بهترین جایگزین برای سمعک اتیکنino pro چه سمعکی است و قیمتش؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-03-31 12:38
سلام.
سمعک شما رده پایه است، در بین رده های پایه سمعک ruby 2 و سمعک zircone 2 بهترین عملکرد را دارند، که به ترتیب محصول 2020 و 2022 هستند.
قیمت ruby2 در حدود 20 میلیون و zircone2 در حدود 22 میلیون تومان است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # کم شنوا 1402-03-27 06:50
لطفا
قیمت سمعک مور اتیکن؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-03-27 11:04
سلام.
سمعک مور در سه رده 1و2و3 تولید می شود که رده 3 یک سمعک متوسط است، رده 2 یک سمعک پیشرفته و رده 1 سمعک ممتاز به شمار می آید.
قیمت حدودی مور 3 در ایران برای هر عدد 25 میلیون تومان است
سمعک مور2 قیمتی در حدود 30 و مور1 در حدود 37 میلیون تومان است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # کم شنوا 1402-03-19 07:07
سلام
چه سمعکی برای من که دانشجو هستم وشنواییم به طور متوسط گوش چپ ۲۵ و راست ۴۵ مناسب هست و قیمتش؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-03-20 18:32
سلام.
هر کمپانی سمعکی 5 رده مختلف سمعک تولید میکند که رده پایین آنها دارای حداقل تکنولوژی و شفافیت صدا، و رده بالای آنها دارای بهترین و با کیفیت ترین صدای ممکن است.
افراد جوان مانند شما بهتر است بهترین و با کیفیت ترین سمعک ممکن را تهیه کنند: مانند سمعک More 1 اتیکن یا سمعک Audeo Lumity 90 فوناک.
قیمت این سمعک ها در حدود 40 میلیون برای هر عدد است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # بهروز 1402-03-08 21:41
سلام من گوش راستم رو عمل کردم صدا اطراف رو خوب میشنوم اما صدا ادما رو قابل فهم زیادبرام نیست
گوش چپم تا 60 افت شنوایی دارم برای این گوشم چپم بجای عمل میخوام از سمعک که قدرت گفتار بسیار بالایی داشته باشه استفاده بکنم
ایا مدل more اتیکن مناسب من هسته کدوم سطح بهتره 1 یا 3
از نظر قیمت چطور هسته ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-03-09 10:55
سلام.
اول باید مشخص شود که این افت شما حسی عصبی است یا انتقالی؛ اگر حسی عصبی باشد سمعک more 1 بهتر است اما اگر از نوع انتقالی باشد سمعک more 3 هم کفایت می کند زیرا شنوایی شما را 100% خواهد کرد. اما در کل قدرت درک گفتار more1 بالاتر از more 3 است.

قیمت حدودی more 3 در حدود 25 و more 1 در حدود 35 میلیون تومان است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # محمودی 1402-03-01 19:40
با سلام.
ما در شهرستان زندگی می‌کنیم. با توجه به اینکه دچار کم‌شنوایی هستم، به یکی از مراکز شنوایی سنجی مراجعه کردم و بعد از گرفتن نوار گوش، برای هر دو گوشم سمعک تجویز شد که همان موقع قالب‌گیری از گوش‌هایم انجام گرفت. بعد از سه‌ماه یک جفت سمعک داخل گوشی زيمنس به من دادند به قیمت بیست میلیون تومان بدون فاکتور و بدون گارانتی. در جواب درخواستم برای فاکتور، گفتند همين هست که هست. اگر نمی‌خواهید سمعکها را پس بدهید. لطفاً راهنمایی کنید چه کنم؟ با تشکر فراوان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-03-03 17:12
سلام.
متاسفانه در کشورمان با مشکلات بسیار پیچیده ای در زمینه فاکتور سمعک روبه رو هستیم. نه تنها آن مرکز بلکه اکثر کلینیک های شنوایی سنجی کشور قادر به ارائه فاکتور نیستند.
در خصوص گارانتی باید یکسال برای شما گارانتی کنند و به شما کارت بدهند. و یا روی سرنسخه کلینیک برای شما بنویسند که سمعک هایی با این شماره سریال ها از این تاریخ تا یکسال آینده دارای گارانتی هستند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # سوسن رضایی 1402-02-31 10:49
سلام.
قیمت سمعک عینکی چقدر است؟ شما موجود دارید؟
آیا می تونیم بیایم بذاریم روی صورتمون ببینیم اگر به چهرمون بیاد بعد تهیه کنیم؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-03-01 12:25
سلام.
حداقل قیمت سمعک عینکی 16 میلیون تومان است.
امکان تست کردن بر روی چهره شما وجود دارد و در کلینیک ما مدل های مختلفی وجود دارد، اینکه شما کدام یکی را انتخاب می کنید بر عهده شما است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # عزیزی 1402-02-27 18:50
سلام.
برای مادرم به تشخیص دکترشان باید سمعک کراس تهیه کنیم، بهترین مارک این سمعک چیست و قیمت آن چقدر است ؟
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-02-28 10:45
سلام.
بهترین سمعک های CROS یا کراس را برندهای اتیکن و فوناک تولید می کنند.
قیمت سمعک کراس اتیکن حدودا 20 میلیون تومان است

قیمت سمعک کراس فوناک حدودا 19 میلیون تومان است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # کم شنوا 1402-02-23 22:02
با عرض سلام و خسته نباشید
قیمت سمعک oticon opn;opn sو oticon ino pro رو میخواستم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-02-27 12:19
سلام.
سمعک ino pro یک سمعک بسیار قدیمی اتیکن است که دیگر تولید نمی شود.
تا چند سال پیش که این سمعک وارد ایران می شد قیمت حدودا 4 میلیون تومان داشت که اگر معادل سازی کنیم به قیمت الان حدود 7 الی 8 میلیون تومان می شود.
سمعک opn و opn s یک مدل نیستند بلکه هرکدام در 3 رده 1و2و3 ساخته می شوند که البته مدل s که جدیدتر است در حال حاضر تولید می شود اما مدل opn خیر.
قیمت opn s3 در حدود 15 میلیون تومان است
قیمت opn s2 در حدود 20 میلیون تومان است
قیمت opn s1 در حدود 25 میلیون تومان است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # ثریا حسنی 1402-01-27 17:53
سلام.
در تعطیلات عید به یکباره احساس سوزش و داغ شدنی در داخل گوشم کردم که بلافاصله سمعک را خارج کردم و‌دیدم که آب زرد مانندگی از گوش بیرون ریخت. دکتر گوش نبود و داخلی رفتم ‌‌چند قطره مختلف بهم دادن که خداروشکر خوب شدم اما صدای سمعکم بسیار ضعیف شده است طوری که اصلا مثل قبل نمی شنوم، چکار باید بکنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-02-05 18:36
سلام.
احتمالا شما دچار عفونت گوش خارجی شده اید که باعث کاهش شنوایی هم می شود. این عفونت به احتمال زیاد داخل سمعکتان هم وارد شده و راه خروجی صدا را بسته است.
قالب را از سمعک جدا کنید و به وسیله نخ مخصوص نظافت داخل لوله آنرا تمییز کنید، اگر با این کار مشکل برطرف نشد به کلینیک مراجعه کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # محمد صوری 1402-01-27 17:47
سلام.
من برای پدرم که ۷۰ سالشه میخواهم سمعک کاملا نامریی تهیه کنم. چونکه کشاورز هستن و تعریق بالا دارند چندین سمعک تا حالا خراب کرده‌اند. میخواهم سمعک نامریی ضدآب و با مقاومت بالا در مقابل گرد ‌غبار تهیه کنم، بهترین مارک چیست؟ و چقدر هزینه دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-02-05 18:43
سلام.
لازم به ذکر است که هیچ سمعکی 100%ضد تعریق نیست و عرق به 98% از سمعک های دنیا(پشت گوشی و داخل گوشی) نفوذ می کند.
اما در بین برندهای سمعک بعضی ها محصولات ضد آب تری می سازند که به ترتیب زیرند :
سمعک فوناک
سمعک اتیکن
سمعک ریساند
سمعک ویدکس
سمعک سیگنیا
سمعک استارکی

