این سمعک ها زندگی شما را تغییر خواهند داد
سمعک اقدسیه

021-2228 0646

 

 

 نسل جدید سمعک های فراهوشمند

در سال های اخیر، شاهد پیشرفت قابل ملاحظه در تکنولوژی وسایل کمک شنوایی هستیم. این پیشرفت ها زندگی بسیاری از افراد کم شنوا را متحول کرده و محدودیت های ناشی از کم شنوایی را تا حد زیادی کاهش داده اند. می توان گفت که امروزه وسایل کمک شنوایی برای افراد کم شنوا فراتر از یک تقویت کننده شنیداری عمل کرده و در واقع نقش مغز دوم را برای گوش های کاربر ایفا می کنند. سمعک های هوشمند که اخیرا" وارد بازار شده اند، به کاربر این امکان را می دهند که با سمعک های خود به موسیقی گوش دهد، وسایل خانه را کنترل کند، وضعیت سلامت جسمی و ذهنی خود را پایش کند و ....

چه ویژگی هایی سمعک های هوشمند و فراهوشمند را از سایر سمعک ها متمایز می کند؟!

از جمله قابلیت های سمعک های هوشمند و فراهوشمند کنونی که تحول عظیمی را در زندگی کاربران ایجاد کرده اند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • Automatic Learning (یادگیری خودکار): یکی از اهداف کمپانی های ساخت سمعک از تلاش برای ابداع سمعک های هوشمند، این است که فرایند بازیابی شنوایی کاربر با حذف سیم و سایر ارتباطات فیزیکی، کلملا" شبیه به افراد هنجار باشد. همه ی سمعک های دیجیتال موجود، امکان تنظیم دستی را دارند؛ اما سمعک های هوشمند علاوه بر امکان تنظیم دستی، تنظیمات مطلوب کاربر را که در هر محیطی در سمعک اعمال می کند، به خاطر سپرده و پس از مدتی با قرار گرفتن در محیط مشابه قبل، سمعک به طور اتوماتیک تنظیمات را متناسب با محیط تغییر می دهد. این قابلیت نیاز به لمس سمعک برای تغییر تنظیمات آن را کاهش می دهد. بنابراین کاربر می تواند در طول روز بدون نگرانی در مورد دیده شدن سمعک خود به محیط های شنیداری مختلفی برود. همچنین کاربر می تواند با استفاده از موبایل خود، ولوم، برنامه و حتی تنظیمات پیشرفته ای مانند جهت میکروفون سمعک را تغییر دهد و اگر تنظیمات اتوماتیک سمعک را دوست ندارد، تغییرات مورد نظر خود را اعمال کند تا سمعک در محیط های شنیداری مشابه عملکرد مطلوبی داشته باشد.
  • Audio Streaming (هدایت صدا): در گذشته اگر فرد می خواست از طریق هندزفری یا هدفون به موسیقی گوش دهد، مجبور بود سمعک هایش را بردارد؛ چرا که امکان استفاده همزمان از سمعک و هندزفری یا هدفون وجود نداشت. امروزه تکنولوزی وایرلس سمعک، امکان برقراری ارتباط بین سمعک و دستگاه های بلوتوث دار مانند موبایل و تلویزیون را فراهم می کند. نکته جالب این تکنولوژی این است که چند دستگاه می توانند به طور همزمان با سمعک مرتبط باشند؛ یعنی به عنوان مثال زمانی که فرد مشغول تماشای تلویزیون است و صدای تلویزیون از طریق سمعک برای او پخش می شود، اگر در حین تماشای تلویزیون موبایل فرد زنگ بخورد، صدای زنگ موبایل نیز از طریق سمعک به گوش او می رسد.
  • Smart home connectivity (ارتباط هوشمند با وسایل منزل): در سمعک های هوشمند، تکنولوژی تحت عنوان "IF This Then That (IFTTT)" وجود دارد که سمعک می تواند از طریق آن با وسایل منزل که اینترنت دارند، مرتبط شود و بدین ترتیب جنبه های مختلف زندگی کاربر اتوماتیک باشد. به عنوان مثال سمعک Opn اتیکن می تواند از طریق اینترنت با دستگاه هایی مانند زنگ در یا سیستم هشدار حریق مرتبط باشد. این ارتباط سبب می شود که صدای زنگ یا هشدار از طریق سمعک پخش شود. چنانچه سیستم روشنایی منزل هم مجهز به اینترنت باشد، کاربر می تواند از طریق سمعک خود چراغ های خانه را روشن و خاموش کند. لازم به ذکر است که در سمعک های قدیمی تر، استفاده از ارتباط بلوتوثی یا اینترنتی باعث می شد که باطری سمعک زود تمام شود؛ اما در سمعک های هوشمند می توانید بدون نگرانی در مورد طول عمر باطری سمعک، بهترین تجربه های شنیداری را برای خود رقم بزنید.
  • Health Monitoring (پایش وضعیت سلامت کاربر): کمپانی سمعک استارکی، سمعکی هوشمند با نام "Livio AI" را به بازار عرضه کرده است. این سمعک اولین سمعکی است که از سنسورهایی برای پایش سلامت کاربر استفاده می کند. تکنولوژی این سمعک که "Thrive" نامیده می شود، از یک سری سنسور داخلی شبیه به شتابسنج برای بررسی و امتیازدهی به سلامت جسمی و ذهنی کاربر استفاده می کند. برای امتیازدهی به سلامت جسمی فاکتورهایی مانند میزان فعالیت، تعداد قدم ها و حرکت کلی کاربر در طول روز و برای امتیازدهی به سلامت ذهنی از فاکتورهایی مانند ساعات استفاده از سمعک، میزان فعالیت اجتماعی، صحبت کردن و گوش دادن فعال کاربر استفاده می شود. همچنین این سمعک هوشمند می تواند شماره تماس سه نفر را در خود ذخیره کند و در افراد مسن یا افرادی که به هر دلیلی مستعد زمین خوردن هستند، افتادن فرد را از طریق سنسورها تشخیص داده و برای شماره های ذخیره شده، پیام متنی ارسال کند تا به کمک فرد بیایند. همچنین در مواقعی که فرد نیاز به کمک اضطراری داشته باشد، با ضربه زدن به سمعک، می تواند این پیام هشدار را ارسال کند. استارکی هم اکنون در حال تلاش برای اضافه کردن قابلیت پایش ضربان قلب کاربر به این تکنولوژی فوق پیشرفته است.

