به کمک هم، کیفیت زندگی را تغییر می‌دهیم
together, we change live

021-22280646

شماره تماس سمعک اقدسیه 

 

حس شنوایی، یکی از مهم‌ترین حس‌ها در زندگی انسان است. شما با کمک گوش‌های خود به موسیقی گوش می‌دهید، صدای عزیزانتان را می‌شنوید، به اصوات طبیعت همچون صدای پرندگان، موج دریا و ... گوش فرا می‌دهید. در واقع با کمک این حس از زندگی خود لذت می‌برید. در حالی که بروز کم‌شنوایی فرد را از بسیاری از این لذت ها محروم خواهد کرد.
اکثر افراد زمانی که تصمیم به استفاده از سمعک می‌گیرند، اولین سوالی که برایشان مطرح می‌شود در خصوص قیمت سمعک است. آن‌ها با جست‌وجو در سایت‌های مختلف طیف گسترده‌ای از سمعک‌ها با مدل ها، برندها و قیمت‌های مختلف را می‌بینند که سبب سردرگمی و ایجاد سوالات متعدد برای آن‌ها می‌شود.
در این مقاله قصد داریم به طور خلاصه به توضیح انواع سمعک‌ها و حدود قیمتی آن‌‌ها بپردازیم تا از این طریق تصمیم‌گیری را برای کاربران راحت نماییم.

قیمت به روز سمعک| راهنمای خرید سمعک

 

قیمت سمعک خرداد 1402

لیست قیمت انواع سمعک در ایران
قیمت حداقل قیمت حداکثر قیمت
سمعک پشت گوشی 3 میلیون تومان 37 میلیون تومان
سمعک هندزفری 20 میلیون تومان 49 میلیون تومان
سمعک داخل گوشی cic 5 میلیون تومان 40 میلیون تومان
سمعک نامرئی iic 5 میلیون تومان 40 میلیون تومان
قیمت سمعک شارژی 7 میلیون تومان 45 میلیون تومان
سمعک دیجیتال 4 میلیون تومان 20 میلیون تومان
قیمت سمعک هوشمند 4 میلیون تومان 40 میلیون تومان
سمعک آنالوگ 2 میلیون تومان 4 میلیون تومان
سمعک ضدآب 4 میلیون تومان 40 میلیون تومان
سمعک وایرلس 4 میلیون تومان 40 میلیون تومان
سمعک جیبی 3 میلیون تومان 4 میلیون تومان
سمعک معمولی 3 میلیون تومان 6 میلیون تومان

در ادامه قیمت رده‌های مختلف 6 برند برتر سمعک را مشاهده می‌کنید.

قیمت سمعک سیگنیا (زیمنس) | قیمت سمعک زیمنس

قیمت سمعک سیگنیا

امروزه برند سمعکی به نام زیمنس وجود ندارد بلکه اسم آن Signia است و در کشور سنگاپور تولید می شود. این برند یکی از 6 برند برتر سمعک در دنیا است. شرکت سیگنیا هر 2 سال یکبار یک خانواده از سمعک های جدید را معرفی می کند که در 5 رده مختلف تولید می شوند. جدید ترین خانواده یی که این شرکت معرفی کرده است سمعک های AX می باشند که محصول 2022 هستند. این سمعک ها در 5 رده زیر تولید می شوند :

Signia  1 AX

Signia  2 AX

Signia  3 AX

Signia  5 AX

Signia  7 AX

 

سمعک های رده 1AX و 2AX سمعک های رده پایه و معمولی سیگنیا هستند و از حداقل تکنولوژی های ممکن برخوردارند. قیمت این سمعک ها به ترتیب 5 و 6 میلیون تومان است. 

سمعک رده 3AX سمعک استاندارد و رده وسط سیگنیا است که قیمتی در حدود 8 میلیون تومان دارد.

سمعک های رده 5AX و 7AX سمعک های رده پیشرفته و ممتاز سیگنیا هستند که به ترتیب قیمت هایی در حدود 25 میلیون و 38 میلیون تومان دارند. 

 

          "نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که رده ای مانند 1AX در همه مدل ها ساخته می شود که شامل داخل گوشی، پشت گوشی و شارژی هستند و تقریبا از لحاظ قیمتی با هم برابرند"

اگر می خواهید در مورد سمعک زیمنس (سیگنیا) اطلاعات بیشتری کسب کنید و با نقاط قوت و ضعف این برند آشنا شوید بر روی لینک آن کلیک کنید

 

 


قیمت سمعک فوناک

قیمت سمعک فوناک

فوناک محصول کشور سوئیس است که سابقه طولانی در عرصه سمعک دارد. این کمپانی بزرگترین شرکت سمعک و پر فروش ترین برند در سراسر دنیا است. فوناک 5 رده سمعک تولید می کند و هر 2 سال یکبار سمعک های جدیدی معرفی می کند. جدید ترین سمعک های فوناک که محصول 2022 هستند شامل موارد زیر هستند:

+ Phonak  Vitus

Phonak Paradise 30

Phonak Paradise 50

Phonak Paradise 70

Phonak Paradise 90

سمعک +Vitus پایین ترین رده سمعک فوناک است که یک سمعک پایه به شمار می آید. این سمعک در دو مدل داخل گوشی و پشت گوشی ساخته می شود که همگی دارای قیمت 4/5 میلیون تومان هستند. 

سمعک رده Phonak Paradise 30 یک رده از سمعک +Vitus بالاتر است و قیمتی در حدود 6 میلیون تومان دارد. 

سمعک های رده Phonak Paradise 50 قیمتی در حدود 8 میلیون تومان دارند.

سمعک های رده Phonak Paradise 70 و Phonak Paradise 90 سمعک های پیشرفته و ممتاز فوناک هستند که حدود قیمتی 29 و 39 میلیون تومان دارند.

همه این رده ها در 3 نوع داخل گوشی، پشت گوشی و شارژی ساخته می شوند که اختلاف قیمت چندانی باهم ندارند. 

 

"اگر می خواهید در مورد این برند اطلاعات بیشتری کسب کنید بر روی لینک سمعک فوناک کلیک کنید"


قیمت سمعک اتیکن (Oticon)

قیمت سمعک اتیکن

اتیکن محصول کشور دانمارک است. این کمپانی سابقه بیش از 120 سال در ساخت سمعک دارد و در حال حاضر هم دومین کمپانی بزرگ سمعک، و دومین برند پر فروش سمعک در دنیا است. 

اتیکن هم مانند برند های زیمنس و فوناک محصولاتش را در 5 رده کیفیتی مختلف ارائه می دهد. در اینجا می خواهیم به معرفی جدیدترین محصولات این شرکت بپردازیم و قیمت حدودی آنها را برای شما مشخص کنیم. جدیدترین سمعک های اتیکن شامل سمعک های More و Zircone (فقط در مدل های پشت گوشی ارائه می شوند) و سمعک های own (فقط در مدل داخل گوشی ارائه می شوند) هستند که در رده های زیر ارائه می شوند:

 

 Zircone 2 

Zircone 1

    More 3 

   More 2

   More 1

 

این سمعک ها فقط در مدل پشت گوشی ساخته می شوند، سمعک های داخل گوشی اتیکن own نامیده می شوند که در ادامه به توضیح آنها هم خواهیم پرداخت.

سمعک  Zircone 2  دارای حداقل تکنولوژی ممکن در بین سمعک های بالا است. قیمت این سمعک حدودا 6 میلیون تومان می باشد.

سمعک Zircone 1 یک مدل بالاتر از سمعک Zircone 2 است و قیمتی در حدود 8 میلیون تومان دارد. 

قیمت سمعک More 3 که یک سمعک استاندارد و رده میانه به شمار می آید در حدود 29 میلیون تومان است.

سمعک های More 2 و More 1 سمعک های پیشرفته و ممتاز اتیکن هستند که قیمت حدودی آنها به ترتیب 35 و 40 میلیون تومان است.

 

ترتیب سمعک های داخل گوشی اتیکن به صورت زیر است :

OWN 5

OWN 4

OWN 3

OWN 2

OWN 1

 

سمعک OWN 5 در بین سمعک های بالا از پایین ترین درجه کیفی برخوردار است و قیمتی در حدود 6 میلیون تومان دارد. 

سمعک OWN 4 قیمتی در حدود 8 میلیون، سمعک OWN 3 در حدود 29 ، OWN 2 در حدود 35 و OWN 1 که بالاترین و بهترین سمعک داخل گوشی اتیکن است قیمتی در حدود 39 میلیون تومان دارد. 

 

سمعک More یکی از بهترین سمعک های جهان است. 96% از افرادی که More برایشان تجویز شده است رضایت خود را به آن نشان داده اند. هوش مصنوعی که در این سمعک به کار رفته است تا حدودی مانند ذهن انسان کار می کند و همین باعث درک گفتار بسیار بی نظیر این سمعک در مقابل سمعک های دیگر شده است. اگر می خواهید در مورد سمعک اتیکن و more اظلاعات بیشتری کسب کنید بر روی لینک آن کلیک کنید. 


 قیمت سمعک استارکی

سمعک استارکی محصول کشور آمریکا است که یکی از بهترین کمپانی های جهان در عرصه سمعک است. این نوع آمریکایی از کیفیت گفتار بی نظیری برخوردار می باشد، همچنین مدارات درمان وزوز گوش و حذف فیدبک این سمعک ها برای همه متخصصان شنوایی کاملا بدیهی است.
استارکی محصولاتش را در 4 رده تولید می کند.

سمعک معمولی استارکی استاندارد استارکین پیشرفته استارکی برتر استارکی
5 میلیون تومان  8 میلیون تومان  11 میلیون تومان  16 میلیون تومان

 

کوچک ترین سمعک جهان ساخت استارکی است و soundlens نام دارد. این مدل از محدود سمعک های کاملا نامریی است. قیمت این مدل بسیار بالا می باشد. یک حقیقت در مورد سمعک نامریی این است که برای 80% افراد مناسب نمی باشد.


قیمت سمعک یونیترون

یونیترون محصول کشور کانادا است و محصولاتش را در 4 رده تولید می کند.

 

سمعک معمولی یونیترون استاندارد یونیترون پیشرفته یونیترون برتر یونیترون
3 میلیون تومان  5 میلیون تومان 7 میلیون تومان 9 میلیون تومان

قیمت سمعک برنافون

برنافن محصول کشور سوئیس است که محصولاتش را در 4 رده عرضه می کند.

