به کمک هم، کیفیت زندگی را تغییر می‌دهیم
together, we change live

021-2228 0646

شماره تماس سمعک اقدسیه 

 

شرکت سمعک فوناک در سوئیس

کمپانی سمعک فوناک نخستین بار در سال 1947 میلادی در کشور سوئیس با نام Elektroakustik fur AG فعالیت خود را آغاز کرد. سپس در سال 1965 میلادی نام آن به Phonak AG تغییر داده شد و تاکنون نیز با همین نام در میان شنوایی شناسان شناخته شده است. شرکت سمعک فوناک در طول سال ها فعالیت خود، همواره با توجه ویژه به نیازهای خاص افراد کم شنوا و همچنین با بهره مندی از حضور بهترین متخصصین و دانشمندان دنیا در مراکز تحقیقاتی خود، محصولاتی منحصر به فرد و پرطرفدار را عرضه کرده است. در سال 2007 که نسل سوم سمعک های دیجیتال وارد بازار شدند، فوناک شعار خود را به "زندگی جاریست" تغییر داد که این شعار بیانگر این است که این کمپانی برای کیفیت زندگی کاربران سمعک خود ارزش زیادی قائل است. نماینده رسمی و انحصاری فوناک سوئیس در ایران، شرکت "ندا سمعک آشنا" است که فعالیت خود را از سال 1383 آغاز کرده و تاکنون چندین بار به عنوان بهترین و فعال ترین نماینده محصولات فوناک در سراسر دنیا مطرح شده است. این شرکت علاوه بر عرضه محصولات ارائه شده توسط کمپانی مادر در ایران، ساخت قالب سمعک، خدمات پس از فروش و ضمانت محصولات فوناک را بر عهده دارد.

سیستم های پردازشی فوناک

فوناک تاکنون چندین سیستم پردازشی را معرفی کرده است که در هر نسل، امکانات و قابلیت هایی به نسل های پیشین اضافه شده است. این سیستم های پردازشی عبارتند از:

 • Phonak Quest
 • Venture 
 • Belong: آخرین و جدیدترین سیستم پردازشی فوناک است که سمعک های قابل شارژ را عرضه می کند. همچنین ساختار برنامه های اتوماتیک سمعک ها به گونه ای تغییر کرد که با سرعت و دقت بیشتری با تغییرات صوتی محیط انطباق یابد. در حال حاضر نیز فوناک در حال تکمیل محصولات این نسل است.

معرفی سیستم پردازشی Phonak Quest

هدف اصلی کمپانی فوناک، همواره بهبود درک گفتار در محیط های دشوار شنوایی بوده است. در همین راستا با معرفی هر سیستم پردازشی در طول زمان های مختلف، راه حل هایی برای کمک به حذف هرچه بیشتر چالش های شنوایی ارائه داده است.

فوناک با معرفی سیستم پردازشی Phonak Quest در اواخر سال 2013 میلادی، محصولاتی را ارائه کرد که علاوه بر داشتن قابلیت های تمام سمعک های قبلی (مانند امکان برقراری ارتباط بی سیم و بلوتوثی) مجهز به تکنولوژی جدیدی مبتنی بر پردازش دوگوشی اصوات بودند تا کاربران بتوانند در شرایط دشوار مانند محیطهای شلوغ، عملکرد شنیداری بهتری داشته باشند. این تکنولوژی که با نام "Binaural Voice Stream" شناخته می شود، تکنولوژی منحصر به فردی است که تمام طیف سیگنال صوتی را بدون تأخیر و به صورت دو جهتی انتقال می دهد. این تکنولوزی امکان تمرکز بر روی سیگنال های گفتاری را در میان نویزها و اصوات مزاحمی که همزمان با گفتار در محیط وجود دارند، فراهم کرده است و این به معنای دریافت بیشتر گفتار، دریافت نویز کمتر و در نهایت درک بهتر در محیط های مختلف صوتی می باشد.

امکانات جدیدی که با معرفی سیستم پردازشی Phonak Quest ارائه شده است، عبارتند از:

 • Speech in wind (گفتار در باد): این تکنولوژی با اعمال پردازش هایی در سمعک گوش مقابل به گوشی که باد در آن می پیچد، مانع پیچش باد در میکروفون سمعک می شود  و بدین ترتیب توانایی کاربران را در دریافت خوب و واضح گفتار افزایش می دهد.
 • Auto StereoZoom:  در مواقعی که سر و صدای محیط بسیار زیاد است، تکنولوژی Auto StereoZoom با پردازش دوگوشی و ایجاد یک شبکه چهارمیکروفونی، زاویه میکروفون های سمعک را بسته تر کرده و از این طریق سبب می شود که فرد بتواند در محیط های شلوغ بر گفتار فرد رو به روی خود تمرکز کند و درک گفتار بهتری داشته باشد.
 • Auto ZoomControl: افراد نمی توانند همیشه و در همه حال رو به منبع صوت بایستند. تکنولوژی Auto ZoomControl با استفاده از پردازش دوگوشی سمعک ها، منبع صوت را پیدا کرده و بر روی آن تمرکز می کند. 
 • DuoPhone: زمانی که کاربر گوشی تلفن را نزدیک سمعک یک گوش نگه می دارد، این برنامه صدای پشت خط تلفن را به سمعک گوش مقابل نیز منتقل می کند. در نتیجه مکالمه تلفنی به صورت دوگوشی و استریو شنیده شده و درک آن برای کاربر راحت تر خواهد بود.

معرفی سیستم پردازشی Venture

این سیستم پردازشی در سال 2015 معرفی شد. سرعت پردازش سمعک در این نسل افزایش یافته و به تبع آن تغییراتی در الگوی برنامه های اتوماتیک سمعک ها اعمال شد تا میزان انطباق و سازگاری سمعک ها با تغییرات صوتی محیط بیشتر شود. علاوه بر این قابلیت های بی سیم سمعک ها (ارتباط سمعک با وسایل صوتی و همچنین ارتباط دوگوشی سمعک ها باهم) نوسازی شده و مصرف انرژی آن ها تا حدود 30% کاهش یافت.

فوناک در سمعک های نسل Venture، برنامه اتوماتیک جدیدی به نام "AutoSense OS" را ارائه کرد. این برنامه از ترکیب حداکثر 7 برنامه استفاده می کند که سه تای آن ها جدید هستند و چهار برنامه دیگر در سمعک های نسل پیشین هم وجود داشتند؛ اما در این نسل تغییرات کیفی یافته اند. این هفت برنامه عبارتند از:

 • Calm Situation (موقعیت های ساکت): با این برنامه، سمعک در محیط های ساکت، حداکثر بهره و در نتیجه امکان درک راحت گفتار را فراهم می کند.
 • Comfort in Noise (راحتی در حضور نویز زمینه): زمانی که هیچگونه سیگنال گفتاری وجود ندارد، این برنامه به صورت فعال سطح نویز را کاهش می دهد تا نویز سبب آزار کاربر نشود.
 • Speech in Noise (گفتار در حضور نویز زمینه): در محیط های پر سر و صدا، سمعک بر روی گفتار فرد رو به روی کاربر تمرکز کرده و نویز پشت سر را کاهش می دهد. به این ترتیب، در محیط های شلوغ نسبت سیگنال به نویز و در نتیجه میزان درک گفتار افزایش می یابد.
 • Speech in Loud Noise (گفتار در حضور نویز زمینه زیاد): همان برنامه Auto StereoZoom است که در سمعک های نسل Quest هم وجود داشته؛ اما در این نسل پیشرفته تر شده و می تواند با جابجایی منبع نویز و نامتقارن بودن سطح نویز در طرفین کاربر هم انطباق یابد.
 • Music: با فعال کردن این برنامه، سرعت تراکم کمتر و بهره بیشتر می شود. در نتیجه محدوده پویایی شنوایی وسیع تر شده و توانایی گوش دادن به موسیقی بهبود می یابد.
 • Comfort in Echo (راحتی در محیط های بازآوا): فرکانس هایی را که بیشتر بازتاب (اکو) می شوند، شناسایی کرده و با تغییر میزان تقویت آن ها، وضوح گفتار و سایر اصوات را افزایش می دهد.
 • Speech in Car (گفتار در اتومبیل): نویز زیاد باند ماشین را کاهش می دهد تا فرد بتواند با تلاش کمتری در اتومبیل با همراهان خود ارتباط برقرار کند.

مدل های مختلف سمعک فوناک

فوناک سمعک هایش را بر اساس شکل ظاهری نامگذاری کرده است:

 • Phonak Bolero: تمام مدل های سمعک پشت گوشی فوناک با این نام شناخته می شوند.
 • Phonak Naida: این گروه شامل سمعک های پشت گوشی فوق العاده قوی است که برای افراد مبتلا به کم شنوایی شدید تا عمیق مناسب می باشند.
 • Phonak Audeo: تمام مدل های سمعک RIC (رسیور در مجرا)ی فوناک، با نام Audeo شناخته می شوند.
 • Phonak Virto: این دسته نیز شامل کلیه مدل های سمعک داخل گوشی فوناک است.

علاوه بر این با پسوند حروف B، V، Q که پس از نام سمعک می آید، مشخص می شود که سمعک متعلق به کدام نسل از سیستم های پردازشی فوناک است. به عنوان مثال، سمعک های پشت گوشی نسل Phonak Quest با نام "Phonak Bolero Q" شناخته می شوند. سمعک های پشت گوشی نسل Venture نیز "Phonak Bolero V" نامیده می شوند. در ادامه مشخصات هر مدل از سمعک های فوناک را بررسی می کنیم:

 • Phonak Bolero Hearing aids: سمعک های پشت گوشی فوناک 

1-1: Phonak Bolero Q: 

تمام مدل های سمعک پشت گوشی نسل Quest، با نام Phonak Bolero Q شناخته می شوند. این سمعک ها چهار مدل مختلف دارند که طیف وسیعی از میزان کم شنوایی را پوشش داده و از لحاظ زیبایی شناختی با سلایق مختلف سازگار هستند.

بدنه تمام مدل های پشت گوشی با تکنولوژی پوشش نانو تولید شده است. از میان آن ها، مدل Bolero Q M-13 به طور خاص با دارا بودن شاخص IP 67 ضد آب ترین محصول این گروه است که می تواند به مدت حداکثر 30 دقیقه تا عمق یک متری آب را تحمل کند.

سمعک های پشت گوشی فوناک - نسل Quest - کلینیک سمعک اقدسیه

 1-2: Phonak Bolero V

شامل سمعک های پشت گوشی نسل Venture است. این سمعک ها در سه مدل با قدرت های مختلف موجود هستند. همه سمعک های Bolero V دارای شاخص IP 67 هستند (تا حداکثر 30 دقیقه در عمق یک متری آب مشکلی برای سمعک پیش نمی آید). همچنین همه آن ها مجهز به قابلیت های برقراری ارتباط بی سیم، پردازش دو گوشی و مدار ویژه "Tinnitus Balance" می باشند.

 • Phonak Naida Hearing aids: سمعک های پشت گوشی فوق العاده قوی فوناک

2-1: Phonak Naida Q: 

 شامل سمعک های پشت گوشی فوق العاده قوی نسل Quest می باشد که برای افراد مبتلا به کم شنوایی شدید تا عمیق مناسب هستند. سمعک های Naida Q در سه مدل و چهار رده قیمتی – کیفیتی مختلف عرضه می شوند. این سمعک ها دارای شاخص IP 67 بوده و نسبت به آب و رطوبت مقاوم هستند.

 

 

 

 

                              

 

 

 

 

 

                               

 Phonak Naida

Q-SP

 

Phonak Naida

Q-RIC

 

Phonak Naida

Q-UP

2-2: Phonak Naida V: 

سمعک های پشت گوشی فوق العاده قوی در نسل Venture هستند که در دو مدل قدرتی SP و UP موجود می باشند. مدل SP این سمعک ها نسبت به Naidaهای نسل قبل، بهره و خروجی بالاتری دارد. این سمعک ها دارای شاخص IP 68 هستند (به مدت یک ساعت در عمق یک متری، نسبت به آب و رطوبت مقاوم می باشند). همچنین دارای مدار کنترل وزوز می باشند.

Phonak Audeo Hearing aids: سمعک های RIC (رسیور در مجرا)ی فوناک

3-1: Phonak Audeo Q:

محصولات RIC (رسیور در مجرا) نسل Quest هستند. رسیور این سمعک ها در مجرای گوش قرار می گیرد و به همین دلیل پوسته آن ها نسبت به سمعک های پشت گوشی کوچکتر و بسیار ظریف و زیبا است. این مدل به طور ویژه برای افراد مبتلا به کم شنوایی شیب دار و افرادی که خیلی به ظاهر سمعک اهمیت می دهند طراحی شده است. این سمعک ها نیز در سه مدل و چهار رده قیمتی – کیفیتی مختلف ارائه می شوند. همه مدل های Audeo Q دارای مدار ویژه ای برای مدیریت وزوز (Tinnitus management) می باشند که از طریق آن سمعک می تواند اصوات مختلفی را جهت پوشش وزوز و کاهش تأثیر آن بر قدرت تمرکز فرد، پخش کند.

3-2: Phonak Audeo V:

کلیه محصولات RIC (رسیور در مجرا) نسل Venture با این نام شناخته می شوند. این سمعک ها در چهار مدل با اندازه های مختلف موجود بوده و با 3 نوع رسیور با قدرت های مختلف قابل استفاده می باشند. همچنین مجهز به تکنولوژی کنترل وزوز، قابلیت های برقراری ارتباط بی سیم و پردازش دو گوشی و برنامه مخصوص تلفن هستند. در تمام مدل های سمعک Audeo V دکمه ی تغییر برنامه بر روی خود سمعک وجود دارد.

 - Phonak Virto Hearing aids: سمعک های داخل گوشی فوناک

4-1: Phonak Virto Q:

تمام مدل های سمعک داخل گوشی نسل Quest به این نام خوانده می شوند. این سمعک ها در اندازه های مختلف، با قدرت های متفاوت موجود بوده و پوسته آن ها به طور سفارشی با قالبگیری از گوش فرد ساخته می شود. امکان انتخاب رسیورهای مختلف برای سمعک های داخل گوشی این گروه، سبب شده تا فوناک بتواند کوچک ترین سمعک های داخل گوشی ممکن را عرضه کند.

4-2: Phonak Virto V: 

شامل مدل های مختلف سمعک داخل گوشی نسل Venture است. این سمعک ها در 4 مدل با اندازه های مختلف موجود هستند. می توان با استفاده از رسیورهای مختلف، این سمعک ها را با قدرت های متفاوت تجویز کرد. این سمعک ها نیز مدار ویژه کنترل وزوز دارند.

سمعک های داخل گوشی نسل Venture شامل مدل IIC نیز هستند که در نسل قبلی وجود نداشت.