این برند ها در سمعک هایشان از مهروموم های پلاستیکی و پوشش های نانو استفاده می کنند و بنابرین مقاومت آنها در مقابل تعریق و رطوبت بسیار بالا است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # اسدی 1402-01-21 18:05
سلام.
من برای گوش راستم سمعک نامرئی تهیه کرده ام و بهترین نوع آن را هم خریده ام. اما چند روز اول که استفاده کردم به شدت گوشم درد گرفت، اول یه مقداری تحمل کردم فکر کردم عادی میشه اما با گذشت زمان درد آن بیشتر و بیشتر شد طوری که حتی نمیتونستم فکمو تکون بدم. و الان کلا اونو خارج کردم و ۲ هفته‌ست استفاده نمیکنم.
راه چاره مشکل من چیست؟ می توانم به کلینیک شما مراجعه کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-01-23 17:07
سلام.
در بعضی افراد به علت پیچ در پیچ بودن کانال گوش ، سمعک های داخل گوشی باعث ایجاد درد می شوند. لازمست که قالب گوش قبل از ارسال شدن به لابراتوار اصلاحاتی روی آن صورت گیرد و به اصطلاح زاویه پیچ های گوش کمی کمتر شوند.
اگر این کار صورت گیرد مشکل برظرف می شود.
یعنی شما مجددا باید از گوش تان قالبگیری شود و بعضی از قسمت های قالب برش داده شود.
در تعداد بسیار کمی از افراد که دارای زاویه 90 درجه در کانال گوششان هستند، به هیچ عنوان سمعک نامریی توصیه نمی شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # ماندگار غلامی 1402-01-21 17:59
سلام.
برای مادرم بر طبق تجویز دکتر میخواهم سمعک دوطرفه تهیه کنم. حتما میخواهیم از بیمه مان استفاده کنیم، به اداره بیمه که مراجعه کردم گفتن حتما باید فاکتور با کد اقتصادی بیاورید. به چندین کلینیک مراجعه کردم اما هیچکدام نداشتن! آیا شما فاکتور اقتصادی دارید؟؟
ممنون میشم اگر زود پاسخ دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-01-23 17:13
سلام.
بله برای همه بیمه ها فاکتور رسمی با کد اقتصادی داریم که مستقیما از طرف شرکت سمعک به نام بیمار صادر می شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # عبدالهی 1402-01-21 17:55
سلام.
کودک من ۱ سالشه و از ناحیه گوش چپ آترزی شده و اصلا کانال گوشش تشکیل نشده و شنوایی آن ۶۵ دسیبل است، گوش راست آن کاملا نرمال است. نوبت عمل این گوشش را برای ۴ سالگی زده اند اما در این مدت باید از سمعک استخوانی استفاده کنه، شما چه مارک و چه مدلی را پیشنهاد میکنید؟ قیمت هرکدام را هم بفرمائید.
تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-01-23 17:18
سلام.
بهترین سمعک برای این افراد سمعک استخوانی تلی است که درون یک تل جای داده می شود. تل را به گونه ای روی جمجمه قرار می دهید که قسمت ویبراتور آن بر روی استخوان ماستوئید قرار گیرد. حتی به جای تل می توان از کش مو یا هدبند هم استفاده کرد که شکیل تر و کارامد تر است.
قیمت این سمعک ها در حدود 12 میلیون است و بهترین نوع آن BHM اتریش است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مهدی موذنی 1402-01-06 22:33
سلام.
بهترین سمعک‌ مناسب ‌وزوز گوش چیست و چقدر قیمت دارد؟
من در هر دو گوش دچار افت شنوایی بسیار خفیف هستم که باعث ایجاد صدای زنگ در گوش هایم شده است.
چندین دکتر متعدد عوض کردم و داروهای بسیاری امتحان کردم، متاسفانه هیچکدام جوابگو نبودند.
برای من به عنوان آخرین راه چاره سمعک را توصیه کرده اند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-01-18 15:45
سلام.
امروزه صدا درمانی قویترین و بهترین راه کنترل و درمان وزوز گوش است که از طریق سمعک انجام می گیرد. برای این کار باید سمعکی خریداری کنید که آپشن masker را هم درون خود داشته باشد. بهترین سمعک های حال حاضر دنیا از جهت وزوز درمانی موارد زیر هستند:
سمعک اتیکن مدل more
سمعک فوناک مدل paradise
سمعک سیگنیا مدل AX
سمعک ریساند مدل omnia
سمعک ویدکس مدل momment

حداقل قیمت سمعک مناسب وزوز گوش 7 میلیون تومان است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مینا نظری 1401-12-16 08:00
سلام. سمعک زیمنس برای گوش راستم گرفتم که مدلش motion هست. برای گوش چپ هم می‌خوام تهیه کنم اما موجود نیست، آیا شما موجود دارید؟ و قیمت چقدر است؟
باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-01-18 16:00
سلام.
سمعک motion در 5 ردهتولید می شود:
motion 1nx
motion 2nx
motion 3 nx
motion 5 nx
motion 7 nx

بسته به اینکه سمعک فعلی تان کدام یک از موارد بالا است، باید برای گوش دیگرتان هم دقیقا همان مدل را تهیه کنید که بیشترین درک گفتار برای شما حاصل شود.

برای اطلاع از قیمت دقیق با کلینیک تماس بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # رحیمی 1401-12-08 13:38
سلام
روزتون بخیر ، کیفیت صدای سمعک شارژی بهتره یا
سمعک باطری خور ؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1401-12-13 11:11
سلام.
سمعک های باتری خور و شارژی اختلافی در کیفیت صدایی ندارند بلکه صرفا منبع انرژی آنها متفاوت است. کیفیت صدا را همیشه رده تکنولوژی سمعک مشخص می کند نه باتری ای یا شارژی بودن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # کیومرث رضایی 1401-08-19 16:36
سلام. قیمت سمعک more اتیکن چنده و آیا الان در ایران موجود است؟
تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1401-10-08 14:47
سلام.
سمعک مور اتیکن در 3 سطح مور3، مور2 و مور 1 تولید می شود که هرسه جز سمعک های رده بالای اتیکن به شمار می آیند، متاسفانه بر اساس قوانین جدید سازمان تجهیزات پزشکی واردات این سمعک ها با دلار دولتی ممنوع است و این سمعک ها جزء کالاهای لوکس حساب می شوند . با دلار آزاد در دسترس هستند و دارای قیمت های حدود 25 الی 35 میلیون تومان است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خبــرنامـه
اینستاگرام سمعک اقدسیه تلگرام سمعک اقدسیه واتس اپ  سمعک اقدسیه لینکدین سمعک اقدسیه یوتیوب سمعک اقدسیه

طراحی و توسعه: نونگار پردازش تمامی حقوق محفوظ است

© 2018 DESIGNED BY NONEGAR. ALL RIGHTS RESERVED