 

سمعک معمولی برنافن استاندارد برنافن پیشرفته برنافن برتر برنافن
5 میلیون تومان  8 میلیون تومان  11 میلیون تومان 16 میلیون تومان

قیمت سمعک ویدکس

ویدکس محصول کشور دانمارک است که محصولاتش را در 4 رده تولید می کند.

 

سمعک معمولی ویدکس استاندارد ویدکس پیشرفته ویدکس برتر ویدکس
4 میلیون تومان  6 میلیون تومان  9 میلیون تومان  14 میلیون تومان

 


قیمت سمعک معمولی

سمعک های معمولی در تمامی کمپانی ها تقریبا قیمتی بین 3/5 – 2/5 میلیون دارند. این مدل برای افرادی توصیه می شوند که بیشتر وقتشان را در خانه یا جاهای خیلی آرام می گذرانند و برای جا های شلوغ زیاد کارامد نیستند.

قیمت سمعک دیجیتال

همه انواع سمعک ها در حقیقت دیجیتال هستند. دیجیتال معمولی، دیجیتال پیشرفته، دیجیتال برتر که هرکدام را مفصل توضیح دادیم. قیمت نوع دیجیتال معمولی 3/5 - 2/5 میلیون تومان. دیجیتال پیشرفته 8 - 6 میلیون تومان و قیمت نوع دیجیتال برتر 12 - 10 میلیون تومان است.

قیمت سمعک پیشرفته

سمعک پیشرفته یعنی سمعکی که توانایی شناسایی محیط های مختلف را دارد و با تغییر محیط، برنامه و نحوه عملکرد آن به کلی تغییر می کند. تقریبا در همه شرکت ها سمعک های پیشرفته قیمتی حدود 7 میلیون تومان دارند. کیفیت گفتار خوبی دارند و برای افرادی توصیه می شوند که از لحاظ اجتماعی فعال باشند.

قیمت سمعک برتر

سمعک های برتر در همه ی کمپانی های سمعک قیمتی حدود 12 میلیون دارا می باشند. این انواع نسل بالاتر سمعک های پیشرفته هستند و دارای کیفیت گفتار بسیار بالا می باشند و در همه ی محیط های شنیداری کارامد هستند.


1. قابل برنامه ریزی هستند.
2. همزمان چندین برنامه مختلف دارند.
3. وایرلس هستند.
4. به صورت مستقیم به تلفن تلویزیون و ... وصل می شوند.
5. صدای آن ها را به صورت بسیار شفافی به داخل گوش بیمار می آورند.


این مدل برای افرادی توصیه می شوند که از لحاظ اجتماعی بسیار فعال می باشند و نیازشان به شنوایی بسیار زیاد است. مثل افرادی که در طول روز با چندین نفر ارتباط برقرار می کنند مثل فروشنده ها، مدیران، معلم ها، دانشجویان و .....


امروزه دسترسی سریع و آسان به حجم انبوهی از اطلاعات موجب شده است تا به هنگام خرید یک کالا، متقاضی با تبلیغات گسترده و بعضا مملوء از اغراق و بزرگ نمایی کالاهای مختلف مواجه شود. همین مسئله موجب می‌شود تا کاربران نتوانند تصویر صحیحی از نقاط قوت و ضعف کالای مورد نظر را ترسیم نمایند. به عبارت دیگر ورود اینترنت به بطن زندگانی بشر علی رغم فواید فراوان در زمینه افزایش آگاهی، چالش بزرگ چگونگی راستی آزمایی اطلاعات در دسترس را پیش روی وی قرار داده است.
سمعک آنالوگ!
سمعک دیجیتال!
سمعک هوشمند!
سمعک فراهوشمند!
سمعک وایرلس!
اگر جستجوی کوتاهی در خصوص انواع سمعک در صفحات مختلف اینترنت داشته باشید، به طور مکرر با عبارات بالا برخورد خواهید داشت. به همین دلیل قصد داریم پیش از هر چیز به توضیح یکی از غلط‌های مصطلح در حوزه معرفی انواع سمعک‌ها بپردازیم:
تا پیش از عصر کامپیوتر (قرن بیستم)، تمامی سمعک‌ها به صورت آنالوگ بودند. این سمعک‌ها اصوات را به وسیله میکروفون خود دریافت، به میزان مشخصی تقویت و از طریق بلندگوی خود پخش می‌کردند. به بیان دیگر سمعک‌های آنالوگ صرفا صدا را "بلند" می‌کردند.
با گسترش به‌کارگیری کامپیوتر در حوزه صنایع مختلف، سمعک‌ها نیز توانایی "پردازش" صداها را به دست آوردند. به این معنا که سمعک‌های این دوره ابتدا اصوات مختلف را درون خود مورد بررسی قرار داده و ماهیت آن‌ها را شناسایی می‌کردند و سپس مورد تقویت قرار می‌دادند. به عبارت دیگر سمعک‌ها در این دوره به کامپیوترهای کوچکی تبدیل شدند. که نه ابزاری صرفا برای تقویت صدا بلکه به وسیله‌ای در جهت آنالیز و سپس تقویت متناسب اصوات گوناگون تبدیل شدند. از این انقلاب بزرگ در عرصه وسایل کمک شنوایی به عنوان " عصر دیجیتال" یاد می‌شود.
جهش بعدی در حوزه تکنولوژی سمعک (سال 2017) با ورود تکنولوژی بی‌سیم (وایرلس) و همچنین هوش مصنوعی به صنعت طراحی و ساخت وسایل کمک شنوایی ایجاد شد. به کارگیری این تکنولوژی‌ها موجب شد تا نسل جدید سمعک‌ها دو قابلیت "تصمیم‌گیری" و "ارتباط با سایر وسایل" را به دست بیاورند. منظور از تصمیم‌گیری در پردازش سمعک‌ها آن است که صدا پس از دریافت و پردازش در داخل سمعک توسط یک هوش (مغز) مصنوعی مورد بررسی قرار گرفته و میزان ماهیت آن و همچنین میزان اهمیت آن در هر لحظه مورد قضاوت قرار می‌گیرد. این قابلیت در سمعک‌ها این توانایی را ایجاد کرده است تا به طور پیوسته به بررسی محیط پیرامون سمعک پرداخته و اصوات را متناسب با شرایطی که کاربر در آن قرار دارد دستخوش تغییراتی قرار دهد تا صدای سمعک در همه شرایط یک دست و با کیفیت باشد. به سمعک‌های دارای این قابلیت اصطلاحا سمعک‌های "هوشمند" گفته می شود.

 

قیمت سمعک هوشمند- سمعک اقدسیه

به طور مثال شرکت فوناک در سال 2018 خانواده سمعک‌های Marvel را در چهار رده تکنولوژی 30، 50، 70، 90 تولید نمود. که در آن رده 30 دارای حداقل تکنولوژی به کار رفته در این خانواده بود. با این وجود این سمعک به صورت مستقیم به انواع گوشی‌های تلفن همراه با سیستم عامل اندروید و آیفون به طور مستقیم متصل شده و در هنگام تماس‌های تلفنی نیز تبدیل به هندزفری می شود. به علاوه این سمعک به صورت کاملا هوشمند اصوات را تفکیک و به پردازش آنها می پردازد. بنابراین خصلت هوشمندی و ارتباط بی-سیم (هوشمند وایرلس) حتی در تولیدات رده های پایه (basic) این شرکت نیز حضور پیدا کرده‌اند.
در سایر برندهای سمعک هم روند به همین صورت است، اتیکن، زیمنس، ریساند، ویدکس و برنافون خصلت هوشمندی ویژگی بارز تمامی تولیدات این شرکت‌ها از سال 2018 تاکنون به حساب می‌آید.
پس به صورت خلاصه: همه سمعک های سال 2017 به بعد ( حتی پایین ترین و ارزانترین آن‌ها) هوشمند و وایرلس هستند. اگر سمعکی غیر هوشمند باشد حتما محصول 2016 و قبل از آن است، که این سمعک‌ها به علت فاصله زیاد از تکنولوژی روز دنیا به هیچ عنوان توصیه نمی‌شوند.

آیا سمعک های داخل گوشی گران‌تر از پشت گوشی هستند؟

به صورت کلی در تولیدات تمامی شرکت‌ها در هر رده تکنولوژی سمعک‌ها هم به صورت پشت گوشی و هم به صورت داخل گوشی تولید می‌شوند. با توجه به یکسان بودن مدار و قطعات به کار رفته در آن‌ها، تفاوتی میان هزینه سمعک‌های داخل گوشی و پشت گوشی در یک رده تکنولوژی وجود ندارد.

قیمت سمعک‌های مختلف چقدر است؟

پیش از این توضیح دادیم که تولیدات اخیر تمامی شرکت‌ها از حدود 6 سال قبل دیجیتال، هوشمند و وایرلس هستند. اما میزان توانمندی این تکنولوژی‌ها در سمعک‌های رده‌های مختلف هر شرکت کاملا متفاوت است. به عبارت بهتر هر شرکت محصولات خود را در چندین کیفیت متفاوت (درجه بندی شده) به بازار مصرف عرضه می‌کند تا از این طریق بتواند مخاطبان با تمام نیازها را پوشش دهد. این رده‌های تکنولوژی در میان شرکت ها تقریبا یکسان بوده و به ترتیب از پایین به بالا عبارتند از:

 • سمعک Essential
 • سمعک معمولی یا Basic
 • سمعک استاندارد یا رده میانه Standard
 • سمعک پیشرفته یا Advance
 • سمعک ممتاز یا Premium

تمامی این سمعک‌ها به صورت دیجیتال اصوات را پردازش می‌کنند و دارای هوش مصنوعی و قابلیت ارتباط بی‌سیم هستند. اما درجه هوشمندی آن‌ها متفاوت است. مثلا وضوح صدا و تفکیک نویز از گفتار، در سمعک-های معمولی (Basic) به گونه بسیار مبتدی به‌کار گرفته شده است در حالی که همین تکنولوژی در نهایت قدرت و تمام وکمال در رده ممتاز (Premium) به کار رفته است.
یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده در قیمت نهایی سمعک نیز همین رده‌های تکنولوژی هستند. چرا که سمعک‌های تولید شده توسط شرکت‌های مختلف همگی از این تقسیم بندی پیروی کرده و تفاوت قابل توجهی میان سمعک‌های یک رده تکنولوژی در شرکت‌های مختلف وجود ندارد:

 • متوسط قیمت یک سمعک اسنشیال (Essential ) :4/5 میلیون تومان
 • متوسط قیمت یک سمعک معمولی (Basic): 6 میلیون تومان
 • متوسط قیمت یک سمعک رده میانه (Standard ) :8 میلیون تومان
 • متوسط قیمت یک سمعک پیشرفته یا Advance: به این سمعک ها ارز دولتی تعلق نمی گیرد و قیمت نهایی آن‌ها تابع نرخ ارز در بازار آزاد است. حدود قیمتی هر یک عدد سمعک در این رده 29 میلیون تومان است.
 • متوسط قیمت یک سمعک ممتاز یا Premium: به این سمعک‌ها ارز دولتی تعلق نمی‌گیرد و قیمت نهایی آن‌ها تابع نرخ ارز در بازار آزاد است. حدود قیمتی هر یک عدد سمعک در این رده 39 میلیون تومان است.


البته این قیمت‌ها برای سمعک‌های داخل گوشی و پشت گوشی دارای باتری معمولی (غیر شارژی) است، سمعک‌های شارژی اندکی گرانتر هستند که در ادامه همین مقاله به صورت دقیق به آن می‌پردازیم.

خلاصه و چکیده مطلب تا اینجا:

شرکت‌های معتبر سمعک همگی 5 رده سمعک می‌سازند که شامل پایه، معمولی، استاندارد، پیشرفته و ممتاز هستند. شما اگر سمعک پایه یا Essential تهیه کنید تقریبا در همه برندها باید حدود 4/5 میلیون هزینه کنید. این قیمت برای سمعک معمولی 6 میلیون، برای استاندارد 8 میلیون، برای پیشرفته 29 میلیون و برای ممتاز حدود 39 میلیون است.

پس تا اینجا دریافتیم که رده سمعک عامل اصلی در تعیین میزان هزینه لازم جهت تامین سمعک است و سایز سمعک هیچ تاثیری بر قیمت آن ندارد. به طور مثال سمعک نامریی رده معمولی با سمعک پشت گوشی رده معمولی کاملا هم قیمت هستند.

تفاوت رده‌های مختلف سمعک در چیست؟ و کدام یک مناسب من است ؟

سمعک های رده‌های پایین مانند Basic و Essential در محیط‌های ساکت (بدون نویز رقابتی) عملکرد بسیار خوبی دارند اما عملکرد آن‌ها در مکان‌های شلوغ و پرهمهمه به طور قابل ملاحظه‌ای افت می‌کند. چرا که توانایی بسیار ضعیفی در تفکیک اصوات دارند و در نتیجه کاربر در این محیط‌ها درک گفتار خوبی نخواهد داشت. به هر میزانی که رده سمعک ارتقاء می‌یابد توانایی سمعک در تفکیک صداها افزایش یافته و در نتیجه عملکرد بهتری در محیط‌های شلوغ از خود نشان می‌دهند.
خلاصه عملکرد این سمعک‌ها را در جدول زیر ببینید:

 کارایی سمعک در مکان‌های ساکت  کارایی سمعک در مکان‌های شلوغ 
 سمعک های Basic و Essential  %90  %40
سمعک رده وسط یا Standard  %90  %55
سمعک پیشرفته یا Advance  %95  %70
سمعک ممتاز یا Premium  %95  %85

 

حال که توانایی سمعک‌ها را به شما نشان دادیم احتمالا خود شما هم به‌صورت حدودی می‌دانید که چه سمکی مناسب‌تان است. اما می‌خواهیم کمی بیشتر توضیح دهیم تا مسئله بازتر و شفاف‌تر شود.
2 عامل مهم هست که تعیین می‌کند فرد کم شنوا باید از چه سمعکی استفاده کند:

 • میزان و نوع کم شنوایی
 • سن و میزان فعالیت اجتماعی

میزان و نوع کم شنوایی بیشتر در تعیین نوع سمعک (پشت گوشی و یا داخل گوشی بودن) نقش دارد.
اما عامل اصلی در تعیین رده تکنولوژی سمعک، سن و شرایط اجتماعی کاربر است.

اصولا افراد از لحاظ فعالیت اجتماعی به 4 دسته تقسیم می‌شوند:

گروه اول: افرادی که فعالیت اجتماعی چندانی ندارند و عمده زمان خود را در مکان‌های ساکت (عمدتا منزل) به سر می‌برند. با توجه به حضور پیوسته این افراد در محیط‌های ساکت، سمعک‌های رده پایه و معمولی (Essential/basic) می‌تواند عمده نیاز کاربران این گروه را فراهم نماید.
گروه دوم: افرادی با فعالیت اجتماعی محدود که حضور نسبی در محیط‌های اجتماعی دارند (صرفا برای خرید و یا گذران اوقات فراغت). سمعک‌های رده متوسط (Standard) برای این افراد کارایی مطلوب دارد.
گروه سوم: افراد با فعالیت اجتماعی متوسط. سمعک مناسب این افراد سمعک رده پیشرفته (Advance) است
گروه چهارم: افراد با فعالیت اجتماعی بالا (شاغلین، جوانان، دانش آموزان، دانشجویان و غیره). نیاز این گروه صرفا با به‌کارگیری سمعک‌های رده پیشرفته و ممتاز (Advance/Premium) تامین شده و سمعک‌های رده‌های پایین‌تر برای آنان کارایی لازم را نخواهد داشت.

پس به عنوان جمع‌بندی می‌توان نتیجه گرفت که انتخاب هر رده تکنولوژی می‌بایست بنا به شرایط و متناسب با نیازسنجی کاربر سمعک صورت پذیرد.

در این ویدئو قیمت انواع سمعک‌ها را به‌صورت خلاصه مشاهده می‌کنید

 

 

اگر همه شرکت ها 5 نوع سمعک می سازند، آیا توانایی سمعک های شرکت های مختلف به یک اندازه است؟

قطعا" خیر

برندهای مختلف تفاوت های اساسی باهم دارند. برخی از لحاظ قوام و محکم بودن سمعک از بقیه بهتر هستند، بعضی در ضد آب بودن، بعضی در شفافیت صدا، بعضی ها در ساخت سمعک های نامرئی بهتر عمل می کنند، بعضی ها سمعک های شارژی بهتری می سازند و ... .

پیشنهاد ما این است که همه اطلاعات مورد نیاز را در اختیار دکتر شنوایی شناسی قرار دهید تا مهمترین نیازهای شما را شناسایی کند و بر اساس آنها بهترین گزینه را انتخاب کند.

90% نارضایتی بیماران به علت تجویز اشتباه است، به عنوان مثال یک فرد دانشجو یا دانش آموز را تصور کنید که سمعک معمولی تهیه کرده است. قاعدتا" او در محیط‌های ساکت و مکالمه یک نفر با یک نفر خوب می‌شنود؛ اما در محیط‌های شلوغ‌تر مانند کلاس درس دچار مشکل اساسی در تفکیک صحبت‌ها بوده و از سمعکش بسیار ناراضی است. در نتیجه این فرد هیچوقت دانش آموز خوبی نخواهد شد و قطعا" آینده درخشانی در انتظارش نیست. شنوایی ارتباط مستقیمی با موفقیت اجتماعی دارد، تحقیقات مختلف نشان داده است که افراد کم شنوایی که از سمعک استفاده نمی‌کنند هیچوقت نمی‌توانند شغل‌های درجه 1 را تصاحب کنند و معمولا" اعتمادبه‌نفس پایینی دارند. البته چنین بحثی خارج از موضوع این مقاله است؛ اما برای جلوگیری از این اتفاقات توصیه می‌شود:

1- فرد کم شنوا حتما" از سمعک استفاده کند؛

2- مناسب‌ترین سمعک را استفاده کند.

 

نکته بسیار مهمی که در تهیه سمعک باید به آن توجه کنید این است که میزان رضایت مندی بیماران از سمعک به 2 عامل بستگی دارد:
1. سطح تکنولوژی سمعک: که باید متناسب با میزان فعالیت اجتماعی و شغل فرد انتخاب شود.
2. دانش شنوایی شناس: سمعک ها وسایل بسیار پیچیده ای هستند و تنظیم دقیق آنها نیازمند دانش بسیار بالایی می باشد، بنابراین دکتر شنوایی شناس باید بسیار حاذق و خبره بوده و از علم روز برخوردار باشد.

آیا گران بودن سمعک به معنی بهتر بودن آن است؟

هرچه قدرت یک سمعک بیشتر و تکنولوژی آن پیشرفته تر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. اما به یاد داشته باشید که گران ترین ها همواره بهترین ها نیستند. چرا که بر حسب میزان و نوع کم شنوایی و سبک زندگی افراد، نیاز های آن ها با یکدیگر متفاوت است و بنابراین سمعک مناسب برای تأمین نیاز هایشان نیز بر اساس این فاکتور ها مشخص می شود.

در سرتا سر جهان سمعک ها وسیله های گران قیمتی محسوب می شوند. محدوده قیمت سمعک گوش در ایران بین 4 تا 30 میلیون تومان می باشد و متأسفانه بیمه ها بخش  اندکی از هزینه آن ها را تقبل می کنند. سمعک ها یک سرمایه گذاری مهم هستند؛ چرا که سمعک دستگاهی است که هفت روز هفته و 12 ماه سال همراه شما خواهد بود، پس لازم است که هنگام خرید سمعک اطمینان حاصل کنید که زمان و هزینه صرف شده ارزش آن را دارد.

قیمت سمعک نامرئی iic | قیمت سمعک نامرئی cic

قیمت سمعک نامرئی

سمعک نامرئی به سمعکی گفته می شود که کاملا" درون حفره گوش قرار بگیرد و از روبرو قابل دید نباشد، که شامل 2 نوع است:

1) سمعک نامرئی IIC: این سمعک ها کوچکترین سمعک های جهان هستند که علاوه بر اینکه از روبرو دیده نمی شوند، از طرفین هم قابل دیده شدن نیستند و 100% مخفی هستند. قیمت این سمعک بسته به تکنولوژی که در آن به کار رفته است متفاوت می باشد. مثلا" قیمت سمعک نامرئی با تکنولوژی معمولی (Basic) 5.000.000 تومان می باشد و قیمت سمعک نامرئی با تکنولوژی ممتاز (Premium) 30.000.000 تومان می باشد. پس حداقل قیمت این سمعک ها 5 میلیون تومان است.

2) سمعک نامرئی CIC: این سمعک ها کمی بزرگتر از مدل های IIC هستند (البته قدرت بیشتری هم دارند)، از روبرو قابل دیده شدن نیستند؛ اما از طرفین اندکی مشاهده  می شوند. قیمت این سمعک ها هم وابسته به تکنولوژی ای است که در آن به کار رفته است، اگر تکنولوژی معمولی به کار رفته باشد قیمتی حدود 4.000.000 تومان دارند و اگر تکنولوژی ممتاز به کار رفنه باشد 30.000.000 تومان می باشد.

قیمت سمعک پشت گوشی

قیمت سمعک پشت گوشی | قیمت سمعک BTE

سمعک های پشت گوشی نسبت به سمعک های داخل گوشی قدرت بیشتری دارند و گزینه مناسب برای افرادی هستند که افت شنوایی بیشتری دارند. سمعک های پشت گوشی 2 نوع هستند:

1- سمعک پشت گوشی معمولی یا BTE: بدنه­ ی سمعک در پشت گوش قرار گرفته و صدای تقویت شده از طریق شلنگ و قالبی که در مجرای گوش قرار می گیرد، به گوش می رسد.

سمعک پشت گوشی معمولی یا BTE

2- سمعک RIC یا رسیور داخل مجرا: بدنه ی سمعک در پشت گوش قرار دارد و رسیور سمعک از طریق سیمی نازک و Dome (وسیله ای که کار قالب گوش را انجام می دهد؛ اما بسیار ظریف تر از آن است) درون مجرای گوش و نزدیک پرده گوش قرار می گیرد. قیمت سمعک RIC اندکی از سمعک BTE گرانتر است.

سمعک RIC یا رسیور داخل مجرا

قیمت سمعک های پشت گوشی هم مانند سمعک های داخل گوشی بستگی به تکنولوژی بکاررفته در سمعک دارد. اگر تکنولوژی معمولی (Basic) در سمعک به کار رفته باشد، قیمتی در حدود 3 میلیون تومان دارند، و در مدل های بالاتر قیمت با توجه به تکنولوژی به کار رفته در سمعک افزایش می یابد. مثلا" قیمت سمعک های پشت گوشی ممتاز (Premium) در حدود 30 میلیون تومان می باشد.

قیمت سمعک شارژی

در سال های قبل سمعک های شارژی فقط در سطوح تکنولوژی بالا (پیشرفته و ممتاز) تولید می شد، یعنی به عنوان مثال شرکتی مانند زیمنس فقط رده های 5 و 7 سمعک هایش را باقابلیت شارژ شدن تولید می کرد و رده های تکنولوژی پایین تر این قابلیت را نداشتند. بنابراین سمعک های شارژی بسیار گران قیمت بودند. اما  از سال 2018 سمعک های شارژی در تمام سطوح تکنولوژی ساخته شدند و بنابراین همه ی بیماران با هر نیاز شنیداری و بودجه می توانند از این سمعک ها استفاده کنند.

سمعک های شارژی در مقایسه با سمعک های باتری خور، گرانتر هستند. سمعک های شارژی هم بسته به سطح تکنولوژی شان قیمت های متفاوتی دارند. اگر سطح تکنولوژی Basic (یا معمولی) باشد قیمتی در حدود 7 میلیون تومان دارند و در رده های بالاتر قیمت سمعک های شارژی تا 34 میلیون تومان هم می رسد. بنابراین حداقل قیمت یک سمعک شارژی 7 میلیون تومان است.

تا این تاریخ ( یعنی 1402/01/02) هنوز سمعک داخل گوشی شارژی وارد ایران نشده است و همه ی مدل های سمعک شارژی پشت گوشی می باشند، اما به زودی در کشورمان شاهد سمعک های Active Pro زیمنس خواهیم بود که یک سمعک داخل گوشی شارژی است.

طول عمر سمعک های شارژی در حدود 1 الی 2 سال کمتر از سمعک‌های دارای باطری یکبارمصرف است؛ اما با توجه به اینکه فرد نیازی به تأمین باتری ندارد، بسیار مقرون به‌صرفه‌تر از مدل‌های باتری‌خور هستند. ضمن اینکه این سمعک‌ها نیاز به خاموش و روشن کردن هم ندارند و استفاده از آن‌ها بسیار راحت‌تر از مدل باتری‌خور است. همچنین شارژر این سمعک‌ها به گونه‌ای ساخته شده است که به عنوان رطوبت‌گیر نیز عمل می‌کند و بدین ترتیب احتمال خرابی و نیاز به تعمیر سمعک بسیار کاهش می‌یابد.

قیمت سمعک ارزان

2 نوع سمعک ارزان وجود دارد:

1) سمعک های آنالوگ: سمعک آنالوگ نسل های پیش از سمعک دیجیتال بودند که پردازش چندانی بر روی صدا و به ویژه صداهای آرام ندارند؛ در نتیجه کاربران این سمعک ها معمولا" قادر به شنیدن اصوات آرام نیستند و این بزرگترین نقص سمعک های آنالوگ است. قیمت سمعک آنالوگ بین 3/5 الی 4/5 میلیون می باشد. برند هایی مثل زیمنس، یونیترون، اینترتون، ای ام بهترین سمعک های آنالوگ دنیا را تولید می کنند ( امروزه هم به صورت خیلی محدود تولید می شوند)

2) سمعک های دیجیتال با حداقل تکنولوژی: سمعک های دیجیتال با تکنولوژی Basic هم جزء سمعک های ارزان هستند که قیمتی بین 4 الی 4/5 میلیون دارند.

قیمت سمعک گوش |جدیدترین قیمت سمعک گوش |قیمت سمعک در بازار ایران

در تمامی برند ها ، سمعک های رده پایین (یعنی Basic و Essential ) با ارز دولتی وارد ایران می شوند و قیمتی در حدود 4 الی 6 میلیون تومان دارند، به سمعک های رده بالاتر ارزدولتی تعلق نمی گیرد و متاسفانه واردات آنها ممنوع است! این سمعک ها اگر هم موجود باشند با ارز آزاد تهیه می شوند و بنابرین قیمت بسیار بالاتری دارند. 

 

قیمت سمعک عینکی |قیمت سمعک استخوانی

قیمت سمعک عینکی/ کلینیک سمعک اقدسیه

در بعضی از افراد کم شنوا به علت برخی مشکلات، قادر به تجویز سمعک های معمولی نیستیم. مشکلاتی مانند عفونت شدید گوش خارجی، پارگی پرده گوش اگر با عفونت همراه باشد، تشکیل نشدن گوش خارجی (آترزی) در بعضی افراد که مشکل مادرزادی و وراثتی دارند. در این گونه افراد باید از سمعک های استخوانی ( عینکی، تلی، ادهیر) استفاده شود.

سمعک عینکی به ویژه برای افرادی که علاوه بر کم شنوایی دچار ضعف بینایی نیز هستند، بهترین گزینه است. چند برند خوب از این سمعک ها در ایران موجود است که حداقل قیمت آنها 16 میلیون تومان است. برند BHM اتریش بهترین برند سمعک استخوانی در دنیا است . قیمت سمعک عینکی BHM حدودا 45 میلیون تومان است.

 

قیمت سمعک تلی در حدود 12 الی 14میلیون است. سمعک تل باند یک سمعک استخوانی است که درون تل و یا کش مو جای داده می شود و برای کودکان کم شنوا تجویز می شود. سمعک تلی از برند BHM قیمتی در حدود 25 میلیون تومان دارد.

یک نوع دیگر از سمعک های استخوانی که جدید و بسیار شکیل است سمعک Adhear است . این سمعک به واسطه چسبی که بر روی خود دستگاه است، به استخوان ماستوئید (پشت لاله گوش) می چسبد و صدا را مستقیما"به حلزون گوش انتقال می دهد. چسب ها یکبار مصرف هستند و هرکدام حدود 1 الی 2 هفته قابل استفاده هستند. این چسب ها به تعداد فراوان بر روی دستگاه موجود است. قیمت این سمعک ها حدود 25 میلیون تومان می باشد.

" اگر می خواهید در مورد سمعک های استخوانی اطلاعات بیشتری کسب کنید، مزایا و معایب آنها را کامل برسی کنید، می توانید بر روی لینک آن کلیک کنید "

سمعک استخوانی از نوع ادهیر adhear

قیمت سمعک جیبی

سمعک های جیبی نسل قبل از سمعک های پشت گوشی بوده و در مقایسه با سمعک های امروزی بسیار بزرگ هستند. این سمعک ها از باطری قلمی استفاده می کنند و بسیار قدرتمند هستند. اگرچه امروزه سمعک های جیبی تقریبا" از رده خارج شده اند؛ اما همچنان برای برخی افراد بهترین گزینه هستند. به عنوان مثال در افرادی که کم شنوایی شدید تا عمیق همراه با عفونت شدید گوش دارند، استفاده از سمعک های پشت گوشی و داخل گوشی به دلیل مسدود کردن مجرای گوش ممکن است سبب تشدید عفونت شود و به همین دلیل چنین افرادی کاندید دریافت سمعک جیبی هستند.  همچنین در سالمندان یا افرادی که به دلیل ضعف بینایی و یا لرزش دست قادر به استفاده از سمعک های ظریف نیستند، سمعک جیبی می تواند بهترین انتخاب باشد.

قیمت سمعک های جیبی در حدود 3 میلیون تومان است.

قیمت سمعک جیبی / کلینیک سمعک اقدسیه

قیمت سمعک هوشمند

امروزه در تبلیغات سمعک، اصطلاح «سمعک هوشمند» به وفور به چشم می خورد و  احتمالا" برای همه این سوال مطرح می شود که کدام سمعک ها هوشمند هستند؟!

برای پاسخ به این سوال، ابتدا لازم است بدانیم منظور از هوشمند بودن سمعک ها چیست. در گذشته سمعک ها «آنالوگ» بودند. سمعک آنالوگ در واقع نوعی تقویت کننده صدا است که همه ی اصوات را با یک روش مشابه و به یک میزان تقویت می کند و ولوم کنترل سمعک، تنها امکان کم و زیاد کردن میزان تقویت را به کاربر می دهد. این بدین معناست که سمعک آنالوگ گفتار و نویزهای زمینه را به یک میزان تقویت می کند و این نحوه ی تقویت، در محیط های شنیداری شلوغ مانند مهمانی ها نه تنها برای کاربر رضایت‌بخش نیست؛ بلکه از طریق کاهش درک گفتار باعث آزار و خستگی او خواهد شد. به همین دلیل سمعک های آنالوگ به تدریج از رده خارج شده و جای خود را به سمعک های «دیجیتال» دادند. سمعک دیجیتال ابتدا با استفاده از یک مبدل، امواج صوتی را به سیگنال دیجیتال تبدیل کرده و سپس با روش های پیچیده، آن را پردازش می کند. مدار پردازشگر سمعک دیجیتال می تواند گفتار و نویز زمینه را از یکدیگر تفکیک کرده و به صورت جداگانه پردازش کند تا در نهایت کاربر گفتار واضح و قابل درکی را دریافت کند. علاوه بر این، نحوه تقویت اصوات بلند و آرام توسط سمعک دیجیتال متفاوت است؛ یعنی یک سمعک دیجیتال اصوات آرام را به اندازه ای تقویت می کند که به راحتی قابل شنیدن باشند و اصوات بلند را حتی گاهی تضعیف هم می کند تا برای کاربر آزاردهنده نباشند. همچنین تکنولوژی پیشرفته مانند قابلیت کاهش نویز زمینه، حذف فیدبک و نویز باد سمعک های دیجیتال را بسیار پرطرفدار کرده است.

