به کمک هم، کیفیت زندگی را تغییر می‌دهیم
together, we change live

021-2228 0646

شماره تماس سمعک اقدسیه 

 

ساختمان شرکت سمعک اتیکن در دانمارک / کلینیک سمعک اقدسیه

شرکت سمعک اتیکن در سال 1904 میلادی توسط فردی به نام "Hans Demont" و با هدف کمک به همسر ناشنوایش، در شهر کوپنهاگ (Copenhagen) دانمارک تأسیس شد. این کمپانی که در حال حاضر بیش از 110 سال در زمینه طراحی و ساخت سمعک برای بزرگسالان و کودکان تجربه دارد، یکی از بزرگترین سازندگان سمعک در جهان است و در بیش از 80 کشور جهان نمایندگی دارد و بیش از 3000 نفر در کشورهای مختلف، در نمایندگی های این کمپانی بزرگ مشغول به کار هستند.

محصولات شرکت اتیکن، نه تنها کیفیت شنوایی؛ بلکه کیفیت کلی زندگی افراد مبتلا به کم شنوایی را افزایش می دهند. محققان کمپانی اتیکن، به طور مداوم با تحقیق در زمینه نیازهای افراد کم شنوا، در صدد کاهش محدودیت های ناشی از کم شنوایی و ارائه محصولاتی متناسب با نیازها و انتظارات افراد کم شنوا هستند.

در سال 2009، شرکتی با نام اتیکن مدیکال (Oticon Medical) با محوریت تولید سمعک های انتقال استخوانی برای کمک به افرادی که قادر به استفاده از سمعک های مرسوم نیستند، تأسیس شد. گروه هدف این شرکت، افراد مبتلا به کم شنوایی مختلط یا ناشنوایی یکطرفه هستند که نمی توانند از سمعک هی مرسوم استفاده کنند. محصولات این شرکت شامل پردازنده های صوتی، اجزای پروتز سمعک های استخوانی، ابزارهای جراحی و لوازم جانبی این پروتزها می باشد.

شرکت اتیکن به دلیل معرفی برخی از اولین های تکنولوژی سمعک در چند سال اخیر، بسیار مورد استقبال شنوایی شناسان و کاربران سمعک قرار گرفته است. برخی از مهم ترین تکنولوژی های ابداعی این شرکت عبارتند از:

  • Digifocus: اولین سمعک کاملا" دیجیتال در جهان؛
  • Multifocus: اولین سمعک کاملا" اتوماتیک در جهان؛
  • Adapto : اولین سمعک مجهز به هوش مصنوعی در جهان؛

مهم ترین تکنولوژی های پیشرفته که سمعک های اتیکن را از سایر برندها متمایز می کنند، عبارتند از:

  • BrainHearing: مبنای این تکنولوژی این است که حس شنوایی در مغز رخ می دهد و بنابراین به گونه ای طراحی شده است که از پردازش های مغز در شنیدن اصوات حمایت می کند.

این ویژگی چهار جزء اصلی دارد که عبارتند از:

1- Spatial Sound: به کاربران کمک می کند تا اصوات موجود در محیط را مکان یابی کنند.

2- FreeFocus: به کاربر این امکان را می دهد که در محیط های پرسروصدا مانند مهمانی ها، انتخاب کند می خواهد بر روی چه صدایی تمرکز کند.

3- SpeechGuard E: توانایی بازشناسی گفتار را به ویژه در محیط های شلوغ افزایش می دهد.

4- YouMatic: برای افرادی که نیازهای شنیداری خاصی دارند، ویژگی های منحصر به فردی را ارائه می دهد.

 

  • OpenSound: این تکنولوژی در سال 2016 با معرفی سمعک Opn اتیکن ارائه شد. این تکنولوژی محیط شنیداری را با فرکانس 100 بار در ثانیه اسکن کرده و تک تک اصوات را آنالیز و تعدیل می کند. در نتیجه اصوات شفاف تری را برای کاربر فراهم کرده و او را قادر می سازد که روی یک صدای خاص تمرکز کند. بنابراین کاربران با استفاده از این تکنولوژی، تجربه شنیداری طبیعی تری خواهند داشت.

