به کمک هم، کیفیت زندگی را تغییر می‌دهیم
together, we change live

021-22280646

شماره تماس سمعک اقدسیه 

 

 کمپانی سمعک اتیکن

آنچه خواهید خواند:

معرفی سمعک اتیکن

کمپانی اتیکن در سال 1904 توسط Hans Demant در شهر کپنهاگ دانمارک تاسیس شد. همسر دمانت دارای مشکل کم شنوایی بود. از این رو دمانت تلاش کرد تا با تاسیس این شرکت به همسر خود کمک نماید. اما خیلی زود برند اتیکن به یکی از برند های معتبر سمعک تبدیل شد و امروزه اتیکن دومین برند پرفروش دنیا است. امروزه برند اتیکن عضو گروه Demant A/S بوده و دومین کمپانی بزرگ تولید سمعک در دنیاست. گروه Demant شامل چند برند معتبر دیگر مانند PHILPS ، Sonic Bernafon نیز است، اما Oticon در این گروه پرچم‌دار است.
سیاست تولید کمپانی اتیکن به این صورت است که هر 2 سال یکبار پلتفرم (سیستم عامل پردازش صدا) جدیدی را رونمایی کرده و بر پایه‌ی آن 5 نوع سمعک در کیفیت‌های مختلف تولید می‌نماید.
اتیکن در سال 2019 پلتفرم بسیار موفق Velox S را معرفی کرد که شامل سمعک‌های Siya 2 ،Siya 1 ،OPN S3 ،OPN S2 و OPN S1 بودند. سمعک‌های نسل Velox S به علت کیفیت صدای بسیار طبیعی توانستند به محبوبیت جهانی برسند و به بالاترین میزان فروش در سراسر دنیا دست یافتند.

در زیر به معرفی پلتفرم جدید Polaris و همچنین تفاوت این پلتفرم با پلتفرم‌های قدیمی تر اتیکن می‌پردازیم:

سمعک‌های خانواده Velox s عبارتند از:

سمعک های خانواده Velox s

در پلتفرم Velox S بهترین و با کیفیت‌ترین سمعک OPN S 1 است.
پلتفرم جدید این شرکت Polaris است که در اواخر 2020 معرفی شد. Polaris شامل سمعک‌های Zircon 2 ،Zircon 1 ،More 3 ،More 2 ،More 1 است که از لحاظ تکنولوژی بسیار متفاوت هستند اما از همگی دارای پلتفرم یکسانی هستند.

سمعک‌های خانواده Polaris عبارتند از:

سمعک های خانواده Polaris

همان‌طور که در تصویر مشخص است در پلتفرم Polaris بهترین و باکیفیت‌ترین سمعک More 1 نام دارد که دارای بیش‌ترین وضوح گفتاری به سایر سمعک‌هاست.
اما سوال اینجاست که سمعک‌های More نسبت OPN S دقیقا دچار چه تغییراتی شده‌اند؟
کمپانی اتیکن مدعی است که پلتفرم جدیدش با نام Polaris نسبت به Velox S برتری‌های قابل توجهی یافته است از جمله:

 • 16 برابر ظرفیت پردازش بالاتر جهت انجام پردازش‌های پیچیده‌تر بر روی اصوات
 • افزایش 2 برابری سرعت پردازش سمعک
 •  بهرمندی از شبکه عصبی عمیق (DNN)
 • ارتباط مستقیم به همه موبایل های آیفون و اندروید

شبکه عصبی عمیق (DNN) چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

کمپانی اتیکن به این استراتژی معتقد است که هر چقدر دسترسی مغز به صداهای اطراف بیشتر باشد – یا هرچقدر اصوات با جزئیات بیشتری به مغز ارسال شوند، درک گفتار بیشتری برای مغز حاصل می‌شود.
این سیاستی بود که در مورد سمعک‌های OPN به کار رفت و در عمل هم بسیار موفق بودند زیرا سمعک‌های OPN توانستند از رقبای خود در سایر شرکت‌ها پیشی گرفته و درک گفتار بهتری را فراهم آورند. از همین رو سمعک‌های OPN از محبوبیت بالای برخوردار شدند و به بالاترین میزان فروش دست پیدا کردند.
همین استراتژی اما با قدرت بیشتر در سمعک‌های More (و همه سمعک های پلتفرم Polaris) به کار رفته است. آن‌ها حافظه سمعک را با 12 میلیون از صداهایی که انسان در زندگی روزمره ممکن است با آن‌ها مواجه شود، آموزش داده‌اند تا سمعک بتواند در محیط‌های شلوغ اصوات را با دقت بیشتری آنالیز نماید و در اختیار مغز قرار دهد.

سمعک های More

اتیکن ادعا دارد که شبکه عصبی عمیق (یا DNN) باعث شده است که سمعک More نسبت به سمعک OPN S به‌میزان 15% درک گفتار بیشتری داشته باشد.

مقایسه سمعک opn s و more

مقایسه سمعک opn s و more (یا مقایسه پلتفرم Polaris و velox s)

شرکت اتیکن اخیرا در شعار خود تغیراتی ایجاد کرده و آن را به عبارت Oticon BrainHearing تغییر داده است. علت این امر آن است که چشم‌انداز بلندمدت شرکت اتیکن در آینده بر روی این هدف تمرکز دارد که بتواند عملکرد مغز را در سمعک‌هایش شبیه سازی نماید. هدف از این کار دست‌یابی به توانایی درک گفتار بالاتر برای افراد کم شنوا است. شاید در گذشته این سوال برایتان به وجود آمده باشد که چرا اکثر افراد کم شنوا حتی با وجود سمعک هم نمی‌توانند مانند سایر افراد شنوایی طبیعی داشته باشند؟! پاسخ این سوال در ماهیت کم شنوایی نهفته است. چرا که در افراد کم شنوا صرفا این گوش‌ها نیستند که دچار آسیب شده‌اند بلکه مغز و پردازش‌های آن نیز به دنبال کم‌شنوایی دچار آسیب می‌شوند و قادر نخواهند بود تا اصوات را به خوبی مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند. این مسئله سبب می‌شود که فرد کم-شنوا در محیط‌های شلوغ قادر به تجزیه و تحلیل اصوات نباشد. بنابراین اتیکن در نظر دارد تا در طراحی پلتفرم‌های جدید بخشی از این اختلالات پردازشی در مغز را نیز جبران نماید تا از این طریق افراد کم-شنوا بتوانند در محیط‌های شلوغ هم به خوبی بشنوند.

Oticon BrainHearing

انواع سمعک های اتیکن

Oticon hearing aid

2022 : Oticon Zircon , Oticon Play PX
2020 : Oticon More , Oticon Ruby
2019 : Oticon OPN S , Oticon Xceed
2018 : Oticon Siya
2016 : Oticon OPN
2015 : Riya 2 , Nera2 , Alta 2
2013 : Nera , Alta
2011 : Intiga , Ino , Get , Hit pro
2008 : Dual Mini

سمعک های اتیکن در چه مدل‌هایی تولید می‌شوند؟

سمعک‌های اتیکن از لحاظ شکل ظاهری در مدل‌های زیر تولید می‌شوند:

انواع سمعک اتیکن

سمعک مور More

جدیدترین و با کیفیت ترین سمعک اتیکن

 

کمپانی اتیکن در آگوست 2021 سمعک های مور را معرفی کرد، این سمعک ها جدیدترین و با کیفیت ترین سمعک های اتیکن هستند.

مهمترین ویژگی‌های سمعک مور

Designed to support your brain
سمعک مور از مغز افراد کم شنوا حمایت می کند
on board Deep Neural Networkاولین سمعک در دنیا است که از شبکه عصبی عمیق DNN بهره می‌گیرد
two way hands free communicationبه صورت مستقیم به همه موبایل‌های اندروید و آیفون متصل می‌شود
Rechargeable solutionsمدل‌های شارژی مور تقویت شده‌اند. می‌توانند با هر بار شارژ شدن 24 ساعت شارژ نگه دارند

کمپانی اتیکن در سال 2019 سمعک‌های بسیار موفق OPN S را معرفی کرد که توانستند به موفقیت و فروش بسیار بالایی در سراسر دنیا دست پیدا کنند. استراتژی پردازشی مورد استفاده در این سمعک‌ها بر پایه دریافت اطلاعات بسیار زیاد از محیط صوتی و قرار دادن آن در اختیار مغز بود تا مغز درک گفتار بالاتری داشته باشد. یعنی اگر صداها با جزئیات بیشتری به مغز فرستاده شوند، کار مغز برای درک گفتار آسان تر می‌شود.
این استراتژی آنقدر قدرتمند بود که بسیاری از افراد در سراسر دنیا سمعک OPN S را بهترین سمعکی می‌دانند که تا 2019 تولید شده است.
در سمعک‌های More هم همین استراتژی اما با قدرت و جزئیات بسیار بیشتری به کار رفته است. تحقیقات مختلف نشان می دهد که سمعک More نسبت به OPN S:

 • 30 % صداهای بیشتری به مغز می‌فرستند
 • 15 % درک گفتار بهتری را فراهم می‌کند
 • حافظه سمعک 2 برابر بیشتر و سرعت پردازش آن 6 برابر بیشتر شده است
 • کاربر در مکان‌های شلوغ بسیار بهتر از سمعک OPN S می‌شنود

More Atikon hearing aids

سمعک مور More در چه مدل‌هایی تولید شده است؟

از لحاظ شکل ظاهری سمعک های More در مدل های زیر تولید شده‌اند:

 Types of Moore hearing aids

مدل miniRITE T و miniRITE R هردو از سمعک های پشت گوشی رسیور در مجرا هستند. تنها تفاوت آنها در باتری ای است که مصرف می کنند. مدل T باتری 312 مصرف می کند و مدل R کاملا شارژی است.
نحوه قرارگیری این سمعک ها بر روی گوش به صورت زیر است:

قرارگیری سمعک اتیکن روی گوش

مدل‌های miniBTE T و miniBTE R از نوع سمعک‌های پشت گوشی با قالب هستند که مدل T باتری 13 مصرف می‌کند و مدل R کاملا شارژی است.
نحوه قرارگیری این سمعک‌ها بر روی گوش به صورت زیر است:

سمعک های miniBTE T و miniBTE R در گوش

 سمعک‌های More هنوز فاقد مدل‌های داخل گوشی هستند. علت این امر تکنولوژی بالای این سمعک‌هاست. اگر چه تولید انواع داخل گوشی از این مدل سمعک نیز در دستور کار کمپانی اتیکن قرار داشته و به نظر می‌رسد تا اواخر ماه آگوست 2022 مدل‌های داخل گوشی سمعک More نیز وارد بازار مصرف شوند.

سمعک‌های (More) دارای چند رده تکنولوژی هستند؟

از لحاظ تکنولوژی سمعک‌های More در 3 سطح عالی، پیشرفته و متوسط ساخته شده‌اند.

 • More 1 ( سمعک عالی)
 • More 2 ( سمعک پیشرفته)
 • More 3 (سمعک متوسط)

سمعک More 1 بهترین و پیشرفته‌ترین سمعک اتیکن است. بالاترین و قوی ترین فناوری‌ها در این سمعک به کار رفته است. سمعک‌های More 2 , 3 دارای تکنولوژی‌های کمتر و قیمت مناسب‌تری هستند. در جدول زیر تفاوت این 3 سمعک را به صورت اختصاصی ببینید:

More hearing aid technology category

همان‌طور که در جدول بالا توضیح داده شده است سمعک More 1 دارای امکانات و فناوری‌های بیشتری است و در نتیجه صدایی که تولید می‌کند دارای کیفیت بسیار بالایی است.
هر کدام از مواردی که در جدول بالا آمده است دارای توضیحات تخصصی می‌باشد، در صورت تمایل می‌توانید با کلینیک سمعک اقدسیه تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

سمعک زیرکان (Zircone)

سمعک اقتصادی و مقرون به صرفه اتیکن

اتیکن در سال 2022 از جدیدترین محصول خود یعنی سمعک زیرکان Zircone رونمایی کرد. سمعک‌های زیرکان در 2 رده Zircone 1 و Zircone 2 ساخته شده‌اند که دارای پلتفرم Polaris هستند. سمعک‌های زیرکان دارای تکنولوژی پایین‌تر نسبت به سمعک‌های More هستند.

Polaris hearing aids

اتیکن در ادامه سمعک های More که پرچم‌داران نسل Polaris هستند، سمعک‌های Zircone را هم تولید کرده است تا به دلیل مقرون به صرفه بودن هزینه‌های تامین آن، همه افراد کم شنوا با هر بودجه ای بتوانند از سمعک‌های اتیکن بهره ببرند.

سمعک زیرکان Zircone در چه مدل‌هایی تولید شده است؟

Types of Moore hearing aids

سمعک‌های Zircone از لحاظ شکل ظاهری کاملا شبیه سمعک‌های More هستند اما از لحاظ سطح تکنولوژی بسیار متفاوت هستند.

مهمترین ویژگی‌های سمعک‌های Zircone

صدای 360 درجه
صدای 360 درجه
Styles and colorsدر رنگ ها و اندازه‌های گوناگون
Seamless connectivityبه صورت مستقیم به همه موبایل‌های اندروید و آیفون متصل می‌شود
Rechargeable solutionsمدل‌های شارژی زیرکان تقویت شده‌اند. می‌توانند با هر بار شارژ شدن 24 ساعت شارژ نگه دارند

قیمت سمعک Zircone چقدر است؟

قیمت Zircone 1 : هفت میلیون تومان
قیمت Zircone 2 : ده میلیون تومان

سمعک اِکسید (Xceed) و اِکسید پِلِی (Xceed Play)

سمعک اِکسید (Xceed ) و اِکسید پِلِی ( Xceed Play )

جدیدترین دستاورد شرکت اتیکن، دستیابی به امکان ساخت قوی‌ترین سمعک دنیا با خروجی صدای 146 دسیبل و توانایی تقویت صدا (بهره سمعک) تا میزان 87 دسیبل است. این سمعک‌ها به دلیل قدرت بسیار بالای خود Xceedنام گرفته‌اند (از واژه انگلیسی exceed به معنای نامحدود) و جانشین نسل قبلی سمعک‌های پرقدرت اتیکن یعنی مدل‌های Dynamo و Chilli هستند. همان‌طور که از مشخصات این گروه از سمعک‌ها مشخص است، کارایی آن‌ها برای کاربرانی است که مبتلا به افت شنوایی عمیق (Profound) بوده و تنها با استفاده از سمعک‌های بسیار قوی قادر به شنیدن اصوات پیرامون هستند. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی و توصیف امکانات این سمعک استثنایی بپردازیم.
سمعک‌های Xceed دارای دو قدرت SP و UP تولید می‌شوند. قدرت SP اندکی کمتر از UP بوده و برای مواردی کاربرد دارد که فرد از کم‌شنوایی شدید (Severe) رنج می‌برد. در حالی که کاربرد قدرت UP مربوط به مواردی است که تنها با استفاده از قوی‌ترین سمعک‌های می‌توان میزان کم‌شنوایی بیمار را جبران نمود.تفاوت مهم دیگر این دو مدل در باتری مصرفی آن‌هاست. سمعک‌های با قدرت SP باتری شماره 13 مصرف می‌کنند درحالی که سمعک‌های UP تنها با کمک قوی‌ترین باتری‌های سمعک یعنی شماره 675 قادر به ارائه چنین صدایی پرقدرت برای بیمار هستند.

سمعک های Xceed

یکی دیگر از تفاوت‌های اکسید SP و اکسید UP در باتری مصرفی آنهاست، به طوری که سمعک SP باتری 13 و سمعک UP باتری 675 مصرف می‌کند.

مهمترین ویژگی‌های سمعک اکسید چیست؟

درک گفتار بسیار سمعک اکسید
درک گفتار بسیار بالا به‌واسطه پلتفرم Velox و Brain hearing
ارتباط مستقیم با موبایل‌های آیفونارتباط مستقیم با موبایل‌های آیفون و غیرمستقیم با موبایل‌های اندروید
سیستم ضد فیدبک سیستم ضد فیدبک بسیار قوی (سوت کشیدن سمعک به صفر رسیده است)
صدای 360 درجهصدای 360 درجه

منظور از صدای 360 درجه چیست؟

تصور کنید در یک دایره به شعاع یک متر تعدادی بلندگو در فواصل یکسان بر روی محیط این دایره مستقر و صدای تولید شده توسط آن‌ها را با کمک یک میکروفون (که در مرکز این دایره قرار دارد) اندازه‌گیری نمایید. میکروفون‌های نسل قدیم صرفا اصوات بلندگوهای روبه‌روی خود و همچنین بلندگوهایی با حداکثر 30 درجه انحراف نسبت به خود را با کیفیت بالا دریافت نماید. اما نسل جدید میکروفون‌های به کار رفته در سمعک‌های Xceed این توانایی را دارند تا اصوات ارسالی از تمامی جهات را با بهترین کیفیت دریافت و در اختیار کاربر سمعک قرار دهد. این قابلیت سبب می‌شود تا فرد از شنوایی تک قطبی و محدود خارج شده و تقریبا به تمامی صداها دسترسی داشته باشد.

180
360 درجه

 

 از لحاظ تکنولوژیکی چند نوع سمعک اکسید وجود دارد؟

سمعک‌های Xceed علاوه بر تقسیم‌بندی از نظر قدرت (SP ,UP) از منظر سطح تکنولوژی به‌کار رفته در آن‌ها نیز به سه رده Xceed 1 ،Xceed 2 و Xceed 3تقسیم می‌شوند.

سطح تکنولوژی سمعک های Xceed

همانطور که در جدول بالا می بینید سمعک Xceed 1 دارای بالاترین و کامل‌ترین تکنولوژهای ممکن است، بنابرین صدایی تولیدی آن‌ها دارای بالاترین وضوح به ویژه از نظر اصوات گفتاری است. سمعک‌های Xceed 2 و Xceed 3 دارای سطوح تکنولوژی پایین تر و در عین حال قیمت مناسب تری هم دارند.
خلاصه‌ای از تفاوت‌های سمعک Xceed در رده‌های 1، 2 و 3 به شکل نمودار و به زبان ساده به شرح زیر است:

Xceed hearing aid differences

قیمت سمعک اکسید

سمعک اکسید 1: 15 میلیون تومان

سمعک اکسید 2: 12 میلیون تومان

سمعک اکسید 3: 9 میلیون تومان

SP یا UP بودن سمعک‌های اکسید هیچ‌گونه تاثیری بر قیمت آن‌ها ندارد بلکه فقط رده تکنولوژی آن‌ها است که قیمت را مشخص می‌کند.

سمعک اکسید پلی Xceed Play چیست؟

از آن‌جایی که فراهم‌آوردن شنوایی مطلوب در کودکان مبتلا به کم شنوایی‌های شدید و عمیق از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، شرکت اتیکن سمعک‌های Xceed play را با همین هدف تولید کرده است. تکنولوژی به کار رفته در این سمعک‌ها این توانایی را دارد تا شنوایی مطلوب را برای کودک در دو محیط ساکت و پرهمهمه (همچون کلاس درس) به خوبی فراهم آورد. از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد این سمعک‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
• نصب قفل کودک بر روی درب باتری سمعک به منظور جلوگیری از دستیابی کودک به باتری سمعک و کاستن از احتمال خطراتی همچون بلع باتری توسط کودک
• مقاومت بسیار بالا در مقابل گرد و غبار و رطوبت
• استفاده از مواد ضد حساسیت در رنگ‌های به‌کاررفته در بدنه سمعک
• قرار دادن چراغ هشدار دهنده از جنس LED به منظور آگاهی بخشی به والدین در خصوص مواردی چون اتمام باتری سمعک

سمعک اکسید: مخصوص بزرگسالان
سمعک اکسید پلی: مخصوص کودکان

سمعک اکسید پلی در رنگ‌های زیر ساخته شده است:

رنگ های سمعک اکسید پلی

سمعک‌های اکسید پلی نیز مانند سمعک‌های اکسید، در 3 رده 1 و 2 و 3 و همچنین در 2 قدرت SP و UP ساخته شده‌اند.
قیمت سمعک‌های اکسید و اکسیدپلی کاملا یکسان است.

سمعک اوپی ان OPN

اتیکن در سال 2016 سمعک های OPN و در سال 2019 نسل جدید این سمعک‌ها با نام OPN S را به بازار مصرف معرفی کرد. بر طبق نظرسنجی‌های انجام شده از شنوایی‌شناسان و کاربران سمعک در نقاط مختلف دنیا، سمعک‌های OPN S محبوب‌ترین سمعک تولید شده در سال 2019 لقب گرفته است.
اما چه ویژگی سمعک‌های OPN S را تا این حد نسبت به محصولات مشابه خود تا این حد متمایز ساخته است؟

باتری لیتیم
باتری لیتیم- یون بسیار قوی
درک گفتار بسیار بالا در مکان‌های شلوغ
درک گفتار بسیار بالا در مکان‌های شلوغ
صدای 360 درجه
صدای 360 درجه
ارتباط با تلفن‌ همراه
ارتباط راحت با تلفن‌های همراه
سیستم ضدفیدبک قوی
سیستم ضدفیدبک قوی

مجموع این ویژگی‌ها در کنار هم باعث شده است که سمعک‌های OPN S نسبت به سمعک‌های متناظر خود در سایر شرکت‌ها، 30% درک گفتار بالاتری را برای کاربران خود فراهم آورد (و این دقیقا همان چیزی است که به عقیده ما سمعک‌های OPN S را بهترین سمعک‌های دنیا کرده است).
به علاوه سمعک‌های OPN S با انجام 56000 پردازش در ثانیه این قابلیت را پیدا کرده‌اند تا گفتاری شفاف و بدون اعوجاج را به گوش کاربر برسانند.

سمعک های OPN S

بهتر است بدانید که مهمترین دلیل موفقیت سمعک‌های opn s درک گفتار بالاتر این سمعک‌ها در محیط‌های پرهمهمه (نویزی) است. در حقیقت نقطه برجسته این سمعک‌ها این است که در محیط‌های شلوغ نسبت به سایر سمعک‌ها بهتر می‌شنوند. اما دلیل این موفقیت چیست و چه فناوری در این سمعک‌ها به کار رفته است که توانسته است به این موفقیت برسد؟؟ استراتژی مورد استفاده شرکت اتیکن در این سمعک‌ها شبیه‌سازی کردن عملکرد مغز در سمعک است. محققان قسمت تحقیق و توسعه شرکت اتیکن معتقدند با افزایش دسترسی مغز به اصوات محیطی بر میزان توانایی درک گفتار فرد به میزان قابل ملاحظه‌ای افزوده می‌شود (یعنی فرد صداها را با تمام جزئیات دریافت کند). این استراتژی در سمعک‌های opn به‌کاررفته و در عمل بسیار موفقیت آمیز بود.

سمعک OPN S در چه مدل‌هایی ساخته شده است؟

مدل های سمعک OPN S

مدل IIC: باتری 10 مصرف می کند و تا افت شنوایی 75 دسیبل را پوشش می‌دهد
مدل CIC: باتری 10 مصرف می کند و تا افت شنوایی 85 دسیبل را پوشش می‌دهد
مدل miniRITE: باتری 312 مصرف می‌کند و تا افت شنوایی 90 دسیبل را پوشش می‌دهد
مدل شارژی: باطری لیتیم-یون دارد و با هر بار شارژ شدن 24 ساعت شارژ نگه می‌دارد. تا افت شنوایی 90 دسیبل را هم پوشش می‌دهد
مدل BTE PP: باتری 13 مصرف می‌کند و تا افت شنوایی 105 دسیبل را پوشش می‌دهد

اگر شنوایی فرد بیشتر از 105 دسیبل باشد بهتر است از سمعک‌های اکسید استفاده شود، زیرا سمعک‌های OPN S گزینه مناسبی برای اینگونه افراد نیستند.

سمعک‌های OPN S در چند رده تولید می‌شوند؟

در 3 رده هوشمند، پیشرفته و متوسط تولید می شوند. سمعک‌های مجموعه OPN S به صورت کلی تولیدات پیشرفته شرکت اتیکن به شمار می‌آیند. با این وجود این شرکت محصولات دیگری با پلتفرم Velox هم تولید نموده است که از سطوح تکنولوژی پایین‌تری برخوردار هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به سمعک‌های Siya 1 و Siya 2 اشاره کرد. هدف از تولید سمعک‌هایی با رده تکنولوژی متفاوت اما با پلتفرم یکسان، فراهم آوردن دسترسی اقشار مختلف کاربران به جدیدترین تکنولوژی معرفی شده توسط این شرکت است.

تفاوت opn s 1,2,3 در چیست و از لحاظ تکنولوژیکی چقدر با هم اختلاف دارند؟

تکنولوژی opn s 1,2,3

سمعک OPN S 1 دارای بالاترین تکنولوژی ممکن بوده و در نتیجه بالاترین کیفیت را دارند. سمعک‌های S 2 و S 3 از تکنولوژی‌های پایین‌تری برخوردارند و دارای قیمت مناسب‌تری هم هستند.

آیا بهتر بودن سمعک OPN S1 نسبت به بقیه به این معنی است که همه افراد باید این سمعک را تهیه کنند؟


هر کدام از این سمعک‌ها برای تمامی کاربران کارایی نداشته و می‌بایست مطابق با نیازسنجی بیمار انتخاب و تجویز گردد. نکته مهم در خصوص این سمعک‌ها آن است که تفاوت اصلی سمعک‌های OPN S1,2,3 در مکان‌های شلوغ نمایان می‌شود و این سمعک‌ها در مکان‌های ساکت عملکرد تقریبا یکسانی دارند. بنابراین اگر فرد کم شنوا دارای فعالیت اجتماعی بالایی نیست بهتر است از سمعک‌های رده پایین‌تر استفاده کند.

تفاوت سمعک‌های OPN S1,2,3 به زبان ساده:

تفاوت سمعک های OPN S1,2,3 به زبان ساده

سمعک اتیکن
امتیاز 4.8 از 5
تعداد نظرات : 4 نظر

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خبــرنامـه
اینستاگرام سمعک اقدسیه تلگرام سمعک اقدسیه واتس اپ سمعک اقدسیه لینکدین سمعک اقدسیه یوتیوب سمعک اقدسیه

طراحی و توسعه: نونگار پردازش تمامی حقوق محفوظ است

© 2018 DESIGNED BY NONEGAR. ALL RIGHTS RESERVED