با توجه به توضیحات فوق، می توان گفت که همه ی سمعک های دیجیتال امروزی هوشمند هستند؛ چون می توانند محیط های شنیداری مختلف را شناسایی کرده و بر اساس نیازهای کاربر در هر محیط شنیداری، اصوات را تقویت و پردازش کنند. آنچه که باعث تفاوت سمعک های دیجیتال می شود، درجه ی هوشمندی آن ها است. در واقع همانطور که تمام گوشی های موبایل امروزی هوشمند هستند و تنها در تکنولوژی و کیفیت و کارایی با یکدیگر تفاوت دارند، سمعک های دیجیتال نیز همگی هوشمند هستند؛ اما در سطح تکنولوژی و کیفیت با یکدیگر متفاوت هستند.

در حال حاضر حداقل قیمت یک سمعک هوشمند (پایین ترین رده تکنولوژی) 3 میلیون تومان و حداکثر قیمت آن (بالاترین رده تکنولوژی) 15 میلیون تومان است.

قیمت سمعک هوشمند / کلینیک سمعک اقدسیه

لازم به ذکر است که قابلیت برقراری ارتباط بلوتوثی و وایرلس تأثیری بر قیمت سمعک ها ندارند. تمام سمعک های پشت گوشی که از سال 2019 وارد بازار شده اند، قابلیت برقراری ارتباط وایرلس دارند؛ اما با توجه به این که جایگذاری قطعه ی لازم برای وایرلس بودن سمعک باعث بزرگ شدن آن می شود، بعضی از مدل های سمعک داخل گوشی فاقد چنین ویژگی هستند. بنابراین استفاده از اصطلاحات «سمعک هوشمند/ سمعک فراهوشمند/ سمعک وایرلس و ...» در تبلیغات، تنها بازی با کلمات و بزرگنمایی است. به عنوان مثال سمعک Marvel فوناک که در سال 2018 معرفی شد، در مدل های مختلف داخل گوشی و پشت گوشی و در 4 رده ی تکنولوژی 30، 50، 70 و 90 عرضه می شود. تمام رده های این سمعک هوشمند (دیجیتال) هستند و قابلیت برقراری ارتباط بلوتوثی و وایرلس را دارند. بنابراین نمی توان گفت که رده 90 این سمعک هوشمند و وایرلس است؛ اما رده 30 اینطور نیست.

قیمت سمعک ضد آب چقدر است؟!

قیمت سمعک ضد آب چقدر است

در ابتدا بهتر است به جای سمعک ضد آب (Water-Proof) بگوییم: "سمعک مقاوم در برابر آب" (Water-Resistant)؛ زیرا اکثر سمعک‌ها می‌توانند حداکثر به مدت 1 ساعت در تماس با آب یا در عمق مشخصی از آب بدون آسیب کار کنند؛ اما تماس مداوم با آب سبب خرابی آن‌ها خواهد شد. میزان مقاومت سمعک در برابر آب و گردوخاک، با شاخص استاندارد "IP" مشخص می‌شود. در این شاخص، عدد اول (بین 7-1) مقاومت سمعک در برابر گردوخاک و عدد دوم (بین 9-1) مقاومت آن در برابر آب و رطوبت را نشان می‌دهد. به عنوان مثال وقتی می‌گوییم سمعکی دارای شاخص استاندارد IP67 است، یعنی در برابر گردوخاک مقاومت نسبتا" زیادی دارد و می‌تواند حداکثر به مدت 30 دقیقه در عمق یک متری آب بدون کوچکترین مشکلی کار کند؛ اما زمان بیشتر از این به ساختار الکترونیکی سمعک خسارت وارد می-کند. در حال حاضر تقریبا" همه شرکت‌ها، سمعک مقاوم در برابر آب را تولید می‌کنند.

در حال حاضر قوی‌ترین سمعک پشت گوشی مقاوم در برابر آب توسط شرکت سمعک فوناک و قوی‌ترین سمعک داخل گوشی مقاوم در برابر آب را گروه GN (کمپانی‌های ریساند، بلتون و اینترتون) عرضه می‌کنند. این سمعک‌ها به واسطه پوشش نانوی خود، در برابر رطوبت بالاترین مقاومت را دارند.
سمعک‌های ضد آب نیز مانند سایر سمعک‌های هر برند قیمت گذاری می-شوند.. طبیعی است که قیمت سمعک‌های ضد آب بالاتر از سمعک معمولی باشد؛ اما در بین سمعک های ضد آب، گران بودن سمعک لزوما" به معنای بالاتر بودن شاخص IP آن نیست. به عبارت دیگر، شاخص ضد آب بودن یک مدل سمعک خاص، در تمام رده‌های تکنولوژی سمعک مورد نظر (معمولی، استاندارد، پیشرفته و برتر) یکسان است. به عنوان مثال سمعک 14 میلیون تومانی و 4 میلیون تومانی شرکت فوناک از لحاظ ضد آب بودن کاملا" یکسان هستند. در جدول زیر، حداقل قیمت سمعک-های ضد آب 3 برند برتر را مشاهده می‌کنید:

برند سمعک مقاوم در برابر آب

حداقل قیمت

فوناک

4 میلیون تومان

زیمنس

5/4 میلیون تومان

اتیکن

5 میلیون تومان

قیمت سمعک خوب

بسیاری از مراجعین این سوال را می‌پرسند که قیمت یک سمعک خوب چقدر است؟! پاسخ به این سوال به تعریف «سمعک خوب» بستگی دارد. چندین برند مختلف سمعک در جهان وجود دارد؛ اما در میان این تنوع و گستردگی، 8 برند دارای درجه A کیفیتی بوده و به عنوان برندهای برتر در حوزه سمعک و تجهیزات شنوایی شناخته می‌شوند. بنابراین می‌توان گفت اولین توصیف از سمعک خوب، سمعکی است که محصولی از یک شرکت معتبر و معروف باشد. دومین توصیف از سمعک خوب این است که سطح تکنولوژی سمعک با فعالیت اجتماعی و نیازهای شنیداری کاربر مطابقت داشته باشد. به‌عنوان مثال ممکن است فردی یک سمعک 3 میلیون تومانی بگیرد و بسیار از آن راضی باشد؛ اما همان فرد اگر سمعک 8 میلیون تومانی بگیرد، خیلی زود آن را مرجوع کند. کلام آخر این است که هر سمعک گران قیمتی لزوما" بهترین سمعک برای شما نیست.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت سمعک:

دستگاهی مانند موبایل یا تلویزیون را در نظر بگیرید، در روند قیمت‌گذاری این دستگاه عواملی مانند کیفیت صفحه نمایش، میزان نگهداری باتری، طول عمر دستگاه و ... تاثیر گذارند. در سمعک هم چند عامل وجود دارد که تعیین‌کننده قیمت آن است. در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:
سایز، برند، هوشمند بودن، شارژی بودن، سال تولید، سطح تکنولوژی سمعک و خدمات پس از فروش
جالب است بدانید که سمعک‌ها اصولا دستگاه‌های خیلی پیچیده‌ای نیستند، یک بلندگو یک میکروفن و یک آمپلی‌فایر را اگر در کنار همدیگر قرار دهیم سمعک ساخته می‌شود اما معمای اصلی اینجاست که ترکیب این قطعات را طوری کنار هم بگذاریم که سمعکی که ساخته می‌شود نهایتا اندازه یک بند انگشت باشد، اینجاست که دشوار می‌شود و سختی این کار به حدی بالا است که در سطح دنیا فقط چند کشور محدود هستند که این تکنولوژی را دارند. البته فقط کوچک بودن سمعک مدنظر نیست بلکه کیفیت صدا، نداشتن فیدبک و ... هم بسیار مهم هستند اما یکی از مهمترین عوامل اندازه سمعک است. سمعک‌های داخل گوشی نامرئی از سایر سمعک گران‌تر بوده زیرا در ساخت آن‌ها باید از کوچکترین ابزارها استفاده شود و در عین حال قدرت بالایی هم داشته باشند.

سمعک داخل گوشی نامرئی

 

تاثیر برند بر قیمت سمعک

برندهای سمعکی که در سراسر دنیا قرار دارند در 3 گروه کیفیتی A,B,C قرار می‌گیرند. برندهایی که دارای درجه کیفی A هستند از سایر برندها بسیار گران‌تر هستند. از جمله برندهایی که دارای درجه کیفی A هستند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اتیکن
 • فوناک
 • ریساند
 • سیگنیا
 • ویدکس
 • استارکی
 • برنافن
 • یونیترون
 • بلتون
 • رکستون
 • فیلیپس
 • هانساتون
 • اینترتون 
 • ادیوسرویس 
 • سونیک

هر برندی غیر از این 15 مورد، جزء برندهای رده کیفیتی B و C بوده و اختلاف قیمتی بسیار بالایی با این برندها دارد.
بهتر است بدانید که برندهای اتیکن، فوناک، ریساند، سیگنیا، ویدکس و استارکی برندهای اصلی هستند(6 برند برتر سمعک) و بقیه برندها زیرمجموعه این‌ها هستند. مثلا برنافن، فیلیپس و سونیک زیرمجموعه اتیکن هستند.
6 برند اصلی سمعک قیمت حدودا یکسانی دارند و اندکی از زیرشاخه‌های خود گران‌ترهستند.