 

  • TwinLink: این تکنولوژی در واقع شامل دو سیستم ارتباطی وایرلس در یک سمعک می باشد. سمعک مجهز به TwinLink، می تواند در هنگام صحبت با تلفن، از طریق ارتباط مغناطیسی با سمعک گوش مقابل، شنوایی دوگوشی کاملا" طبیعی را شبیه سازی کند؛ همچنین می تواند به طور همزمان با دستگاه هایی مانند موبایل، تلویزیون و ... ارتباط بلوتوثی داشته باشد و دسترسی به تماس های موبایل، موزیک، صدای تلویزیون و ... را تسهیل کند.

 

  • Tinnitus SoundSupport: پیشرفته ترین تکنولوژی مدیریت وزوز گوش است که با پخش صداهای مختلف توسط سمعک، توجه کاربر را نسبت به وزوز کاهش داده و به نادیده گرفتن وزوز کمک می کند. اصوات قابل ارائه تنوع بسیار زیادی دارند که کاربر با کمک شنوایی شناس صدایی را انتخاب می کند که هم آرامبخش باشد و هم بتواند وزوز او را بپوشاند. اظهارات کاربران نشان داده است که تمامی این اصوات کاملا" طبیعی و آرامش بخش بوده و آزاردهندگی وزوز را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهند. علاوه بر این کاربر می تواند ولوم صداهای پوشاننده وزوز را هم با دکمه های روی سمعک و هم با اتصال سمعک به موبایل کم و زیاد کند.

 

  • IFTTT: سمعک Opn اتیکن که برای اولین بار مجهز به این تکنولوژی بود، اولین سمعک در جهان است که قابلیت اتصال به اینترنت را دارد.

به طور کلی می توان گفت که معرفی تکنولوژی های پیشرفته و دیجیتال و طراحی منحصر به فرد سمعک های اتیکن، این کمپانی را در رده برترین تولیدکنندکان سمعک در جهان قرار داده است.

شرکت "آلتون شنوا" نمایندگی سمعک اتیکن دانمارک در ایران است که مسئولیت واردات محصولات این شرکت و پشتیبانی و خدمات پس از فروش سمعک های اتیکن را بر عهده دارد.

امروزه محصولات شرکت اتیکن در 4 رده قیمتی - کیفیتی عرضه می شوند. می توانید مشخصات سمعک های هر رده را در جدول زیر ببینید:

محیط شنیداری سطح تکنولوژی
مکالمه در محیط های پر سروصدا ×            
مکالمه داخل اتومبیل ×           
سینما و تئاتر ×           
مهمانی                
محیط شغلی                 
خرید                 
محیط های عمومی                 
محیط های خارج از خانه                 
رستوران                   
جلسات گروهی یا کلاس    
    
    
    
مکالمه یک به یک     
    
    
    
خانه     
    
    
    
   سمعک معمولی  سمعک استاندارد  سمعک پیشرفته  سمعک برتر
مشخصه در نام سمعک Siya 2 Opn 3 Opn 2 Opn 1

 

انواع سمعک اتیکن 

سمعک آلتا-2 (Alta 2)

سمعک Alta2 یکی از پیشرفته ترین سمعک های کمپانی سمعک اتیکن است که در سال 2015 وارد بازار شد. مجموعه…
 

سمعک Opn
سمعک Opn
 Alta 2سمعک Alta 2
 Nera 2سمعک Nera 2

Dynamo
سمعک Dynamo
Siyaسمعک Siya
سایر سمعک ها سایر سمعک ها

 

در " سمعک اقدسیه " همه ی انواع سمعک های oticon موجود می باشد. متخصص شنوایی با توجه به کم شنوایی شما بهترین گزینه را برای شما انتخاب خواهد کرد.

 

رزرو نوبت

 

 

سمعک اتیکن
امتیاز 5 از 5
تعداد نظرات : 1 نظر
خبــرنامـه
اینستاگرام سمعک اقدسیه تلگرام سمعک اقدسیه واتس اپ  سمعک اقدسیه فیس بوک سمعک اقدسیه  

طراحی و توسعه: نونگار پردازش تمامی حقوق محفوظ است

© 2018 DESIGNED BY NONEGAR. ALL RIGHTS RESERVED