 

فوناک علاوه بر ارائه این چهار مدل سمعک در نسل Quest، دو مدل سمعک را در سطح Basic نیز ارائه کرده است تا بزرگ ترین مزیت این سیستم پردازشی (پذیرش سریع و لحظه ای کاربر) ، در این طبقه قیمتی نیز در اختیار کاربران قرار دهد.این دو مدل در سه طبقه شامل Q5 (دو کاناله)، Q10 (سه کاناله) و Q15 (چهار کاناله) موجود می باشند:

 1- Phonak Baseo:

گروه محصولات پشت گوشی سطح Basic فوناک "Baseo" نامیده می شوند. این سمعک ها در سطح Q15 شامل سه مدل (M- P- SP) و در سطح Q10 و Q5 شامل دو مدل (M- SP) هستند که کم شنوایی های مختلفی را پوشش می دهند. پوسته همه این مدل ها دارای پوشش نانو است تا نفوذپذیری آن ها نسبت به گرد و غبار، آلودگی و رطوبت به حداقل برسد.

2- Phonak Tao:

گروه محصولات داخل گوشی سطح Basic فوناک "Tao" نام دارند. این گروه دارای سه شکل ظاهری مختلف بوده و مانند سایر محصولات داخل گوشی نسل Quest می توانند با رسیورهای مختلف در قدرت های متفاوت عرضه شوند.

سایر ویژگی های مشترک سمعک های Baseo و Tao عبارتند از:

 • مجهز به قوی ترین مدار ضد فیدبک سمعک
 • امکان ارزیابی شنوایی از طریق خود سمعک
 • دارای حافظه برای ثبت اطلاعات استفاده از سمعک
 • برنامه مخصوص تلفن و موبایل

سطوح قیمتی-کیفیتی سمعک های فوناک:

تمام سمعک های داخل گوشی و پشت گوشی نسل Phonak Quest  و Venture ، در چهار رده قیمتی – کیفیتی مختلف ارائه شده اند که با پسوند یک شماره در نام آن ها مشخص می شود:

 • رده معمولی (30)
 • رده استاندارد (50)
 • رده پیشرفته (70)
 • رده برتر (90)
 توجه داشته باشد که سمعک های رده Basic (یعنی سمعک های Baseo و Tao) در سه سطح موجود هستند که این سه سطح را در بالا توضیح دادیم.
 
 در جدول زیر می بینید که سمعک های هر رده در چه محیط هایی می توانند نیازهای شنیداری کاربر را تأمین کنند:
 
 
 

انواع سمعک های فوناک

محیط شنیداری سطح تکنولوژی
مکالمه در محیط های پر سروصدا ×            
مکالمه داخل اتومبیل ×           
سینما و تئاتر ×           
مهمانی                
محیط شغلی                 
خرید                 
محیط های عمومی                 
محیط های خارج از خانه                 
رستوران                   
جلسات گروهی یا کلاس    
    
    
    
مکالمه یک به یک     
    
    
    
خانه     
    
    
    
   سمعک معمولی  سمعک استاندارد  سمعک پیشرفته  سمعک برتر
مشخصه در نام سمعک ۳۰ ۵۰ ۷۰ ۹۰

سمعک نایدا (Naida)

سمعک Naida نخستین بار در سال 2007 میلادی توسط شرکت فوناک معرفی شد و در آن زمان به دلیل داشتن…

سمعک پارادایس (Paradise)

شرکت فوناک در سال 2018 سمعک های مدلMarvel را به عنوان نخستین سمعک مجهز به بلوتوث پیشرفته معرفی کرد. Marvel…

سمعک ویتوس (Vitus)

خانواده Vitus فوناک: محصولات این خانواده در دو گروه عرضه می شوند: Vitus -1: شامل سه مدل سمعک پشت گوشی…

 
سمعک فوناک
امتیاز 5 از 5
تعداد نظرات : 2 نظر
خبــرنامـه
اینستاگرام سمعک اقدسیه تلگرام سمعک اقدسیه واتس اپ سمعک اقدسیه فیس بوک سمعک اقدسیه  

طراحی و توسعه: نونگار پردازش تمامی حقوق محفوظ است

© 2018 DESIGNED BY NONEGAR. ALL RIGHTS RESERVED