قیمت 6 برند اصلی سمعک

 

تاثیر هوشمندی سمعک بر قیمت آن:

جدیدا کمپانی‌های سمعک همه محصولاتی که تولید می‌کنند هوشمند هستند اما در درجات مختلف و سطوح مختلف. به‌عنوان مثال برند اتیکن در سال 2022 5 نوع سمعک مختلف تولید کرد که پایین‌ترین آن‌ها Zircone 2 و بالاترین آن‌ها More 1 است. سمعک Zircone 2 یک سمعک کاملا هوشمند است و توانایی تشخیص نویز از گفتار را به‌صورت اتوماتیک دارد اما نه به قدرت و کیفیتی که More 1 است. دقیقا مانند صنعت موبایل است، برند سامسونگ را در نظر بگیرید که چندین موبایل مختلف تولید می‌کند. پایین‌ترین موبایل سامسونگ هم کاملا هوشمند است و به صورت بسیار عالی کار می‌کند. تفاوت در درجه کیفی، رزولوشن تصویر، عمر باتری و ... است. در سمعک هم تفاوت بین سطوح مختلف در کیفیت و شفافیت صدا، تفکیک نویز از گفتار در مکان‌های شلوغ، فیدبک گیری و ... است.

می‌توان گفت همگی هوشمند هستند اما از درجه هوشمندی متفاوتی برخوردارند. سمعک‌های رده بالاتر هوشمندتر هستند و تفکیک نویز از گفتار بالاتری دارند، سمعک‌های رده پایین هوشمندی‌شان کمتر است و برای افرادی ساخته شده اند که سبک زندگی ساده‌تری دارند.

آیا سمعک‌های شارژی گرانتر هستند؟

سمعک‌های شارژی از آنجایی که دارای شارژر هستند اندکی از سمعک‌های باتریخور گرانترند. تفاوت قیمت سمعک‌های شارژی و باتری‌خور کم است. شارژر سمعک‌ها بسته به نوع‌شان ممکن است قیمتی بین 2 الی 6 میلیون داشته باشند.

سال تولید سمعک چقدر در قیمت آن تاثیرگذار است ؟

سمعک‌ها نیز مانند سایر وسایل الکترونیکی ازجمله موبایل ، تلویزیون و ... هر ساله مدل‌های مختلف و جدیدی از آن‌ها وارد بازار می‌شود که از لحاظ کیفی بسیار بهتر از سمعک‌های نسل قبل هستند. از طرفی وقتی یک سمعک وارد بازار می‌شود سمعک‌های قدیمی‌تر بلافاصله دچار افت قیمت چشمگیری می‌شوند. مثلا با وارد بازار شدن سمعک‌های X ، سمعک‌های نسل قبلی زیمنس که NX و PX بودند بسیار ارزانتر شدند.

سطح تکنولوژی سمعک چیست و چه تاثیری بر قیمت آن دارد؟

سطح تکنولوژی سمعک در واقع شفافیت صدا در محیط‌های شلوغ، یا تفکیک صدا در محیط‌های شلوغ است. یعنی هر چقدر سطح تکنولوژی سمعک بالاتر باشد تفکیک صدا در محیط‌های شلوغ بهتر می‌شود و فرد درک گفتار بالاتری در این محیط‌ها پیدا می‌کند.
مهم‌ترین عامل تاثیرگذار بر قیمت سمعک سطح تکنولوژی سمعک است. می‌توان گفت 50% قیمت سمعک وابسته به سطح تکنولوژی آن است.
شرکت‌های سمعک معمولا سمعک‌هایشان را در 4 سطح تکنولوژی مختلف تولید می‌کنند که شامل موارد زیر هستند:

 • سمعک معمولی یا Basic
 • سمعک استاندارد یا Standard
 • سمعک پیشرفته یا Advance
 • سمعک ممتاز یا Premium

سمعک معمولی دارای کمترین قیمت و سمعک ممتاز دارای بالاترین قیمت است.

قیمت سمعک معمولی و ممتاز

 

تاثیر خدمات پس از فروش بر قیمت سمعک:

سمعک دستگاهی است که در هنگام تجویز شدن برای بیمار هزینه خدمات بعدی آن دریافت می‌شود. این خدمات شامل ارزیابی شنوایی دوره‌ای فرد و ارزیابی دوره‌ای سمعک می‌باشد که معمولا هر 6 ماه یکبار انجام می‌شود.
در سراسر دنیا دکترهای شنوایی شناس در جلسه اول تنظیم سمعک، همه هزینه‌های بعدی را هم دریافت می‌کنند و بیماران می‌توانند هر 6 ماه یا یکسال یکبار وضعیت شنوایی خود و سمعک را چک کنند. این چک آپ‌ها به‌صورت کاملا رایگان بوده و هزینه‌ای از بیمار دریافت نمی‌شود.
اگر فردی هستید که می‌خواهید برای اولین بار سمعک تهیه کنید بهتر است بدانید که این وسیله با سایر پروتزهای پزشکی متفاوت است. زیرا این دستگاه‌ها نیاز به چک آپ‌های دوره‌ای و منظم دارند تا بتوانید به نحو احسن از آن‌ها بهره‌مند شوید. خدمات سمعک شامل یک الی دو سال گارانتی آن نیز می‌شود.
در کل خدمات سمعک بخش قابل توجهی از هزینه آن را شامل می‌شود. به عقیده ما انتخاب سمعک مناسب 50% راه است و 50% دیگر خدمات آن است.

کدام برند سمعک از همه بهتر است؟! بهترین برند سمعک کدام است؟!

وضعیت شنوایی هر فرد به اندازه اثر انگشت او منحصر بفرد است. حتی ممکن است دو فرد نوع و میزان مشابهی از کم شنوایی داشته باشند؛ اما نیازهای شنیداری آن‌ها تفاوت زیادی با یکدیگر داشته باشد. بنابراین در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بهترین سمعک برای هر فردی، صرف نظر از مدل و برند آن، سمعکی است که بتواند نیازهای شنیداری فرد را به نحو احسن تأمین کند. در این راستا، ضروری است که در هنگام خرید سمعک، نکات مختلفی از قبیل قیمت سمعک، سطح تکنولوژی سمعک، مدت گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت، طول عمر باطری سمعک، سهولت تنظیم، کیفیت صدا و ... را در نظر بگیرید.

در انتخاب برند سمعک، باید به نکات مختلفی توجه کنید؛ از جمله:

 • کیفیت سمعک‌ها و میزان رضایت کاربران از محصولات شرکت مورد نظر؛
 • ویژگی‌های تکنولوژیک سمعک‌ها؛ مانند کیفیت صدا، برنامه‌های موبایل، لوازم جانبی و ...؛
 • تنوع سمعک‌ها و طول عمر آن‌ها؛ (آیا شرکت مورد نظر سمعک‌های شارژی هم دارد؟!)
 • حدود قیمت سمعک‌ها، قرارداد با بیمه‌ها و شرایط پرداخت هزینه‌های مربوطه؛
 • شرایط مرجوع کردن سمعک در صورت نارضایتی و بازپرداخت هزینه‌ها؛
 • خدمات اضافی مانند گارانتی و تنظیم یا تعمیر سمعک، ارائه باطری و ...؛

در حال حاضر در ایران 8 برند سمعک وجود دارد که به عنوان تولیدکنندگان برتر در صنعت سمعک شناخته می‌شوند: اتیکن، فوناک، زیمنس (سیگنیا)، ویدکس، یونیترون، ریساند، استارکی و برنافون

نمایندگی شرکت سمعک اتیکن در ایران، شرکت "آلتون‌شنوا" است که محصولات کمپانی‌های اتیکن دانمارک، برنافون سوئیس و سونیک آمریکا را عرضه می‌کند. این شرکت علاوه بر سمعک، در زمینه واردات تجهیزات ارزیابی شنوایی با برندهای Maico، Interacoustics، Amplivox و gsi، پروتزهای کاشت حلزون، گوش میانی و ساقه مغز با برند MED EL و باطری سمعک با برندهای Power One و Duracell فعالیت می‌کند.
نمایندگی شرکت سمعک فوناک در ایران، شرکت "ندا سمعک آشنا" است که در زمینه واردات و عرضه انواع سمعک و لوازم جانبی سمعک از شرکت Sonova (شرکت های فوناک، یونیترون و لیریک) و وسایل کمک شنیداری مانند سیستم‌های Roger و FM فعالیت می‌کند.
نمایندگی شرکت سمعک زیمنس در ایران، شرکت "فن آذرخش" است که انواع سمعک‌های برند زیمنس، اودیو سرویس، AM و رکستون آلمان و همچنین تجهیزات ارزیابی شنوایی و تعادلی با برند Homoth آلمان را در ایران عرضه می‌کند.
نمایندگی شرکت سمعک ویدکس دانمارک در ایران، سرکت "ویدکس ایران (پرشیاسمعک)" است که انواع سمعک و باطری سمعک با همین برند را در کشور عرضه می‌کند.
به طور کلی می‌توان گفت که هر یک از این شرکت‌ها، افتخاراتی را در کارنامه خود دارند. به عنوان مثال:

 • سمعک Audeo Paradise فوناک یکی از بهترین سمعک‌های جهان است که قابلیت ارتباط بلوتوثی جهانی با 8 دستگاه مختلف را داشته و مجهز به سنسورهای حرکتی است. همچنین سمعک Virto فوناک یکی از کوچک‌ترین سمعک‌هایی است که مجهز به قابلیت پردازش دیجیتال اصوات بوده و مقاومت و طول عمر زیاد آن زبانزد است.
 •  سمعک Evoke ویدکس نخستین سمعک هوشمند در جهان است. تکنولوژی‌های درمان وزوز گوش در سمعک‌های ویدکس نیز زبانزد است.
 • سمعک Styletto سیگنیا از نظر انطباق اتوماتیک با محیط‌های شنیداری مختلف، میکروفون جهت‌دار پیشرفته و وضوح گفتار عالی معروف است.
 • سمعک Livio استارکی تنها سمعک داخل گوشی شارژی است. این سمعک هوشمند بوده و با استفاده از سنسورهای ویژه می‌تواند وضعیت سلامت جسمی و ذهنی کاربر را هم پایش کند.
 • سمعک More اتیکن تنها سمعکی است که از هوش مصنوعی برای بهبود درک گفتار استفاده می‌کند. در طراحی برنامه‌های این سمعک، 12 میلیون صدای زندگی واقعی تست شده و در نهایت این سمعک فراهوشمند تولید شده است که می‌تواند فرایند یادگیری مغز را تا حدودی شبیه‌سازی کند.
 • سمعک Linx Quattro ریساند، تنها سمعکی است که میکروفون آن در لاله گوش قرار گرفته و علاوه بر این که از ویژگی‌های اکوستیکی لاله گوش برای دریافت طبیعی اصوات استفاده می‌کند، نویز باد را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. همچنین سمعک Resound one این شرکت یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین سمعک‌های شارژی جهان است.
 • سمعک Picasso استارکی یکی از کوچک‌ترین سمعک‌های داخل گوشی با وضوح صدای عالی و تکنولوژی حذف فیدبک فوق العاده است.

سخن پایانی این است که شرکت‌های مختلف، از الگوریتم‌های متفاوتی برای پردازش صوت توسط سمعک استفاده می‌کنند و لوازم جانبی گوناگونی دارند. هر برند سمعک نسبت به بقیه مزایا و معایبی دارد و نمی‌توان گفت که یک برند از همه جهات بهتر از بقیه است. بهترین کار این است که به شنوایی‌ شناسی مراجعه کنید که با برندهای مختلف سمعک کار می‌کند تا او بر حسب وضعیت شنوایی و نیازهای شنیداری شما، مناسب‌ترین برند سمعک برای شخص شما را معرفی کند. البته در ایران، شرکت‌های سمعک اکثرا" فقط با شنوایی‌شناسان در ارتباط بوده و مستقیما" به بیمار خدمات ارائه نمی‌کنند؛ اما برخی شرکت‌ها نیز کلینیک‌های وابسته دارند که فقط محصولات آن برند خاص را عرضه می‌کنند. ما مراجعه به چنین کلینیک‌هایی را به دلیل محدود کردن انتخاب شما به محصولات یک برند توصیه نمی‌کنیم؛ چرا که یک برند سمعک نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای شنیداری تمام افراد کم شنوا باشد.

"خدمات سمعک اقدسیه"

خدمات سمعک جزء جدایی‌ناپذیر تجویز آن است. اهمیت این خدمات را می‌توان به میزانی دانست که "یک سمعک رده پایه و یا متوسط را به ابزاری کارآمد و یا بالعکس سمعکی پیشرفته را به وسیله‌ای بدون استفاده برای کاربر آن تبدیل نماید". از این رو پرسنل ما در کلینیک سمعک اقدسیه همواره در تلاش هستند تا تمامی مراجعه‌کنندگان بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن به خدماتی باکیفیت مطلوب دست یابند. خدمات ما به دو دسته کلی پیش و پس از تجویز سمعک طبقه‌بندی می‌شوند:

خدمات پیش از تجویز سمعک:

 •  برگزاری جلسات مشاوره سمعک: این جلسات برای هر مراجعه‌کننده به صورت مجزا و انفرادی برگزار شده و هدف از آن در درجه اول آشنایی مخاطب با میزان، نوع و عوارض کم شنوایی بر روی زندگی فردی و اجتماعی و در ادامه معرفی و بررسی انواع سمعک‌های قابل استفاده برای فرد است. همچنین در این جلسات به منظور تجویز هر چه دقیق‌تر، در صورت صلاح دید شنوایی شناس و تمایل مراجعه‌کننده، بیمار مجدد مورد ارزیابی جامع شنوایی (ادیومتری) قرار می‌گیرد.
 •  تنظیمات اولیه سمعک: پس از برگزاری جلسات مشاوره و انتخاب مدل سمعک، جلسه‌ای مجزا به منظور تحویل، انجام تنظیمات اولیه و آموزش‌هایی در خصوص نحوه نگهداری سمعک برای بیمار برنامه‌ریزی می‌شود. در این جلسه تنظیمات اولیه سمعک مطابق با نتیجه شنوایی‌سنجی انجام شده و میزان کارایی آن با استفاده از روش‌های مختلف مورد ارزیابی کامل قرار می‌گیرد. پس از اطمینان از کیفیت و کارایی مطلوب سمعک برای کاربـر، آموزش‌های نحوه استفاده (چگونگی قرار دادن و خارج کردن سمعک از گوش، ارتباط با تلفن و تلویزیون، کم و زیاد کردن صدای سمعک، تغییر برنامه های ذخیره شده بر روی سمعک و غیره) و همچنین روش نظافت سمعک به طور کامل شرح داده می‌شود.
 • فراهم بودن امکان مرجوعی سمعک: اگر چه دقت بالای همکاران ما در کلینیک "سمعک اقدسیه" سبب شده است تا بیش از 95 درصد تجویزهای صورت گرفته موفق و بدون مرجوعی باشد، با این حال با توجه به اینکه تجویز و تنظیم سمعک امری تخصصی و پیچیده است، ما در کلینیک "سمعک اقدسیه" همواره این امکان را برای بیماران فراهم می‌سازیم که به مدت 30 روز به صورت آزمایشی از سمعک‌ها استفاده نموده و در صورت عدم کارایی و یا نارضایتی از کیفیت، آن‌ها را مرجوع نماید. همچنین در صورتی که بیمار تمایل به استفاده از انواع و یا مدل های دیگری از سمعک‌ها را داشته باشد، سمعک‌ها مطابق با خواست بیمار تعویض و فرصت استفاده آزمایشی از سمعک‌های جدید مجددا برای وی فراهم می‌گردد

خدمات پس از تجویز سمعک:

 • ارائه مشاوره‌های تلفنی: نخستین روزهای استفاده از سمعک ممکن است چالش هایی به ویژه برای کاربران کهنسال داشته باشد. به همین دلیل پس از تجویز سمعک ارتباط ما با بیماران به صورت تلفنی ادامه خواهد یافت. بخشی از این خدمات عبارتند از مشاوره در خصوص چگونگی نگهداری، نظافت و یا عیب‌یابی سمعک.
 • انجام تنظیمات و ارزیابی‌های دوره‌ای: انجام تنظیمات دوره‌ای منظم و برنامه‌ریزی شده از ویژگی‌های منحصر به فرد کلینیک "سمعک اقدسیه" است. این خدمات موجب شده است تا سمعک‌های تجویز شده برای بیماران همواره مطابق با شرایط و نیازهای گوناگون آن‌ها تنظیم گردد. در نتیجه این تنظیمات رضایت‌مندی بسیار بالای بیماران از کیفیت صدای سمعک‌ها حتی پس از گذشت چند سال از تجویز آن‌هاست.
 • گارانتی و خدمات تعمیری: ارائه خدمات تعمیری در طول دوران گارانتی سمعک و حتی پس از اتمام آن (به مدت 5 سال) از تعهدات اصلی کلینیک "سمعک اقدسیه" برای بیماران است. در صورت نیاز به این خدمات سمعک بیمار دریافت و برای لابراتوارهای معتبر شرکت های نمایندگی اصلی وارد کننده سمعک ارسال می‌شود. این فرآیند موجب شده است تا ارائه خدمات تعمیری به بیماران با کیفیت بالا و هزینه‌های معقول همراه باشد.

لیست مدل های سمعک موجود در کلینیک سمعک اقدسیه را در زیر مشاهده می کنید. برای اطلاع از قیمت هر یک از سمعک ها یا دریافت مشاوره برای خرید سمعک با مشاورین ما در ارتباط باشید. شماره تماس کلینیک: 0646 2228-021

 نام شرکت مدل سمعک
 زیمنس     رده 7NX
رده 5NX
رده 3NX
Teneo
PX 2
 ویدکس رده 440
رده 330
رده 220
رده 110
Menu 10
+ Menu
اتیکن OPN 1
OPN 2
Nera 2 Pro
Siya 1
Siya 2
Ino Pro
فوناک رده 90
رده 70
رده 50
رده 30
+ Vitus
برنافن Zerena 1
Zerena 3
Zerena 5
Zerena 7
Zerena 9
یونیترون رده 500
رده 600
رده 700
رده 800

رده 800 (Pro)

 

♦ سوالات متدوال ♦

 

آخرین قیمت سمعک | قیمت سمعک 1402
امتیاز 4.6 از 5
تعداد نظرات : 20 نظر

دیدگاه‌ها  

0 # بهروز 1402-03-08 21:41
سلام من گوش راستم رو عمل کردم صدا اطراف رو خوب میشنوم اما صدا ادما رو قابل فهم زیادبرام نیست
گوش چپم تا 60 افت شنوایی دارم برای این گوشم چپم بجای عمل میخوام از سمعک که قدرت گفتار بسیار بالایی داشته باشه استفاده بکنم
ایا مدل more اتیکن مناسب من هسته کدوم سطح بهتره 1 یا 3
از نظر قیمت چطور هسته ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-03-09 10:55
سلام.
اول باید مشخص شود که این افت شما حسی عصبی است یا انتقالی؛ اگر حسی عصبی باشد سمعک more 1 بهتر است اما اگر از نوع انتقالی باشد سمعک more 3 هم کفایت می کند زیرا شنوایی شما را 100% خواهد کرد. اما در کل قدرت درک گفتار more1 بالاتر از more 3 است.

قیمت حدودی more 3 در حدود 25 و more 1 در حدود 35 میلیون تومان است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # محمودی 1402-03-01 19:40
با سلام.
ما در شهرستان زندگی می‌کنیم. با توجه به اینکه دچار کم‌شنوایی هستم، به یکی از مراکز شنوایی سنجی مراجعه کردم و بعد از گرفتن نوار گوش، برای هر دو گوشم سمعک تجویز شد که همان موقع قالب‌گیری از گوش‌هایم انجام گرفت. بعد از سه‌ماه یک جفت سمعک داخل گوشی زيمنس به من دادند به قیمت بیست میلیون تومان بدون فاکتور و بدون گارانتی. در جواب درخواستم برای فاکتور، گفتند همين هست که هست. اگر نمی‌خواهید سمعکها را پس بدهید. لطفاً راهنمایی کنید چه کنم؟ با تشکر فراوان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-03-03 17:12
سلام.
متاسفانه در کشورمان با مشکلات بسیار پیچیده ای در زمینه فاکتور سمعک روبه رو هستیم. نه تنها آن مرکز بلکه اکثر کلینیک های شنوایی سنجی کشور قادر به ارائه فاکتور نیستند.
در خصوص گارانتی باید یکسال برای شما گارانتی کنند و به شما کارت بدهند. و یا روی سرنسخه کلینیک برای شما بنویسند که سمعک هایی با این شماره سریال ها از این تاریخ تا یکسال آینده دارای گارانتی هستند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # سوسن رضایی 1402-02-31 10:49
سلام.
قیمت سمعک عینکی چقدر است؟ شما موجود دارید؟
آیا می تونیم بیایم بذاریم روی صورتمون ببینیم اگر به چهرمون بیاد بعد تهیه کنیم؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-03-01 12:25
سلام.
حداقل قیمت سمعک عینکی 16 میلیون تومان است.
امکان تست کردن بر روی چهره شما وجود دارد و در کلینیک ما مدل های مختلفی وجود دارد، اینکه شما کدام یکی را انتخاب می کنید بر عهده شما است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # عزیزی 1402-02-27 18:50
سلام.
برای مادرم به تشخیص دکترشان باید سمعک کراس تهیه کنیم، بهترین مارک این سمعک چیست و قیمت آن چقدر است ؟
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-02-28 10:45
سلام.
بهترین سمعک های CROS یا کراس را برندهای اتیکن و فوناک تولید می کنند.
قیمت سمعک کراس اتیکن حدودا 20 میلیون تومان است

قیمت سمعک کراس فوناک حدودا 19 میلیون تومان است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # کم شنوا 1402-02-23 22:02
با عرض سلام و خسته نباشید
قیمت سمعک oticon opn;opn sو oticon ino pro رو میخواستم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-02-27 12:19
سلام.
سمعک ino pro یک سمعک بسیار قدیمی اتیکن است که دیگر تولید نمی شود.
تا چند سال پیش که این سمعک وارد ایران می شد قیمت حدودا 4 میلیون تومان داشت که اگر معادل سازی کنیم به قیمت الان حدود 7 الی 8 میلیون تومان می شود.
سمعک opn و opn s یک مدل نیستند بلکه هرکدام در 3 رده 1و2و3 ساخته می شوند که البته مدل s که جدیدتر است در حال حاضر تولید می شود اما مدل opn خیر.
قیمت opn s3 در حدود 15 میلیون تومان است
قیمت opn s2 در حدود 20 میلیون تومان است
قیمت opn s1 در حدود 25 میلیون تومان است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # ثریا حسنی 1402-01-27 17:53
سلام.
در تعطیلات عید به یکباره احساس سوزش و داغ شدنی در داخل گوشم کردم که بلافاصله سمعک را خارج کردم و‌دیدم که آب زرد مانندگی از گوش بیرون ریخت. دکتر گوش نبود و داخلی رفتم ‌‌چند قطره مختلف بهم دادن که خداروشکر خوب شدم اما صدای سمعکم بسیار ضعیف شده است طوری که اصلا مثل قبل نمی شنوم، چکار باید بکنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-02-05 18:36
سلام.
احتمالا شما دچار عفونت گوش خارجی شده اید که باعث کاهش شنوایی هم می شود. این عفونت به احتمال زیاد داخل سمعکتان هم وارد شده و راه خروجی صدا را بسته است.
قالب را از سمعک جدا کنید و به وسیله نخ مخصوص نظافت داخل لوله آنرا تمییز کنید، اگر با این کار مشکل برطرف نشد به کلینیک مراجعه کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # محمد صوری 1402-01-27 17:47
سلام.
من برای پدرم که ۷۰ سالشه میخواهم سمعک کاملا نامریی تهیه کنم. چونکه کشاورز هستن و تعریق بالا دارند چندین سمعک تا حالا خراب کرده‌اند. میخواهم سمعک نامریی ضدآب و با مقاومت بالا در مقابل گرد ‌غبار تهیه کنم، بهترین مارک چیست؟ و چقدر هزینه دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-02-05 18:43
سلام.
لازم به ذکر است که هیچ سمعکی 100%ضد تعریق نیست و عرق به 98% از سمعک های دنیا(پشت گوشی و داخل گوشی) نفوذ می کند.
اما در بین برندهای سمعک بعضی ها محصولات ضد آب تری می سازند که به ترتیب زیرند :
سمعک فوناک
سمعک اتیکن
سمعک ریساند
سمعک ویدکس
سمعک سیگنیا
سمعک استارکی

این برند ها در سمعک هایشان از مهروموم های پلاستیکی و پوشش های نانو استفاده می کنند و بنابرین مقاومت آنها در مقابل تعریق و رطوبت بسیار بالا است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # اسدی 1402-01-21 18:05
سلام.
من برای گوش راستم سمعک نامرئی تهیه کرده ام و بهترین نوع آن را هم خریده ام. اما چند روز اول که استفاده کردم به شدت گوشم درد گرفت، اول یه مقداری تحمل کردم فکر کردم عادی میشه اما با گذشت زمان درد آن بیشتر و بیشتر شد طوری که حتی نمیتونستم فکمو تکون بدم. و الان کلا اونو خارج کردم و ۲ هفته‌ست استفاده نمیکنم.
راه چاره مشکل من چیست؟ می توانم به کلینیک شما مراجعه کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-01-23 17:07
سلام.
در بعضی افراد به علت پیچ در پیچ بودن کانال گوش ، سمعک های داخل گوشی باعث ایجاد درد می شوند. لازمست که قالب گوش قبل از ارسال شدن به لابراتوار اصلاحاتی روی آن صورت گیرد و به اصطلاح زاویه پیچ های گوش کمی کمتر شوند.
اگر این کار صورت گیرد مشکل برظرف می شود.
یعنی شما مجددا باید از گوش تان قالبگیری شود و بعضی از قسمت های قالب برش داده شود.
در تعداد بسیار کمی از افراد که دارای زاویه 90 درجه در کانال گوششان هستند، به هیچ عنوان سمعک نامریی توصیه نمی شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # ماندگار غلامی 1402-01-21 17:59
سلام.
برای مادرم بر طبق تجویز دکتر میخواهم سمعک دوطرفه تهیه کنم. حتما میخواهیم از بیمه مان استفاده کنیم، به اداره بیمه که مراجعه کردم گفتن حتما باید فاکتور با کد اقتصادی بیاورید. به چندین کلینیک مراجعه کردم اما هیچکدام نداشتن! آیا شما فاکتور اقتصادی دارید؟؟
ممنون میشم اگر زود پاسخ دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-01-23 17:13
سلام.
بله برای همه بیمه ها فاکتور رسمی با کد اقتصادی داریم که مستقیما از طرف شرکت سمعک به نام بیمار صادر می شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # عبدالهی 1402-01-21 17:55
سلام.
کودک من ۱ سالشه و از ناحیه گوش چپ آترزی شده و اصلا کانال گوشش تشکیل نشده و شنوایی آن ۶۵ دسیبل است، گوش راست آن کاملا نرمال است. نوبت عمل این گوشش را برای ۴ سالگی زده اند اما در این مدت باید از سمعک استخوانی استفاده کنه، شما چه مارک و چه مدلی را پیشنهاد میکنید؟ قیمت هرکدام را هم بفرمائید.
تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-01-23 17:18
سلام.
بهترین سمعک برای این افراد سمعک استخوانی تلی است که درون یک تل جای داده می شود. تل را به گونه ای روی جمجمه قرار می دهید که قسمت ویبراتور آن بر روی استخوان ماستوئید قرار گیرد. حتی به جای تل می توان از کش مو یا هدبند هم استفاده کرد که شکیل تر و کارامد تر است.
قیمت این سمعک ها در حدود 12 میلیون است و بهترین نوع آن BHM اتریش است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مهدی موذنی 1402-01-06 22:33
سلام.
بهترین سمعک‌ مناسب ‌وزوز گوش چیست و چقدر قیمت دارد؟
من در هر دو گوش دچار افت شنوایی بسیار خفیف هستم که باعث ایجاد صدای زنگ در گوش هایم شده است.
چندین دکتر متعدد عوض کردم و داروهای بسیاری امتحان کردم، متاسفانه هیچکدام جوابگو نبودند.
برای من به عنوان آخرین راه چاره سمعک را توصیه کرده اند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-01-18 15:45
سلام.
امروزه صدا درمانی قویترین و بهترین راه کنترل و درمان وزوز گوش است که از طریق سمعک انجام می گیرد. برای این کار باید سمعکی خریداری کنید که آپشن masker را هم درون خود داشته باشد. بهترین سمعک های حال حاضر دنیا از جهت وزوز درمانی موارد زیر هستند:
سمعک اتیکن مدل more
سمعک فوناک مدل paradise
سمعک سیگنیا مدل AX
سمعک ریساند مدل omnia
سمعک ویدکس مدل momment

حداقل قیمت سمعک مناسب وزوز گوش 7 میلیون تومان است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مینا نظری 1401-12-16 08:00
سلام. سمعک زیمنس برای گوش راستم گرفتم که مدلش motion هست. برای گوش چپ هم می‌خوام تهیه کنم اما موجود نیست، آیا شما موجود دارید؟ و قیمت چقدر است؟
باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1402-01-18 16:00
سلام.
سمعک motion در 5 ردهتولید می شود:
motion 1nx
motion 2nx
motion 3 nx
motion 5 nx
motion 7 nx

بسته به اینکه سمعک فعلی تان کدام یک از موارد بالا است، باید برای گوش دیگرتان هم دقیقا همان مدل را تهیه کنید که بیشترین درک گفتار برای شما حاصل شود.

برای اطلاع از قیمت دقیق با کلینیک تماس بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # رحیمی 1401-12-08 13:38
سلام
روزتون بخیر ، کیفیت صدای سمعک شارژی بهتره یا
سمعک باطری خور ؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1401-12-13 11:11
سلام.
سمعک های باتری خور و شارژی اختلافی در کیفیت صدایی ندارند بلکه صرفا منبع انرژی آنها متفاوت است. کیفیت صدا را همیشه رده تکنولوژی سمعک مشخص می کند نه باتری ای یا شارژی بودن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # کیومرث رضایی 1401-08-19 16:36
سلام. قیمت سمعک more اتیکن چنده و آیا الان در ایران موجود است؟
تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مدیریت سایت 1401-10-08 14:47
سلام.
سمعک مور اتیکن در 3 سطح مور3، مور2 و مور 1 تولید می شود که هرسه جز سمعک های رده بالای اتیکن به شمار می آیند، متاسفانه بر اساس قوانین جدید سازمان تجهیزات پزشکی واردات این سمعک ها با دلار دولتی ممنوع است و این سمعک ها جزء کالاهای لوکس حساب می شوند . با دلار آزاد در دسترس هستند و دارای قیمت های حدود 15 الی 25 میلیون تومان است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خبــرنامـه
اینستاگرام سمعک اقدسیه تلگرام سمعک اقدسیه واتس اپ سمعک اقدسیه لینکدین سمعک اقدسیه یوتیوب سمعک اقدسیه

طراحی و توسعه: نونگار پردازش تمامی حقوق محفوظ است

© 2018 DESIGNED BY NONEGAR. ALL RIGHTS RESERVED