جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

سمعک ویدکس

محتوای صفحه

سمعک ویدکس

 

کمپانی ویدکس، ششمین سازنده ی بزرگ سمعک است که در سال 1956 میلادی به عنوان یک شرکت کوچک خانوادگی، توسط خانواده های topholm و westermann در کشور دانمارک تأسیس شد و همچنان مالکیت اصلی آن متعلق به بازماندگان این دو خانواده است. ویدکس با همکاری محققان و متخصصان بین المللی در حیطه علم شنوایی، سمعک های دیجیتال متعددی را تولید کرده است. هم اکنون سمعک های کمپانی ویدکس در تقریبا” 100 کشور عرضه می شوند و این شرکت بیش از 4000 نفررا در سراسر جهان استخدام کرده است.

در سال 2018، ویدکس و Sivantos (که شامل Signia، Rexton، Truhearing ، Audibene ،HearUSA و Hear.com است) ادغام خود را اعلام کردند و بدین ترتیب عنوان سومین اجتماع بزرگ شنوایی را در سراسر جهان به خود اختصاص دادند.

از مهم ترین افتخارات شرکت ویدکس، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ویدکس تمام اهداف خود را بر جلب رضایت مشتری ها (هم شنوایی شناسان و هم کاربران سمعک) متمرکز کرده است.
 • بهترین طراحان و مهندسان شنوایی و سمعک در این شرکت فعالیت داشته و همواره به دنبال راه های جدید و خلاقانه ای برای کمک به بهبود شنوایی افراد هستند. به عنوان مثال، ویدکس در سال 1995 میلادی، نخستین سمعک داخل گوشی 100% دیجیتال را بر مبنای مدلی تحقیقاتی که در همان سال توسط شرکت سمعک اتیکن ارائه شده بود، تولید کرده و به بازار عرضه کرد. همچنین در سال 2018 میلادی، سمعک های خانواده “Evoke” را به عنوان جدیدترین محصول خود ارائه کرد. Evoke اولین سمعکی است که مجهز به هوش مصنوعی و تکنولوژی Machine learning می باشد.
 • محصولات ویدکس کیفیت بالایی داشته، طول عمر نسبتا” زیادی دارند و به دلیل کیفیت صدای عالی خود معروف هستند.

خانواده ویدکس شامل چه سمعک هایی است؟!

به طور کلی می توان گفت که ویدکس از لحاظ ظاهری دو نوع سمعک تولید می کند:

 • سمعک های پشت گوشی: که شامل مدل های سمعک پشت گوشی مرسوم و سمعک RIC یا همان RITE (سمعک های پشت گوشی که رسیور آن ها در مجرای گوش قرار می گیرد و به همین دلیل پوسته آن ها کوچکتر و ظریف تر از سمعک های پشت گوشی معمولی است).
 • سمعک های داخل گوشی: که شامل مدل های ITE ، ITC و CIC می باشند. 

کلیه سمعک های ویدکس در چهار سطح قدرتی (Standard / Medium / Power / High Power) تولید می شوند تا همه مقادیر کم شنوایی (خفیف، متوسط، شدید وعمیق) را پوشش دهند.

در حال حاضر از لحاظ سطح تکنولوژی، چهار گروه مختلف سمعک توسط ویدکس در آمریکا و کانادا عرضه می شود:

 • Evoke: این سمعک، پیشرفته ترین سمعک ویدکس و اولین سمعک هوشمند جهان است. تکنولوژی SoundSense ویدکس در این خانواده از سمعک هایش، اطلاعات جمع آوری شده از تجربیات شنیداری کاربر را اندازه گیری کرده و تجربه شنیداری منحصر به فردی را برای وی ایجاد می کند. به عنوان مثال سمعک Evoke می تواند تشخیص دهد که فرد داخل ساختمان است یا در فضای باز از سمعک خود استفاده می کند.
 • Beyond: سمعک های این خانواده با برنامه “Beyond Personal Program”، بر یکپارچگی خود تمرکز می کنند. با این برنامه، کاربر می تواند شخصا” ولوم را بین دو سمعک تغییر دهد، جهت گیری میکروفون سمعک را کنترل کند و انتخاب کند که می خواهد سمعکش شنوایی واضحی را برایش فراهم کند یا این که می خواهد وضوح کمتر باشد و در عوض راحتی شنیداری بیشتری داشته باشد.
 • Unique: سمعک های این خانواده برای افرادی مناسب است که از لحاظ اجتماعی فعال هستند؛ زیرا محدوده پویایی وسیعی دارند، مجهز به تکنولوژی کاهش نویز باد و همچنین تکنولوژی “Sound Isolation” (که بر صدای غالب موجود در محیط تمرکز کرده و نویزهای آرام تر را کاهش می دهد) می باشند.
 • Dream: پایین ترین سطح تکنولوژی را دارا هستند.

سطوح قیمتی- کیفیتی سمعک های ویدکس

همانطور که گفتیم، ویدکس سمعک های خود را در 4 رده قیمتی- کیفیتی عرضه می کند. در جدول زیر می توانید قابلیت ها و کاربردهای این 4 رده را با یکدیگر مقایسه کنید:

محیط شنیداری سطح تکنولوژی
مکالمه در محیط های پر سروصدا ×            
مکالمه داخل اتومبیل ×           
سینما و تئاتر ×           
مهمانی                
محیط شغلی                 
خرید                 
محیط های عمومی                 
محیط های خارج از خانه                 
رستوران                   
جلسات گروهی یا کلاس    
    
    
    
مکالمه یک به یک     
    
    
    
خانه     
    
    
    
 سمعک معمولی  سمعک استاندارد  سمعک پیشرفته  سمعک برتر

 

 

چرا سمعک ویدکس را انتخاب کنیم؟!

ویدکس از زمانی که اولین مدل سمعک جیبی خود را در سال 1956 ارائه کرد، مدت طولانی در تکنولوژی شنوایی پیشرو بود. برخی از مزایای سمعک های ویدکس که شنوایی شناسان و کاربران را به این برند علاقه مند می کند، عبارتند از:

 • محصولات ویدکس تنوع بالایی دارند. شما می توانید در محصولات ویدکس، هر نوع سمعکی را پیدا کنید. از مدل های پشت گوشی ساده و کاربردی تا سمعک های داخل گوشی کوچک که وقتی داخل گوش قرار می گیرند، قابل دیدن نیستند.
 • ویدکس به دلیل سطح تکنولوژی دیجیتال خود که از بسیاری از برندهای دیگر سمعک بالاتر است، شناخته شده است. سمعک های ویدکس امکان گوش دادن راحت را در مکالمات در هر موقعیتی، حتی در رستوران، باشگاه و … برای کاربر فراهم می کنند. این سمعک ها به طور مداوم محیط اطراف کاربر را پایش کرده و به صورت اتوماتیک تنظیمات صدای خود را در جهت افزایش توانایی شنیدن اصوات، در آن محیط خاص تغییر می دهند. بنابراین نیازی نیست که فرد در هر محیطی سمعک را دستکاری کند یا نگران تغییر ولوم سمعک خود باشد. در ضمن ویدکس جهت کنترل و مدیریت وزوز گوش، برنامه ای تحت عنوان “Zen2Go” را در سمعک هایش تعبیه کرده است که از تون های هارمونیک آرامشبخش برای کاهش استرس و سایر عوارض وزوز استفاده می کند.
 • سمعک های خانواده Beyond و Evoke قابلیت ارتباط بلوتوثی با موبایل را نیز دارند. این ویژگی سبب انعطاف پذیری بالای سمعک های ویدکس شده است؛ چرا که کاربر می تواند با گوشی موبایل خود تنظیمات سمعک را تغییر دهد. بسیاری از مدل های دیگر سمعک ویدکس نیز قابلیت برقراری ارتباط وایرلس دارند؛ اما آن ها به یک وسیله رابط نیاز دارند؛ در حالی که این دو مدل به هیچ رابطی نیاز ندارند. نکته قابل توجه دیگر این است که برنامه موبایل ویدکس هم برای گوشی های آیفون و هم برای گوشی های IOS قابل استفاده است؛ در حالی که با بررسی سایر سمعک های هوشمند موجود در بازار، می بینیم که اکثر شرکت ها فقط برای IOS این قابلیت را دارند.
 • علاوه بر این، بسیاری از سمعک های ویدکس ضد آب هستند و حتی زمانی که در معرض باران، عرق یا رطوبت قرار گیرند، بدون کوچکترین نقصی کار می کنند. به عبارت دیگر، سمعک های ویدکس هم از نظر تکنولوژی و هم از نظر طول عمر عالی هستند. لازم به ذکر است که ویژگی ضد آب بودن سمعک های ویدکس شامل تمام قسمت های سمعک (پوسته خارجی و کلیه اجزای الکتریکی داخل آن) است.
 • محصولات ویدکس ضمانت و خدمات پس از فروش خوبی دارند. بنابراین این شرکت، با ایجاد اطمینان خاطر برای کاربران، کیفیت زندگی آن ها را نیز بهبود می بخشد. ضمانت سمعک های ویدکس به مدل انتخابی شما بستگی دارد. اغلب سمعک ها، دو یا سه سال ضمانت دارند؛ اما برخی نیز تنها یک سال گارانتی دارند.

قیمت سمعک ویدکس

قیمت سمعک های ویدکس به مدل سمعک و محل تهیه آن بستگی دارد. به طور کلی قیمت ها از 2/5 تا 13 میلیون تومان برای هر سمعک متغیر است. هرچه تکنولوژی سمعک پیشرفته تر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. به عنوان مثال، سمعک های خانواده Evoke که از پیشرفته ترین تکنولوژی سمعک برخوردار هستند، قیمت بالایی هم دارند. قیمت سایر سمعک ها به مراتب ارزان تر می باشد.

انواع سمعک های ویدکس

{loadmoduleid 183}

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می خوانیم