نکته مهم:

با تمام مزایایی که برای سمعک های هوشمند گفته شد، تأکید می کنیم به خاطر بسپارید که مهم ترین وظیفه ی سمعک، بهبود عملکرد شنوایی کاربر است. به عبارت دیگر، زمانی که می خواهید سمعک مناسب خود را انتخاب کنید، این که آیا سمعک به گوشی آیفون شما متصل می شود یا نه، نباید فاکتور اصلی برای تصمیم گیری شما باشد. بنابراین بهترین کار این است که با شنوایی شناس مشورت کرده و سمعکی را انتخاب کنید که راحت باشد، کیفیت صدای عالی داشته باشد و بتواند نیاز های شما را برای شنیدن بهتر در موقعیت های مختلف برطرف کند. پس از یافتن سمعک مطلوب، آنگاه در مورد سطح تکنولوژی و هوشمند و فراهوشمند بودن آن تصمیم گیری کنید. پر واضح است که تکنولوژی پیشرفته ی سمعک های هوشمند و فراهوشمند بسیار کارآمد هستند؛ اما میزان رضایتمندی از چنین تکنولوژی هایی به سبک زندگی کاربر بستگی دارد.

انواع سمعک های هوشمند و فراهوشمند

ما در "سمعک اقدسیه" می خواهیم شما یکی از اولین کسانی باشید که تکنولوژی شگفت انگیز این سمعک ها را تجربه می کنید. مشاوره با متخصصین ما کاملا رایگان می باشد.

نوبت دهی تلفنی

خبــرنامـه
 

طراحی و توسعه: نونگار پردازش تمامی حقوق محفوظ است

© 2018 DESIGNED BY NONEGAR. ALL RIGHTS RESERVED

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت