021 - 26140251  

 

Heading layer

این سمعک ها زندگی شما را تغییر خواهند داد

سمعک اقدسیه

درک گفتار کامل در محیط های شلوغ

slide2
slide2
Slider
pic4

وزوز

صدای آزار دهنده ای که فقط شما قادر به شنیدنش هستید. وزوز گوش می تواند به صورت های بسیار متفاوتی باشد: سوت، زنگ، هیس، شرشر آب، صدای باد، صدای جیرجیرک، صدای نبض و ... . وزوز گوش خیلی رایج و شایع است. تقریبا 10% افراد جامعه از آن رنج می برند.

وزوز گوش می تواند از طریق ایجاد استرس ، اضطراب، دلهره و کم خوابی تاثیر بدی بر زندگی افراد بجای بگذارد. وزوز گوش دلایل بسیار زیادی دارد ولی یکی از مهمترین آنها کم شنوایی است. 80% از افراد کم شنوا از کم شنوایی خود مطلع نیستند.

درمان وزوز از طریق سمعک می تواند به اکثر افراد در جهت رفع وزوز کمک کند. ( بیشتر از 90 % افراد دچار وزوز گوش با سمعک قابل درمان هستند.)
وزوز گوش معمولا به صداهای زیر شبیه است:

20
سوت
21
ترق تروق
21
صدای برگ خشک (خش خش)
21
زنگ تلفن


دلایل وزوز گوش

اگرچه هنوز مشخص نیست که وزوز گوش چگونه شروع می شود اما معمولا بر اثر عوامل زیر تشدید می شود :

 1.  آلودگی صوتی
 2.  پیری

 3.  صداهای شدید ناگهانی

 4. ضربه به سر یا گردن

 5.  اضطراب استرس

455925808 329182


از دلایل دیگر وزوز گوش می توان به کم شنوایی، صدمه دیدن گوش داخلی، سرما، آنفلوانزا، سینوزیت، تومور، اتواسکلروز، جمع شدن مایع پشت گوش، جرم گوش و .... اشاره کرد.

تشخیص وزوز گوش

اگر وزوز گوش بیش از سه روز ادامه پیدا کند، باید به پزشک گوش، بینی و گلو (ENT) ) مراجعه کنید. برای تشخیص ، پزشک معمولا با پرسش های کلیدی برای ارزیابی وضعیت بیمار و کشف علل احتمالی آن شروع می کند. سپس دکتر با استفاده از یک اتوسکوپ کانال گوش را بررسی می کند تا آسیب به گوش را بررسی کند. در بسیاری از موارد یک آزمون شنوایی سنجی برای تشخیص وجود کم شنوایی از فرد انجام می شود. دکتر ENT یک سری از آزمایشات پزشکی دیگر را هم برای تشخیص کامل می نویسد که شامل موارد زیر هستند:

 • برسی گوش، گلو و حلق
 • آزمایش خون
 • آزمون شنوایی سنجی
 • MRT جمجمه
 • آزمون OAE
 • CT SCAN جمجمه
 • آزمایش برای اختلالات تعادل
 • بررسی مهره های گردن و فک بیمار
 • آزمون ABR

صدا درمانی

در حال حاضر هیچ درمان قطعی برای وزوز گوش وجود ندارد اما دو راه برای کاهش اثر آن وجود دارد این دو راه صدا درمانی و مشاوره می باشند.
در صدا درمانی فرد از سمعک استفاده می کند و از طریق سمعک یک صدای بسیار آرامی که توسط خود فرد قابل شنیده شدن نیست به درون گوش وی فرستاده می شود چونکه این صدا دارای مدولاسیون معکوس نسبت به وزوز اصلی می باشد در مغز فرد یکسری واکنش هایی را بوجود می آورد که در دراز مدت باعث کاهش آزار دهندگی وزوز می شود .
متاسفانه درمان دارویی و یا جراحی تا امروز برای وزوز گوش کشف نشده است و بهترین راه حل استفاده از سمعک می باشد. طبق تحقیقی که سال 2007 در آمریکا انجام شد 82% از افراد وزوزی که برای آنها سمعک تجویز شده است رضایت کامل خود را از کاهش بسیار زیاد وزوز ابراز کرده اند، 10% از بیماران پیشرفت اندکی را گزارش کرده اند و 8% از بیماران هیچ پیشرفتی را مشاهده نکرده بودند. لازم به ذکر است که از سال 2007 تا حالا سمعک ها بسیار پیشرفته تر و تکنولوژی های آنها بسیار بالاتر رفته است.


تمایل دارید درباره ی وزوز گوش بیشتر بدانید؟
با "سمعک اقدسیه" تماس بگیرید.
021-26140251


سوالات متداول درباره وزوز گوش

متخصصین ما در "سمعک اقدسیه" تا کنون برای تعداد بسیار زیادی از بیماران صدا درمانی را تجویز کرده اند و خوشبختانه بیشتر از 90% بیماران رضایت خود را نسبت به کاهش چشمگیر وزوز اعلام کرده اند. ما معتقدیم به واسطه سمعک های فراهوشمند 2019 و همچنین دانش متخصصین ما در این حوزه، تمامی مشکلات شنوایی اعم از کم شنوایی و وزوز گوش قابل درمان هستند.

نوبت دهی تلفنی

خبــرنامـه
 

طراحی و توسعه: نونگار پردازش تمامی حقوق محفوظ است

© 2018 DESIGNED BY NONEGAR. ALL RIGHTS RESERVED

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت