جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

امروزه اتیکن دومین کمپانی بزرگ تولید سمعک در دنیاست. بنابراین در این مطلب قصد داریم به معرفی کمپانی موفق اتیکن بپردازیم. اتیکن یک تولید کننده‌ی سمعک در کشور دانمارک است که توسط هانس دمانت در سال 1904 میلادی تاسیس شد. اولین شعاری که این کمپانی برای خود انتخاب کرده است متناسب با هدفی است که در تمامی این سالها به دنبال آن بوده است:

“People First”

به معنای مردم در اولویت هستند. البته در سال 2020 شعار این کمپانی به ” life-changing technology ” تغییر یافت.

 ریشه‌ی کلمه Oticon چیست؟

در واقع معنای اتیکن ، همراه گوش است.

ریشه‌ی کلمه Oticon چیست؟

تاریخچه سمعک اتیکن در سال 1902 میلادی

تاریخچه سمعک اتیکن:

در ویدیو زیر می توانید به مشاهده ی خلاصه ی داستان جذاب چگونگی تشکیل کمپانی اتیکن بپردازید:

1902 میلادی:

این داستان از سال 1902 شروع می شود، زمانی که ولیعهد دانمارک، الکساندرا که از کم شنوایی رنج می برد ، در مراسم تاجگذاری خود به عنوان ملکه انگلستان از سمعک استفاده کرد…

1903 میلادی:

هانس دمانت مردی دانمارکی بود که همسری کم شنوا داشت.
دمانت پس از مشاهده ی مراسم تاج گذاری الکساندرا ترغیب شد تا به انگلستان سفر کند و برای همسرش سمعک خریداری کند.
پس از مدتی دمانت متوجه شد که این دستگاه کمک شایانی به بهبود شنوایی همسرش می‌کند.

تاریخچه سمعک اتیکن سال 1903 میلادی

تاریخچه سمعک اتیکن سال 1929 میلادی

1904 میلادی:

بنابراین از آن رو شد که دمانت تصمیم گرفت سمعک را به دانمارک وارد کند تا افراد دیگری نیز که از کم شنوایی رنج می بردند، بتوانند زندگی بهتری را تجربه کنند.
بنابراین با شرکت تولید کننده آن سمعک یعنی شرکت جنرال اکوستیک وارد شراکت شد.

1910 میلادی:

پس از فوت هانس دمانت پسرش ویلیام دمانت جانشین او شد. ویلیام برای آشنایی با ساخت و تعمیر دستگاه های شنوایی به تاسیسات تولید در ایالات متحده آمریکا سفر کرد.

1929 میلادی:

در پی جنگ جهانی اول به علت محدودیت های تجاری، واردات کالاها به مشکل برخورد. بنابراین ویلیام شروع به واردات دستگاه های ناقص بدون سیم و باتری کرد تا منتاژ و تولید را در دانمارک شروع به انجام کند.

1940میلادی:

ویلیام در طول جنگ جهانی دوم قادر به واردات کالا از ایالات متحده آمریکا، انگلستان یا فرانسه نبود. بنابراین تصمیم گرفت قطعات سمعک را در دانمارک تولید کند. بنابراین او اولین دستگاه شنوایی دارای مجوز ساخت دانمارک را تولید کرد.

تاریخچه سمعک سال 1940 میلادی

تاریخچه سمعک اتیکن سال 1954 میلادی

1946 میلادی:

ویلیام با شرکت سابق جنرال اکوستیک دچار اختلاف نظر شدند بنابراین ویلیام با تولید کننده ی سمعک امریکایی (چارلز لیمن) وارد شراکت شد و بدین ترتیب شرکت امریکایی-دانمارکی اتیکن تاسیس شد.

1954 میلادی:

در این سال اتیکن پنجاهمین سالگرد تاسیسش را به همراه 155 پرسنل خود جشن ‌گرفت.

1965 میلادی:

شرکت اتیکن جهانی شد…
سوئیس، نروژ، آلمان، اسکاتلند، ژاپن، ایتالیا، نیوزیلند و فرانسه از دیگر کشورهایی بودند که شعب اتیکن در آن ها تاسیس شد.

1977 میلادی:

اولین سمعک داخل گوشی اتیکن ساخته شد.

تاریخچه سمعک اتیکن سال 1977 میلادی

1996 میلادی:

اولین سمعک تمام دیجیتالی اتیکن به نام Digifocus ساخته شد.

تاریخچه سمعک اتیکن سال 1996

2004 میلادی:

جشن 100 سالگی اتیکن جشن گرفته شد.  اتیکن شعار “People First” را به معنای مردم در اولویت هستند، انتخاب کرد.

2007 میلادی:

امکان اتصال بی سیم دو سمعک به یکدیگر و نیز اتصال سمعک به تلفن همراه وپخش کننده های موسیقی ، ایجاد شد.

تاریخچه سمعک اتیکن سال 2007 میلادی

تکنولوژی Brain hearing technology

2014 میلادی:

شنیدن با مغز…
یکی از مشکلات افراد کم شنوا این است که گاها صدا را دریافت می کنند، اما این صدا برای آن ها گنگ و نا مفهوم است. در چنین شرایطی افراد کم شنوا ولوم صدا را در سمعک خود بالا می بردند اما هم چنان صداها را نامفهوم دریافت می کنند. بنابراین اتیکن کمک به ایجاد راه و روشی کرد که منجر شد مغز با مشارکت فعال مانع از گنگ و نامفهوم بودن صداها شود. تکنولوژی که این امر را بهبود بخشید توسط کمپانی اتیکن Brain hearing technology نامیده شد.

2016 میلادی:

سمعک اتیکن مدل OPN تولید شد …

این مدل سمعک ها به دریافت و درک بهتر صدا در محیط های شلوغ که چند گوینده در آن مشغول به صحبت هستند ، کمک می کنند.

تاریخچه سمعک اتیکن سال 2016 میلادی

تاریخچه سمعک اتیکن سال 2020 میلادی

2020 میلادی:

اتیکن در سال 2020 شعار خود را به

life-changing technology

تغییر داد.

امروزه برند اتیکن عضو گروه Demant A/S است. این گروه شامل برندهای معتبر دیگری نظیر برنافن، فیلیپس و سونیک است. سمعک‌های اتیکن از انواع کم شنوایی با شدت‌های مختلف ملایم تا عمیق و در رده های سنی مختلف پشتیبانی می‌کنند. سمعک‌های اتیکن در رده‌های مختلف تکنولوژی premium ،essential ،advance عرضه شده‌اند.

اتیکن از پیشگامان ارائه ی سمعک‌های هوشمندی بود که از شبکه عصبی عمیق یا ” deep neural network” استفاده و حمایت می‌کنند.
این شرکت ادعا می‌کند که این سمعک‌ها از نحوه ی پردازش صدا ها توسط مغز پشتیبانی می کند و به مرور یاد می گیرند که کدام یک از اصوات برای فرد اهمیت بیشتری دارند و بدین طریق آن ها را برای فرد بیشتر از قبل مورد توجه قرار می‌دهند.
اتیکن در 22 کشور دفتر فروش دارد و خدماتش را به بیش از 100 کشور در جهان ارائه می‌کند. این شرکت به تولید سمعک و محصولات دیگر از جمله دستگاه‌های کمک ‌شنوایی متصل شونده به استخوان و لوازم جانبی (از جمله بلندگو و میکروفون و رابط جهت اتصال سمعک به تلویزیون یا تلفن همراه) و…نیز می پردازد.

شرکت اتیکن تا کنون حدود 40 مدل سمعک تولید کرده است.

برخی ویژگی های منحصر به فرد و خاص سمعک‌های اتیکن:

1- پشتیبانی از تکنولوژی Brain hearing:

شاید در گذشته این سوال برایتان به وجود آمده باشد که چرا اکثر افراد کم شنوا حتی با وجود سمعک هم نمی‌توانند مانند سایر افراد شنوایی طبیعی داشته باشند؟! پاسخ این سوال در ماهیت کم شنوایی نهفته است. چرا که در افراد کم شنوا صرفا این گوش‌ها نیستند که دچار آسیب شده‌اند بلکه مغز و پردازش‌های آن نیز به دنبال کم‌شنوایی دچار آسیب می‌شوند و قادر نخواهند بود تا اصوات را به خوبی مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند. این مسئله سبب می‌شود که فرد کم‌شنوا در محیط‌های شلوغ قادر به تجزیه و تحلیل اصوات نباشد. بنابراین اتیکن در نظر دارد تا در طراحی پلتفرم‌های جدید بخشی از این اختلالات پردازشی در مغز را نیز جبران نماید و بتواند عملکرد مغز را در سمعک‌هایش شبیه سازی نماید تا از این طریق افراد کم-شنوا بتوانند در محیط‌های شلوغ هم به خوبی بشنوند.
در حقیقت علت ساخت و استفاده از این تکنولوژی این است که ما با مغز خود می شنویم نه گوش هایمان . بنابراین سمعک باید از عملکرد مغزو نه فقط گوش، پشتیبانی کند.

از جمله عملکرد های مغز در فرایند شنیدن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تکنولوژی brain hearing در کدام یک از مدل های سمعک اتیکن دیده می شود؟

1- Real
2- More
3- Opn
4- Opn s
5- Own

ریشه‌ی کلمه Oticon چیست؟
عملکرد های مغز در فرایند شنیدن
شبکه عصبی عمیق

2- Deep neural network (شبکه عصبی عمیق):

کمپانی اتیکن به این استراتژی معتقد است که هر چقدر دسترسی مغز به صداهای اطراف بیشتر باشد و یا هرچقدر اصوات با جزئیات بیشتری به مغز ارسال شوند، درک گفتار بیشتری برای مغز میسر می‌شود.
این سیاستی بود که در مورد برخی از سمعک‌های اتیکن نظیر opn به کار رفته است و در عمل هم بسیار موفق بودند زیرا سمعک‌های OPN توانستند از رقبای خود در سایر شرکت‌ها پیشی گرفته و درک گفتار بهتری را فراهم آورند.
از همین رو سمعک‌های OPN از محبوبیت بالایی برخوردار شدند و به بالاترین میزان فروش در سال 2019 دست پیدا کردند.
اما همین استراتژی با قدرت بیشتر در سمعک‌های More و تمامی سمعک های پلتفرم Polaris به کار رفته است. آن‌ها حافظه سمعک را با 12 میلیون از صداهایی که انسان در زندگی روزمره ممکن است با آن‌ها مواجه شود، آموزش داده‌اند تا سمعک بتواند در محیط‌های شلوغ اصوات را با دقت بیشتری آنالیز نماید و در اختیار مغز قرار دهد.
اتیکن ادعا دارد که شبکه عمیق عصبی باعث شده است که سمعک More نسبت به سمعک OPN S به‌ میزان 15% درک گفتار بیشتری داشته باشد.

3- Tinnitus SoundSupport:

برخی از سمعک های اتیکن با پخش اصواتی شبیه صدای اقیانوس و یا نویز سفید سبب تسکین وزوز گوش فرد می شود.
از طریق اپلیکیشن Oticon on می توان این اصوات را تغییر داد.

4-سمعک با قابلیت باتری قابل شارژ لیتیوم-یون:

این سمعک ها دارای کیس های شارژی قابل حمل هستند که بدون دسترسی به پریز برق می تواند تا سه بار سمعک را به شارژ کامل برسانند.

طی 30 دقیقه ( شارژ سریع) سمعک را به اندازه ی 6 ساعت روشن نگه می‌دارند.

همچنین، این کیس‌ها می‌توانند طی 30 دقیقه ( شارژ سریع) سمعک را به اندازه ی 6 ساعت زنده نگه دارند.

بیشتر بخوانید:

سمعک های شارژی کدامند؟

بهترین سمعک های شارژی برندهای مختلف کدام برندها هستند؟

5-اتصال سمعک به سایر دستگاه های الکترونیک:

این اتصال به صورت مستقیم و بدون نیاز به رابط به دستگاه های ios و برخی دستگاه های اندروید انجام می شود. از جمله دستگاه های الکترونیکی که قابلیت اتصال به سمعک‌ها را دارا می باشند  می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تلویزیون، تلفن همراه، لپ تاپ، تلفن‌های انالوگ و …

سمعک با قابلیت باتری قابل شارژ لیتیوم-یون


اگر تمایل دارید در رابطه با اتصالات سمعک به وسایل مختلف (فناوری کمک شنوایی) بدانید مقاله فناوری کمک شنوایی را مطالعه کنید.


6- عرضه دراستایل های گوناگون:

سمعک‌های اتیکن در استایل نامرئی(IIC) و داخل گوشی(CIC و ITE) و پشت گوشی(BTE و RIC) ارائه شده است.

7- پشتیبانی از قابلیت صدای 360 درجه :

میکروفون‌های سمعک های نسل قدیم صرفا اصوات را از منابع صوتی روبه ‌رو و منابعی با حداکثر 30 درجه انحراف نسبت به خود را با کیفیت بالا دریافت می کردند. اما در سمعک های نسل جدید میکروفون‌های به کار رفته در سمعک‌ها این توانایی را دارند تا اصوات ارسالی را از تمامی جهات دریافت کنند. این قابلیت سبب می‌شود تا کاربر از شنوایی تک قطبی خارج شود و تقریبا به تمامی اصوات دسترسی پیدا کند.


پلتفرم‌های مختلف اتیکن:

در ادامه مطلب می‌خواهیم به معرفی برخی مدل‌های جدید و محبوب برند اتیکن بپردازیم:
سیاست تولید کمپانی اتیکن به این صورت است که هر 2 سال یکبار پلتفرم (سیستم عامل پردازش صدا) جدیدی را رونمایی کرده و بر پایه‌ی آن 5 نوع سمعک در کیفیت‌های مختلف تولید می‌نماید.
در ادامه به معرفی دو پلتفرم اخیر کمپانی اتیکن یعنی پلتفرم velox و Polaris بیشتر خواهیم پرداخت. در ابتدا به بررسی پلتفرم velox می‌پردازیم:

1. پلتفرم velox:

پلتفرم Velox در سال 2019 توسط کمپانی اتیکن عرضه شد. این پلتفرم در این سال به این دلیل طراحی شد که قدرت پردازش سمعک را در سطوح بالاتری ارائه کند. دو مدل پرفروش سمعک‌های این پلتفرم opn و opn s است. این پلتفرم از تکنولوژی Brain hearing پشتیبانی می کند.
در سال 2014 تعدادی الگوریتم پردازش صدای اختصاصی طراحی شد تا فلسفه ی جدیدی از مهندسی را ارائه کند تا با فراهم کردن شرایط لازم برای ایجاد معنا از صدا به جای بارگذاری بیش از حد (با افزایش ولوم صدا) از مغز پشتیبانی کند ، این تکنولوژی brain hearing نامیده شد. بدین ترتیب این تکنولوژی می تواند احتمال رخ دادن آلزایمر را در افراد کم شنوا کاهش بدهد. همانطور که در مطلب رابطه کم شنوایی و آلزایمر توضیح دادیم، کم شنوایی احتمال ابتلا به آلزایمر را بالا می برد زیراکه فرد کم شنوا تلاش بیشتری برای شنیدن گفتار انجام می دهد و این به نوبه ی خود منجر می شود که ظرفیت مغز به مرور کاهش پیدا کند.


حتما بخوانید: رابطه کم شنوایی و آلزایمر چیست؟


مزایای پلتفرم velox:

1) پردازش 50 برابر سریع تر صداها: کمک به شنیدن مکالمات در محیط هایی با نویز بالا می کند.

2) ارتباط بی سیم (وایرلس): این ارتباط از طریق بلوتوث انجام می‌شود.

3) سیستم هدایتگر open sound: این سیستم منجر به افزایش وضوح اصوات گفتاری و دسترسی کامل به تمامی منابع صوتی محیط خواهد شد. این فرایند از طریق آنالیز مداوم محیط صوتی امکان پذیر خواهد شد.
4) جهت یابی بهتر منابع صوتی: جهت یابی در این پلتفرم از طریق تکنولوژی spatial sound lx انجام می‌شود.
5) قابلیت شنیدن اصوات بسیار آرام
6) کاهش نویز باد
7) قابلیت شنیدن اصوات فرکانس بالا: در اکثر افراد کم شنوا، حلزون گوش در مناطق فرکانس بالا آسیب می‌بیند و به اصطلاح به این مناطق از حلزون گوش، مناطق مرده حلزون می‌گویند. شنیده نشدن اصوات فرکانس بالا باعث اختلال در ارتباط افراد کم شنوا با دیگر افراد می‌شود.
تکنولوژی speech rescue با انتقال فرکانس‌های بالا از مناطق مرده حلزون به مناطق فرکانس پایین (مناطق سالم حلزون)، درک فرکانس‌های بالا را امکان‌پذیر می کند و درنهایت درک بهتر گفتار را ممکن می‌سازد.
8) کاهش فیدبک (سوت زدن) سمعک
9) تکنولوژی حمایتی وزوز گوش: با استفاده از اصواتی مانند نویز سفید و یا اصوات طبیعی مثل صدای دریا می‌توان وزوز گوش بیمار را پوشاند.

5 نوع سمعک از پلتفرم velox

OPN S 1 بهترین و باکیفیت‌ترین سمعک پلتفرم Velox S است.

سمعک پلتفرم velox
پلتفرم Polaris سمعک اتیکن

2- پلتفرم Polaris:

جدیدترین پلتفرم شرکت اتیکن پلتفرم Polaris است که در اواخر 2020 معرفی شده است.
در تصویر 5 نوع از سمعک های پلتفرم Polaris را مشاهده می کنید که از لحاظ تکنولوژی با یکدیگر بسیار متفاوت هستند.

3- پلتفرم Inium Sense:

شامل سمعک‌های Nera و Nera2 و Alta و Alta2 و Ria 2 و Dynamo Sensei است.
سمعک Sensei اولین سمعک تخصصی طراحی شده ویژه نوزادان و کودکان می‌باشد. در این مدل سمعک یکسریی از ویژگی ها و تکنولوژی پیشرفته و متناسب با کودکان ارائه شده است.

4-پلتفرمRise:

شامل سمعک های Hit و Get می‌شود.

5-پلتفرم Rise 2:

Rise 2شامل سمعک‌های Ino و Ino Pro می‌شود.

پلتفرم‌های Rise و Rise 2 و inium sense درحال حاضر کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند بنابراین در این مطلب کمتر به آن پرداخته خواهد شد.

مدل سال
ارائه
نوع
پلتفرم
میزان پوشش کم شنوایی استایل
سمعک
امکانات نوع باتری حداقل قیمت
opn 2016 velox ملایم تا عمیق پشت گوشی و داخل گوشی – عرضه شده در پنج  رنگ
– دارای قابلیت اتصال به    Bluetooth®  به جز استایل های IIC و CIC
– دارای قابلیت اتصال به اینترنت
– پشتیبانی از وزوز گوش
– باتری با ابعاد بزرگتر برای افزایش طول عمر باتری
– پشتیبانی از تکنولوژی OpenSound Navigator(صدای باز یا 360 درجه)
باتری یکبار مصرف
siya 2018 velox ملایم تا شدید پشت گوشی و داخل گوشی – مقرون به صرفه
– پشتیبانی از فناوری
Brain hearing  – ارتباط همزمان بین سمعک های دوگوش
باتری یکبار مصرف – باتری شارژی
(درمدل RIC)
Opn s
 
2019 velox ملایم تا عمیق پشت گوشی و داخل گوشی -محبوب ‌ترین سمعک تولید شده در سال 2019 لقب گرفته است.
– درک گفتار در نویز بالا
-اتصال آسان با تلفن همراه
– سیستم ضد فیدبک قوی
– درک صدای 360 درجه
باتری یکبار مصرف – باتری شارژی
Xceed 2019 velox شدید تا عمیق پشت گوشی -قوی ترین سمعک جهان از نظر شرکت اتیکن
-افزایش 10٪وضوح  گفتار
– یادآوری کوتاه مدت را 15٪ بهبود می بخشد
– تلاش شنیداری 10٪ بهبود پیدا می کند.
– دارای دکمه جهت تغییر برنامه سمعک و کنترل ولوم صدا
باتری یکبار مصرف
more 2021 polaris ملایم تا عمیق پشت گوشی – افزایش 15 درصدی درک گفتار نسبت به مدل های پرچم دار قبلی
-باتری قابل شارژ از نوع  لیتیوم-یون
– عرضه شده در هشت رنگ گوناگون
– سازگار با اکثر گوشی های هوشمند
– دارای کنترل دکمه ای جهت تغییر برنامه سمعک و یا تغییر ولوم صدا
باتری یکبار
مصرف- باتری شارژی
zircon 2022 polaris ملایم تا عمیق پشت گوشی -مقرون به صرفه
– پشتیبانی از تکنولوژی brain hearing
– قابلیت اتصال به بلوتوث
باتری یکبار مصرف- باتری شارژی
OWN 2023 polaris ملایم تا عمیق داخل گوشی -عرضه شده در 5 رنگ گوناگون ومتناسب با رنگ پوست
– ظاهر نامرئی استایل IIC
– کیفیت صدای استثنایی
– سمعک هندزفری
– پشتیبانی از تکنولوژی
شبکه عمیق عصبی
باتری یکبار مصرف
real 2023 Polaris R ملایم تا عمیق پشت گوشی -عرضه شده در 9 رنگ گوناگون
– کاهش نویز باد
-پشتیبانی از وزوز گوش
-قابلیت اتصال به گوشی های آیفون و اندروید
باتری یکبار مصرف – باتری غیر شارژی


چرا سمعک اتیکن را از کلینیک اقدسیه تهیه می‌کنم؟

کلینیک اقدسیه همراه با کادری مجرب علاوه بر تجویز و تنظیم دقیق سمعک به شما مهلت تست رایگان 14 روزه از سمعک می دهد بنابراین با خیالی آسوده می‌توانید کیفیت سمعک را ارزیابی کنید و در صورت عدم رضایت، سمعک را به ما برگردانید.

رنج قیمتی سمعک‌های اتیکن چه میزان هست؟

قیمت سمعک‌های اتیکن به عوامل مختلفی بستگی دارد به عنوان مثال می‌توان به سطح تکنولوژی و پلتفرم سمعک و میزان افت شنوایی و انتظارات فرد اشاره کرد.

عمر باتری سمعک‌های شارژی چه مدت هست؟

باتری سمعک‌های شارژی حدود 5 سال عملکرد قابل رضایتی دارند اما بعد از 5 سال با کاهش مدت زمان نگه داری شارژ همراه هستند.

آیا سمعک اتیکن تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد؟
بله
بیمه فقط بخشی از هزینه خرید سمعک را برعهده می گیرد و بسته به نوع و قرارداد بیمه و قیمت سمعک میزان پوشش هزینه توسط بیمه مقدار متفاوتی خواهد بود.
به طور کلی بیمه‌های تکمیلی به میزان بالاتری هزینه‌های سمعک را پوشش می‌دهند.

آیا سمعک اتیکن مشمول گارانتی می‌شود؟

یکی از باورهای غلطی که اکثر مراجعین و استفاده‌کنندگان از سمعک دارند این است که سمعک مشمول گارانتی می‌شود اما واقعیت امراین است که سمعک‌ها مشمول وارنتی می‌شوند و گارانتی نخواهند داشت.
اما تفاوت این دو در چیست؟
وارانتی یک ضمانت رسمی در رابطه با این است که اگر دستگاه به درستی کار نکند، سازنده باید آن را در قبال دریافت هزینه، قطعه یا قطعات را تعمیر یا جایگزین کند در حالی‌که گارانتی تعهدی است که تولیدکننده به مصرف کننده می‌دهد که در مدت زمان مشخص در صورتی که دستگاه دچار نقص و خرابی شود، تولیدکننده وظیفه دارد آن را به‌صورت رایگان و بدون دریافت هزینه، تعویض کند.

لوازم جانبی و اپلیکیشن‌های سمعک اتیکن

1) اپلیکیشن Oticon ON:

به کمک این برنامه می‌توان به کنترل صدا و تغییر برنامه‌ی شنیداری سمعک و پخش موسیقی از طریق گوشی‌های هوشمند مجهز به بلوتوث (به‌صورت هندزفری) دست یافت.
از دیگر عملکردهای این اپلیکیشن می‌توان به‌موارد زیر اشاره کرد:
1. بررسی میزان باتری سمعک
2. کنترل وزوز گوش
3. مکان یابی سمعک گمشده (سمعک‌های اتیکن دارای GPS هستند)


دانلود اپلیکیشن oticon on از اپ استور

اپلیکیشن Oticon ON
ConnectClipگیره ی اتصال سمعک اتیکن

2) ConnectClip (گیره ی اتصال):

این گیره به کاربران امکانات گوناگونی ارائه می‌کند ازجمله:

در ویدیو زیر نحوه‌ی روشن و خاموش کردن گیره اتصال را مشاهده می‌کنید:

در ویدیو زیر نحوه‌ی اتصال گوشی‌های اندروید به گیره اتصال را مشاهده می‌کنید:

3) آداپتور تلویزیون 3.0:

به کمک این آداپتور، می توان صدا را مستقیماً از تلویزیون یا سایر وسایل الکترونیکی به سمعک منتقل کرد.

آداپتور تلویزیون 3.0
ریموت کنترل 3.0 (کنترل از راه دور)

5)ریموت کنترل 3.0 (کنترل از راه دور):

ریموت کنترل باعث می شود که فرد بتواند برنامه سمعک و یا ولوم صدا را درحالی که مشغول به کار است ، به صورت وایرلس همراه با برد 15 متری تغییر بدهد.

6) اپلیکیشن RemoteCare:

از طریق این اپلیکیشن ، تنظیم سمعک توسط شنوایی شناس (ادیولوژیست) از راه دور برای کاربر سمعک را امکان پذیر می سازد.


دانلود اپلیکیشن RemoteCare از اپ استور

کمپانی سمعک اتیکن

انواع سمعک اتیکن

نگاهی به انواع سمعک‌های عرضه شده توسط کمپانی اتیکن در ساله‌ای اخیر:
2023: Oticon Real
2022: Oticon zircon , Oticon play px
2020: Oticon more , Oticon Ruby
2019: Oticon opn s , Oticon Xceed
2018: Oticon Siya
2016: Oticon OPN
2015: Riya 2 , Nera 2 , Alta 2
2013: Nera , Alta
2011: Intiga , Ino , Get , Hit pro
2008: Dual mini
جدیدترین سمعک‌های اتیکن مدل‌های ریل (Real-2023)، اُن (Own-2022)، زیرکُن (Zircon-2022)، مور (More-2021)، روبی (Ruby-2020) و اکسید (Xceed-2019) است.

معروف‌ترین مدل‌های سمعک اتیکن

Oticon zircon
Oticon play px
Oticon Real
Oticon more
Oticon Ruby
Oticon opn s
Oticon Xceed

اتیکن محصولات دیجیتال و هوشمندش را از نظر تکنولوژی به سه گروه حداقلی، پیشرفته و عالی یا Essential، Advanced، Premium تقسیم‌بندی می‌کند. بهترین و گران‌ترین سمعک‌های اتیکن در گروه premium قرار دارند و به ترتیب پس از آن گروه advanced و سپس essential قرار می‌گیرند.

پلتفرم‌های مختلف سمعک اتیکن:

سیاست تولید کمپانی اتیکن به این صورت است که هر 2 سال یکبار پلتفرم یا سیستم عامل پردازش صدای جدیدی را رونمایی کرده و بر پایه‌ی آن 5 نوع سمعک در کیفیت‌های مختلف تولید می‌نماید.در ادامه به معرفی دو پلتفرم اخیر کمپانی اتیکن یعنی پلتفرم velox و Polaris می‌پردازیم.

پلتفرم velox

پلتفرم Velox در سال 2019 توسط اتیکن عرضه شد. این پلتفرم با این هدف طراحی شد که قدرت پردازش سمعک در سطوح بالاتری ارائه کند. این پلتفرم از تکنولوژی Brain hearing پشتیبانی می کند و دو مدل پرفروش آن opn و opn s است. در تصویر 5 نوع سمعک از پلتفرم velox را مشاهده می‌کنید.

سمعک Opn اولین بار در سال 2016 به بازار عرضه شد و در پلتفرم Velox S بهترین و با کیفیت‌ترین سمعک OPN S 1 است.

سمعک پلتفرم velox

سمعک OPN در سه سطح عملکرد موجود است که این سه سطح از نظر میزان پشتیبانی از تکنولوژی BRAIN HEARING و کاهش سریع نویز، وضوح گفتار، مکان یابی صداها، و شخصی سازی تجربه شنیداری با یکدیگر متفاوت هستند.

 

OPN 3 OPN2 OPN 3
میزان پشتیبانی از تکنولوژی BrainHearing  

Level 3

 

Level 2

 

Level 1

دسترسی به همه اسپیکرها +++ +++ +++
کاهش سریع نویز + ++ +++
مکان یابی صداها + ++ +++
وضوح گفتار + ++ +++
شخصی سازی تجربه شنیداری + ++ +++

در ادامه تجویز سمعک OPN IIC در کلینیک سمعک اقدسیه برای بیمار 55 ساله که حساسیت بالایی به ظاهر سمعک داشتند را مشاهده می‌فرمائید:

تجویز سمعک OPN IIC در کلینیک اقدسیه برای بیمار 55 ساله

همانطور که مشاهده می‌کنید هیچ نمایی از سمعک از زاویه‌ی بیرونی قابل مشاهده نیست.

مشخصات و ویژگی‌های سمعک opn

سمعک opn S

در سال 2019 کمپانی اتیکن نسل جدید سمعک‌های OPN را با نام OPN S به بازار مصرف معرفی کرد. 96درصد از کاربران سمعک‌های opn s را به سمعک opn ترجیح می‌دهند. از جمله دلایل این امر می‌توان به این مورد اشاره کرد که سمعک‌های opn s بهره و کیفیت و وضوح گفتار بالاتری از صدا را به کاربر ارائه می‌کنند.

بر طبق نظرسنجی‌های انجام شده از شنوایی‌شناسان و کاربران سمعک در نقاط مختلف دنیا، سمعک‌های OPN S محبوب ‌ترین سمعک تولید شده در سال 2019 لقب گرفتند.

این سمعک با برنامه Oticon ON سازگار است که به شما امکان می دهد تا سمعک خود را ازطریق تلفن هوشمند خود کنترل کنید.

مزیت سمعک opn S اتیکن نسبت به سایر سمعک های متناظر در سایر شرکت ها در چیست ؟

  1.  30% درک گفتار بالاتری را برای کاربران خصوصا در محیط‌های پرهمهمه (نویزی) فراهم می کند. در حقیقت نقطه برجسته این سمعک‌ها این است که در محیط‌های شلوغ نسبت به سایر سمعک‌ها بهتر می‌شنوند.
  2. شفافیت بالای گفتار: به‌علت انجام 56000 پردازش در ثانیه توسط این مدل سمعک این قابلیت را پیدا کرده‌اند تا گفتاری شفاف و بدون اعوجاج را به گوش کاربر برسانند.

اما فناوری به کار رفته در این سمعک‌ها که منجر به این موفقیت شده است، کدام است ؟؟
فناوری مورد استفاده توسط کمپانی اتیکن در این سمعک ها ، شبیه‌ سازی کردن عملکرد مغز در سمعک (Brain hearing technology)است.

مزایای استفاده از سمعک opn S

مزایای استفاده از سمعک اتیکن opn S

سمعک OPN S در چه مدل‌هایی ساخته شده است؟

سمعک OPN S در چه مدل‌هایی ساخته شده است؟

مدل IIC:

باتری 10 مصرف می‌کند و تا افت شنوایی 75 دسیبل را پوشش می‌دهد.

مدل CIC:

باتری 10 مصرف می کند و تا افت شنوایی 85 دسیبل را پوشش می‌دهد.

مدل miniRITE:

باتری 312 مصرف می‌کند و تا افت شنوایی 90 دسیبل را پوشش می‌دهد.

مدل شارژی:

باطری لیتیم-یون دارد و تا 24 ساعت شارژ نگه‌ داشته و افت شنوایی تا 90 دسیبل را پوشش می‌دهد.

مدل BTE PP:

این مدل باتری 13 مصرف می‌کند و تا افت شنوایی 105 دسیبل را پوشش می‌دهد.

سمعک‌های OPN S در 3 رده هوشمند، پیشرفته و متوسط تولید می شوند که به اختصار Opn S 1، opn S 2 و opn S 3 شناخته می‌شوند.

سوالی که پیش می‌آید این است که “تفاوت opn s 1,2,3 در چیست و از لحاظ تکنولوژیکی چقدر با هم اختلاف دارند؟”

به طور کلی می‌توان گفت، سمعک OPN S 1 دارای بالاترین تکنولوژی ممکن بوده و در نتیجه بالاترین کیفیت را دارند. سمعک‌های S 2 و S 3 از تکنولوژی‌های پایین‌تری برخوردارند و دارای قیمت مناسب‌تری هم هستند.
اما به‌طور جزئی می‌توان این سمعک‌ها را از نظر ویژگی‌های دسترسی به منابع صوتی، کاهش سریع نویز، مکان‌یابی صدا، وضوح گفتار، تجربه شنیداری شخصی با یکدیگر مقایسه کرد:

تفاوت سمعک های opn s اتیکن

تفاوت سمعک‌های OPN S1,2,3 به زبان ساده:

تفاوت سمعک‌های OPN S1,2,3 به زبان ساده:

تفاوت اصلی سمعک‌های OPN S1,2,3 در مکان‌های شلوغ نمایان می‌شود و این سمعک‌ها در مکان‌های ساکت عملکرد تقریبا یکسانی دارند. بنابراین اگر فرد کم شنوا دارای فعالیت اجتماعی بالایی نیست بهتر است از سمعک‌های رده پایین‌تر استفاده کند.
دقت کنید:
اگر افت شنوایی فرد بیشتر از 105 دسیبل باشد بهتر است از سمعک‌های اکسید (xceed)استفاده شود، زیرا سمعک‌های OPN S گزینه مناسبی برای اینگونه افراد نیستند.

سمعک siya اتیکن

سمعک siya

سمعک Siya در سال 2018 عرضه شد. این سمعک‌ها نسبت به سمعک‌های OPN از سطوح تکنولوژی پایین‌تری برخوردار هستند و به تبع قیمت پایین‌تری نیز دارا می‌باشند.
بنابراین هدف از تولید این سمعک‌ها فراهم آوردن دسترسی اقشار مختلف به تکنولوژی جدید و پیشرفته‌ی VELOX است.
این سمعک‌ها در دو نوع پشت گوشی و داخل گوشی تولید شدند.
پشت گوشی در استایل miniRITE وBTE13 و miniRITE-T
و داخل گوشی در استایل IIC و CIC و ITC و ITE عرضه شده است.

برای کم شنوایی های ملایم تا شدید مناسب است.
سمعک سیا نیز از فناوری Brain hearing استفاده می‌کند و به‌همین دلیل درک بهتر و راحت‌تر اصوات را توسط مغز امکان‌پذیر می کند.

ویژگی‌ها و مشخصات سمعک سیا اتیکن

سمعک X ceed

سمعک xceed درسه سطح تکنولوژی 1 و 2 و 3 عرضه شده است که در این سه سطح، 1 Xceed از بالاترین تکنولوژی برخوردار است.

این سمعک برای اولین بار در سال 2019 برپایه پردازش های فوق سریع پلتفرم جدیدS VELOX ساخته شده است.
اتیکن برای معرفی این مدل سمعک خود از عبارت ” قوی ترین سمعک دنیا ” استفاده کرده است.
این سمعک جزء جدیدترین سمعک های سوپر پاور است که برای افراد با کم شنوایی شدید تا عمیق طراحی شده است.

افراد مبتلا به کم شنوایی شدید تا عمیق مشکلات عدیده ای دارند مثلا برای گفتگو با دوستان و فهمیدن مکالمات زمانی که چند نفر باهم مشغول صحبت هستند ، دچار مشکل هستند .
سمعک Oticon Xceed طراحی شده است تا برای فرد کم شنوا این مشکلات را کمرنگ کند و در این موقعیت‌ها بدون نیاز به حدس زدن و لب‌خوانی متوجه صحبت های دیگران شوند و از ارتباطی بی نقص برخوردار شوند.

سمعک X ceed اتیکن

ویژگی و مشخصات سمعک xceed

پلتفرم Polaris سمعک اتیکن

پلتفرم جدید شرکت اتیکن پلتفرم Polaris است که در اواخر 2020 معرفی شد.
در تصویر 5 مدل ازسمعک‌های پلتفرم Polaris را مشاهده می‌کنید که از لحاظ تکنولوژی با یکدیگر بسیار متفاوت هستند.

سمعک more

کمپانی اتیکن در آگوست 2021 سمعک‌های more را برپایه پلتفرم جدید و پیشرفته‌ی Polaris معرفی کرد. سمعک‌ها more جز مدل‌های جدید و باکیفیت کمپانی اتیکن محسوب می‌شوند.
شاید این سوال در ذهن شما به وجود آمده باشد چرا نام more بر روی این سمعک‌ها گذاشته شده است؟
It’s time to get more out of life این شعاری است که کمپانی اتیکن هنگام عرضه سمعک more ارائه کرد و به معنای آن است که “وقت آن است که بیشتر از زندگی بهره ببرید”.

سطح تکنولوژی سمعک‌های More

از لحاظ تکنولوژی سمعک‌های More در 3 سطح عالی، پیشرفته و متوسط ساخته شده‌اند.

سمعک More 1 یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین سمعک اتیکن محسوب می‌شود و کیفیت صدای بسیار بالایی دارد.. بالاترین و قوی‌ترین فناوری‌ها در این سمعک به کار رفته است.
سمعک‌های More 2 ,3 دارای تکنولوژی‌های کمتر و قیمت مناسب‌تری هستند.

مقایسه سمعک‌های مور برند اتیکن

مشخصات سمعک more

همانطور که بالاتر اشاره کردیم سمعک مور در 8 رنگ متفاوت ارائه شده است.

مشخصات سمعک مور و ترکیب رنگی آن

مدل‌های سمعک مور اتیکن
انواع سمعک مور اتیکن

مدل mini RITE T و mini RITE R هردو از سمعک های پشت گوشی رسیور داخل مجرا هستند. تنها تفاوت آنها در باتری ای است که مصرف می کنند.
مدل T باتری 312 مصرف می کند و مدل R کاملا شارژی است.

مدل‌های miniBTE T و miniBTE R از نوع سمعک‌های پشت گوشی با قالب هستند که مدل T باتری 13 مصرف می‌کند و مدل R کاملا شارژی است.

نحوه قرارگیری سمعک MINI RITE R بر روی گوش کاربر به صورت زیر است:

نحوه قرارگیری سمعک MINI RITE R بر روی گوش کاربر

نحوه قرارگیری  سمعک‌ MINI BTE R  بر روی گوش کاربر به صورت زیر است:

نحوه قرارگیری سمعک‌ MINI BTE R بر روی گوش کاربر

مشخصاتminiRITE T:

 مشخصاتminiBTE T:

miniRITE R:

miniBTE R:

تجویز سمعک More 3 mini RITE را در کلینیک سمعک اقدسیه

تجویز سمعک More 3 mini RITE

سوالات متداول راجع به سمعک‌های More

کدامیک از تلفن‌های همراه و تبلت قابلیت اتصال به سمعک‌های MORE دارند؟

دستگاه هایی با سیستم عامل ios 13 و بالاتر و سیستم عامل اندروید 10 و بالاتر قابلیت اتصال به این مدل سمعک ها را دارا می باشند.

کدام لوازم جانبی با سمعک های more سازگار هستند؟

• ConnectClip
• EduMic
• کنترل از راه دور 3.0
• آداپتور تلویزیون 3.0
• آداپتور تلفن 2.0

آیا سمعک های more در مدل های داخل گوشی نیز عرضه شده اند؟

سمعک‌های More فاقد مدل‌های داخل گوشی هستند. علت این امر تکنولوژی بالا و متعدد این سمعک‌هاست که جایگذاری آنها را در ابعاد کوچک امکان ناپذیر کرده است.

مزایای سمعک more نسبت به opn s چیست؟

قیمت سمعک more چقدر است؟

قیمت سمعک more بسته به رده آن متفاوت است و به طور حدودی از حداقل قیمت 22 میلیون تومان شروع می شود.

مزایای سمعک more

• اتصال مستقیم و بدون نیاز به رابط سمعک به دستگاه iOS وبرخی از دستگاه‌های Android: این اتصال منجر می شود تا صدا از سایر دستگاه ها با کیفیت عالی مستقیماً به سمعک منتقل شود.

سمعک Real

جدیدترین سمعک تولید شده توسط کمپانی اتیکن، سمعک real است که در سال 2023 عرضه شد. این سمعک مزایای فراوانی دارد که در ادامه مطلب به توضیح آن خواهیم پرداخت.
سمعک Real بر پایه پلتفرم Polaris R ساخته شده است.
نام این سمعک به این علت REAL به معنای واقعی و طبیعی انتخاب شد که بیانگر آن باشد که این سمعک به این هدف تولید شده است که تمامی اصوات واقعی و طبیعی را به گوش فرد برساند و این فرایند از طریق فناوری RealSound انجام شده است.
این سمعک برای تمامی افت‌های شنوایی از ملایم تا عمیق مناسب است.
این سمعک‌ها در استایل پشت گوشی BTE و RIC(RITE) همراه با باتری قابل شارژ و باتری یکبار مصرف موجود است.
در تصویر سمعک real را مشاهده می‌کنید.

خرید سمعک real برند اتیکن از سمعک اقدسیه

مزایای سمعک real

مزایای سمعک Real نسبت به سمعک more چیست؟

سمعک Real برپایه سمعک more ساخته شده است با این تفاوت که درسمعک Real تمرکز بیشتری برای حل مشکلات کلیدی افراد کم شنوا در شرایط خاص دارد به عنوان مثال صداهای ناگهانی، مخرب و آزار دهنده که باعث ناراحتی کاربران سمعک می‌شود. از این قبیل صداها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اما چطور این کار را انجام می دهد؟

1) Oticon Real MoreSound Amplifier:

این فناوری صدای ناگهانی را تثبیت می کند. هم چنین قادر به تشخیص 500000 صدای ناگهانی در طی زندگی روزمره است.
تثبیت این اصوات ، درک گفتار و شنیدن آن را آسان می کند.
علاوه بر این می تواند میزان حساسیت شما به این صداهای ناگهانی را شخصی سازی کند و شدت صدا را مطابق با سلیقه ی شما تغییر بدهد.

2) Oticon Real hearing aid’s MoreSound Intelligence 2.0 with DNN technology:

این تکنولوژی با خاموش کردن میکروفنی که بیشترین نویز باد را جذب می کند ، به درک بهتر گفتار در محیط با نویز باد کمک می کند. همچنین در این شرایط منجر به کاهش 22 درصدی تلاش شنیداری می شود.

مقابله با نویز باد در سمعک more نیز دیده می شود اما در سمعک Real
به طور موثر تری این کاهش انجام می شود.
در پایین دو ویس قرار دادیم که میزان کاهش نویز باد در دو سمعک more و Real را نشان می دهد:

هم چنین سمعک های Real نسبت به سمعک more در کاهش نویزی که به هنگام برخورد انگشت با سمعک یا شانه کردن مو ها ایجاد می شود، به طور موثر تری عمل می کنند. در پایین دو وویس از مقابله سمعک های more و Real را نشان می دهد:

3) اپلیکیشن جدید companion به تقویت گفتار و عیب یابی و کنترل از راه دور کمک می کند.

این اپلیکیشن جایگزین اپلیکیشن Oticon ON شده است.
اپلیکیشن قرار گیرد


دانلود اپلیکیشن oticon companionاز اپ استور

مشخصاتminiRITE T:

مشخصاتminiBTE T:

miniRITE R :

miniBTE R:

تجویز سمعک REAL 1 استایل MINI RITE R در مراجعه کننده ی 30 ساله ی حساس به ظاهر سمعک

تجویز سمعک REAL 1 استایل MINI RITE R در مراجعه کننده ی 30 ساله ی حساس به ظاهر سمعک در سمعک اقدسیه

سوالات متداول راجع به سمعک Real

اتصالات سمعک Real چگونه است؟

سمعک هایی که باتری یکبار مصرف استفاده می کنند چه میزان دوام می آورند؟

باتری های یکبار مصرف به طور واقع بینانه اندکی کمتر از یک هفته دوام می آورند.

قیمت سمعک Real چقدر است؟

قیمت سمعک Real بسته به رده آن متفاوت است و به طور حدودی از حداقل قیمت 28 میلیون تومان شروع می شود.

سمعک Oticon Real با چه لوازم جانبی سازگار است؟

سمعک های شارژی Real چه میزان شارژ نگه می‌دارند؟

سه ساعت شارژ، باتری سمعک را به شارژ 100 درصد می رساند.

به طور کلی می توان گفت سمعک با شارژ 100 درصد در صورت عدم اتصال به لوازم الکترونیک حدودا به اندازه ی 20 ساعت دوام می آورد اما در صورت استفاده از بلوتوث و رابط (استریمر) برای اتصال به تلفن همراه و تلویزیون ولپ تاپ و… حدود 16 ساعت دوام می آورد.

اما به طور جزئی می توان گفت میزان نگهداری شارژ باتری سمعک بستگی به میزان کم شنوایی نیز دارد و برای بیمارانی با کم شنوایی شدید و عمیق میزان مصرف باتری بالاتر خواهد بود زیراکه سمعک با قدرت بیشتری باید صدا را پردازش کند.

باتوجه به قابلیت FAST CHARGING اگر سمعک به اندازه ی نیم ساعت شارژ شود ، به اندازه ی شش ساعت دوام می آورد.

با شارژر رومیزی، می‌توانید سمعک‌های خود را در طول شب شارژ کنید سپس یک روز کامل از آن استفاده کنید.

سمعک های شارژی Real

سمعک Real در چه رنگ هایی عرضه شده است؟

ذنگ‌های موجود در این طیف سمعک عبارتند از: نقره‌ای، نقره‌ای پررنگ، خاکستری استیل، مشکی ، قهوه‌ای بلوطی، سفالی، بژ کروم ، صورتی و سبز زیتونی (سبز زیتونی جدید ترین رنگ عرضه شده است که فقط درمدل miniRITE R موجود است.)

رنگ بندی سمعک Real

سمعک Real در 3 سطح عملکردی متفاوت عرضه شده است:

رده ی سمعک محدوده ی فرکانسی تعداد کانال های پردازشی   ویژگی ها مناسب برای چه افرادی است؟
Real 1 1 تا 10  کیلوهرتز 64 پشتیبانی از تمام ویژگی های قدرتمند  که در محیط های شنوایی پیچیده مانند رستوران احتیاج است افرادی که اکثرا در محیط هایی با نویز بالا قراردارند
Real 2 1 تا 8 کیلوهرتز 48 پشتیبانی از اکثر ویژگی‌های قدرتمند را دارا می باشد اما قابلیت شخصی‌سازی محدود تروگزینه‌های پیچیده ی کمتری( به خصوص در محیطی با نویز پس‌زمینه بالا) را دارد. افرادی که اکثرا درمحیط هایی با نویز متعادل قرار دارند
Real 3 1 تا 8 کیلوهرتز 48 فقط بعضی از ویژگی های قدرتمند نظیر تثبیت کننده باد و نویزرا پشتیبانی می کند.  افرادی که سبک زندگی آرامی دارند

توجه کنید که

سمعک Real استایل داخل گوشی ندارد بنابراین، اگر به دنبال استایل داخل گوشی هستید پیشنهاد می کنیم از سمعک های Own کمپانی اتیکن استفاده کنید . با این حال، سمعک های Oticon Own قابل شارژ نیستند و بسته به مدل سمعک ممکن است برخی از آنها دارای قابلیت اتصال به بلوتوث و برخی دیگر فاقد این قابلیت باشند.

خرید سمعک own اتیکن از سمعک اقدسیه

سمعک Own

“شنوایی و سبک زندگی هر فرد با فرد دیگری متفاوت است بنابراین اگر لازم باشد سمعک برای افراد کم شنوا تجویز شود باید برای هرکس متفاوت از فرد دیگر باشد”
این سیاستی بود که کمپانی اتیکن در تولید سمعک OWN به کار گرفت.
Oticon Own مطابق با نیاز ، سبک زندگی و شکل گوش شما برای دستیابی به حداکثر راحتی طراحی شده است.
سمعک own ITC وown ITE کمپانی اتیکن زیرمجموعه ای از سمعک های هندزفری محسوب می شود.
مدل Own IIC بهترین سمعک های نامرئی در لیست سال 2023 است.

مشخصات سمعک Own چیست؟

ویژگی‌های سمعک own برند اتیکن

تجویز سمعک Own 5 IIC

سوالات متداول راجع به سمعک Own 5 IIC

آیا مدل سمعک شارژی در سری OWN دیده می شود؟

خیر.
تمامی مدل‌های سمعک‌های OWN از باتری یکبار مصرف استفاده می‌کنند و قابلیت شارژ ندارند.
سمعک IIC و CIC باتری سایز 10 استفاده می‌کنند درحالی که سمعک ITC و ITE باتری 312 استفاده می‌کنند.

سه ویژگی برتر سمعک OWN کدامند؟

سمعک OWN در چه رنگ هایی عرضه شده است؟

این سمعک‌ها در 5 رنگ متناسب با پوست و ظاهر شما) طیف‌های گوناگون کرم رنگ و مشکی) طراحی شده‌اند.
از بین 5 رنگ‌، رنگ مشکی از محبوبیت بیشتری برخوردار است زیرا بیشترین شباهت ظاهری را با هندزفری‌های بلوتوثی دارد.

سمعک OWN با چه لوازم جانبی سازگار است؟

لوازم جانبی سمعک های ITE و ITC  شامل موارد زیر است:

سمعک های OWN در پنج سطح عملکردی متفاوت عرضه شده اند:

 

رده ی سمعک محدوده ی فرکانسی

)پهنای باند)

تعداد کانال های پردازشی      پشتیبانی از فناوری شبکه عصبی عمیق (DNN)
Own 1 1 تا 10  کیلوهرتز 64          P       
Own 2 1 تا 8 کیلوهرتز 48       P        
Own 3 1 تا 8 کیلوهرتز 48            P         

 

Own 4 1 تا 8 کیلوهرتز 48          ×         
Own 5 1 تا 8 کیلوهرتز 48         ×

 

سمعک OWN1 برای تمامی محیط های شنوایی مناسب است و از تکنولوژی های بیشتر و بالاتری پشتیبانی می کند و هرچه به سمت سمعک OWN 5 پیش برویم از تکنولوژی های کمتر و پایین تری پشتیبانی می کند و میزان درک گفتار در نویز کمتری دارد بنابراین سمعک برای محیط های آرام مناسب تر است.

چرا سمعک OWN را انتخاب می کنم؟

سمعک zircone

سمعک Zircon یکی از محصولات کمپانی اتیکن می باشد که در سال 2022 تولید شده است. هدف کمپانی اتیکن از تولید این سمعک این است که به سمعک های رده ی تکنولوژی essential ، پلتفرم Polaris را اضافه کند.
شاید در درجه اول به آن فکر کنید که سمعک های zircon به علت اینکه جز رده ی essential است ، نسبت به رده ی premium سمعک های چندان قدرتمندی نباشد اما اینطور نیست این سمعک ها مزایای بسیاری دارند که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد.
به واقع “مزیت بزرگ این سمعک ها قیمت مناسب و ارزان آن هاست”.

مزایا و مشخصات سمعک zircon  چیست؟

اگر می خواهید بدانید که دستگاه شما قابلیت اتصال به سمعک ZIRCON و یا سایر انواع سمعک های اتیکن را دارد اینجا کلیک کنید.

تست قابلیت اتصال به سمعک ZIRCON

راهنمای استفاده: بعد از بازکردن پیج با چنین تصویری روبرو می‌شوید.
در سمت راست نوع سمعک خود را با کلیک بر روی فلش تعیین کنید، سپس نوع دستگاهی که قصد دارید آن را به سمعک متصل کنید، در سمت چپ به انگلیسی تایپ کنید.
بعد از این مرحله نتیجه در پایین نمایش داده می‌شود.
به عنوان مثال: می‌خواهیم چک کنیم که آیا تلفن iphon 11 pro قابلیت اتصال به سمعک Oticon Real™ miniBTE R را دارد یا خیر؟

تست تلفن iphon 11 pro قابلیت اتصال به سمعک Oticon Real™ miniBTE R

حال نتیجه را در پایین صفحه مشاهده می‌کنید:

نتیجه تست در سایت اتیکن

در سمت راست می‌بینید که دو نتیجه برآورد شده است:

  1. این دستگاه قابلیت اتصال مستقیم به سمعک را دارا می باشد.
  2.  ارتباط سمعک و تلفن به صورت دوطرفه امکان پذیر است

استایل های سمعک Zircone

سمعک Zircone درچه استایلی ارائه شده است؟

سمعک zircon فقط در استایل پشت گوشی BTE و RIC همراه با باتری قابل شارژ و باتری یکبار مصرف دیده می شود.

آیا سمعک شارژی در این مدل سمعک تولید شده است؟

بله، هر دو رده ی سمعک های Zircon در دو مدل شارژی وهمراه با باتری یکبار مصرف تولید شده اند. کیس شارژ سمعک می تواند مانند پاور بانک عمل کند و به تنهایی باتری سمعک را تا سه دفعه به شارژ صد در صد برساند.

سمعک Zircon در دو سطح عملکردی متفاوت عرضه شده اند:

سمعک  zirconدارای 2 رده تکنولوژی به نام های Zircon1 و 2Zircon موجود می‌اشد.  1Zircon نسبت به Zircon 2از تکنولوژی بالاتری برخوردار است و در محیط هایی با نویز بالا بیشتر پاسخگو است. تفاوت این دو رده در پشتیبانی از تکنولوژی Noise Management و SpeechGuard و OpenSound Navigator در سمعک zircon 1 است که در سمعک zircon 2 حضور ندارد.

سمعک zircon 1 دارای سطح تکنولوژی Premium اما سمعک zircon 2 دارای سطح تکنولوژی Advance می باشد.

سمعک zircon 2 نسبت به سمعک zircon 1از قیمت پایین تری برخوردار هستند.

میزان کاهش نویز در سمعکZircon 1 بیشتر ازzircon 2 است.

تجویز سمعک 1وZIRCON 2 استایل mini RITE R را در دو مراجعه کننده ی کلینیک سمعک اقدسیه

تجویز سمعک 1وZIRCON 2 استایل mini RITE R در کلینیک سمعک اقدسیه
تجویز سمعک 1وZIRCON 2 استایل mini RITE R در کلینیک سمعک اقدسیه

سمعک Sensei

اولین سمعک تخصصی طراحی شده ویژه نوزادان و کودکان سمعک Sensei می‌باشد. در این مدل سمعک یکسریی از ویژگی‌ها و تکنولوژی پیشرفته و متناسب با کودکان ارائه شده است.
این کمپانی برای معرفی سمعک sensei از شعار هر کودکي سزاوار بهترين هاست، استفاده کرده است.

از دسته سمعک های ممتاز (Premium) است وبر پایه پلتفرم Inium، ساخته شده است.
این سمعک ها در دو مدل BTE (پشت گوشی) و RITE (گیرنده داخل گوشی) تولید شده اند.

سمعک Sensei

برای افت شنوایی ملایم تا عمیق در کودکان قابل استفاده است.

سمعک های  senseiدر دو گروه طبقه بندی می شوند:

۱-سمعک  sensei سطح 75 : این سمعک  ها افت های شنوایی کمتر از dB75 را جبران می کند.

۲-سمعک  sensei سطح 90 (sp) : sp در این گروه به معنای  super power است در واقع این مدل سمعک ها قدرت بالایی دارند وافت های شنوایی بالای db75 را جبران میکند و به طور ویژه برای کمک به کودکان برای غلبه بر چالش های کم شنوایی شدید تا عمیق طراحی شده است.

از دیگر ویژگی‌های سمعک sensei می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– سیستم مقابله با فیدبک (سوت زدن)

– دارای نشانگر LED: نشانگر عمر باتری و فیت بودن قالب بر روی گوش است.

– مناسب برای کم شنوایی های شدید و عمیق

– طراحی amigo FM : قابلیت اتصال و استفاده از سیستم FM در محیط پر سر و صدا نظیر کلاس درس در مدرسه

-استحکام بیشتر سمعک : با توجه به فعالیت بالای کودکان ، احتمال آسیب دیدن و اصابت سمعک به زمین بیشتر است بنابراین این سمعک ها با استحکام و مقاوم در برابر رطوبت و گرد و غبار(68ip) و ضربه و بدون ایجاد حساسیت برای کودک ساخته شده اند.

– کاهش فیدبک ( سوت زدن) سمعک

– اتصال بی سیم : اتصال آسان سمعک به تلویزیون و تلفن همراه و دیگر وسایل الکترونیک به وسیله ی بلوتوث

– رنگ های جذاب و متناسب با سلیقه ی کودکان : این سمعک در رنگهای گوناگون نظیر قرمز – سبز یاقوتی – آبی – بنفش طراحی شده است . علاوه بر این استیکر ها ی رنگی نیز وجود دارد که با چسباندن بر روی سمعک می توان رنگ و طرح سمعک را تغییر داد.

– درب باتری مقاوم در برابر باز شدن: برای دور نگه داشتن باتری ها  از بلع تصادفی

-اپلیکیشن  Oticon ConnectLine:  کودک می تواند با وسایل دیگر نظیر تلفن همراه و تلویزیون و…ارتباط مستقیم برقرار کنند و در این حالت صدا مستقیما وارد سمعک می شود

و کودک می تواند از انواع سرگرمی‌ها لذت بیشتری ببرد.

این مدل سمعک در دو سطح مختلف ارائه شده است:

Sensei Pro از امکانات بیشتر و تکنولوژی بالاتری برخوردار است و نسبت به سمعک Sensei از قیمت بالاتری برخوردار است.

تکنولوژی های حائز اهمیت در سمعک sensei

1-feed back shied Inium Sense:

این تکنولوژی منجر به کاهش سوت زدن در موقعیت های گوناگون نظیر در آغوش گرفتن فرد کم شنوا ، می شود.

2-EasyRECD:

به وسیله ی این تکنولوژی می توان با توجه به خصوصیات آکوستیکی مجرای گوش کودک، فیتینگ سمعک را متناسب با شرایط شنیداری او، تنظیم کرد.

3-Speech Guard E:

با استفاده از این تکنولوژی صدا و گفتار به صورت شفاف به گوش فرد می رسد.

4-SmartFit Trainer:

با استفاده از این تکنولوژی زمانی که سمعک به خوبی در گوش کودک فیت نشده باشد از طریق خاموش و روشن شدن چراغ LED ، والدین را آگاه می سازد .

5- Speech Rescue:

این تکنولوژی شنیدن اصوات فرکانس بالا را امکان پذیر می سازد (به عنوان مثال حرف س ) و این کمک به درک گفتار می کند.  این فرایند از طریق پدیده انتقال فرکانسی و انتقال نواحی درک این اصوات از مناطق مرده حلزون به مناطق فرکانس پایین تر، انجام می شود.

تکنولوژی EasyRECD و Speech Guard E و SmartFit Trainer در سمعک sensei pro دیده می شوند.

6- VoicePriority i:

این تکنولوژی کمک به درک گفتار هنگام صحبت با تلفن در محیط های شلوغ می کند و این فرایند از طریق کاهش خودکار صدای پس زمینه هنگام صحبت با تلفن می شود.

4-پلتفرمRise : سمعک Hit و Get

5-پلتفرم : Rise 2سمعک Ino و Ino Pro

باتوجه به اینکه

پلتفرم های Rise و Rise 2 و inium sense درحال حاضر کمتر مورد استفاده قرار میگیرند بنابراین در این مطلب کمتر به آن خواهیم پرداخت.

عمر باتری سمعک های شارژی چه مدت هست؟

باتری سمعک های شارژی حدود 5 سال عملکرد قابل رضایتی دارند اما بعد از 5 سال با کاهش مدت زمان نگه داری شارژ همراه هستند.

چرا اتیکن را انتخاب می کنم؟

از نظر کاربران کیفیت فوق العاده بالای صدای سمعک اتیکن مهم ترین دلیل انتخاب آن است.

بهترین مدل سمعک های اتیکن برای کودکان و نوزادان کدامند؟

Xceed play opn play

بهترین مدل سمعک ها های اتیکن برای بزرگسال کدامند؟

REAL  Zircon

برای بزرگسالان با فعالیت اجتماعی پایین کدام مدل توصیه می شود؟

Zircon

برای بزرگسالان با فعالیت اجتماعی بالا کدام مدل توصیه می شود؟

Real 1    

پر طرفدار ترین مدل سمعک تجویزی اتیکن در حال حاضر کدام است و برای چه قشری مناسب است؟

در حال حاضر سمعک های Zircon  به علت مقرون به صرفه بودن ، بیشترین فروش را دارند و بیشتر برای افراد با فعالیت اجتماعی پایین توصیه می شود.

برای افراد با افت شنوایی بالا ( کم شنوایی شدید و عمیق ) کدام مدل توصیه می شود؟

Xceed

برای ناشنوایی یک طرفه کدام مدل سمعک اتیکن تجویز می شود؟

سمعک های cros

آیا سمعک های کمپانی اتیکن برای افت شنوایی من مناسب است؟

این سوالی است که پاسخ آن در دست شنوایی شناس (ادیولوژیست) است.

بنابراین برای دریافت پاسخ خود به یک  کلینیک ارزیابی شنوایی مراجعه کنید تا با انجام پاره ای از تست های گوناگون شنوایی توسط ادیولوژیست، نظر قطعی در رابطه با بهترین برند و مدل سمعک با توجه به نوع و میزان افت به شما داده شود.

چرا سمعک اتیکن را از کلینیک اقدسیه تهیه می کنم؟

کلینیک اقدسیه همراه با کادری مجرب علاوه بر تجویز و تنظیم دقیق سمعک به شما مهلت تست رایگان 14 روزه از سمعک می دهد بنابراین با خیالی آسوده می توانید کیفیت سمعک را ارزایابی کنید و در صورت عدم رضایت ، سمعک را به ما برگردانید.


کلینیک ارزیابی شنوایی اقدسیه همراه با کادری مجرب ارائه کننده ی جامع ترین خدمات شنوایی و تعادل به شما عزیزان است.


به کمک هم کیفیت زندگی را تغییر می دهیم.