جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

ویژگی بهترین سمعک مناسب هر فرد

محتوای صفحه

انتخاب سمعک کاملا شخصی است، بدین معنا که شنوایی شناس بر حسب نیازهای شنیداری بیمار، چند سمعک را از برندهای مختلف معرفی می کند و انتخاب نهایی بر عهده خود بیمار و یا خانواده ی او است.
تمام برندهای سمعک که در حال حاضر در بازار موجود هستند (اتیکن، فوناک، ریساند، زیمنس، استارکی، ویدکس و …) از برندهای برتر جهان بوده و برای تمام سبک های زندگی و سطوح مختلف کم شنوایی مناسب می باشند. تنها پس از ارزیابی دقیق وضعیت شنوایی و دریافت مشاوره از شنوایی شناس، به راحتی می توان بهترین سمعک را برای بیمار انتخاب کرد.
اگرچه اکثر مدل های سمعک کار بهبود شنوایی را انجام می دهند اما بعضی مدل ها ویژگی های اضافه ای مانند بلوتوث و کاهش نویز را دارند که سبب برتری آن ها نسبت به بقیه می شود.
همواره بهترین کار این است که اجازه دهیم مراجع برند سمعک را آزادانه انتخاب کند. به دلیل این که قیمت سمعک بالا است و عملکرد آن برای فرد مهم است، انتخاب برند مناسب سمعک بسیار حائز اهمیت می باشد. شنوایی شناس موظف است تمام تلاش خود را برای یافتن بهترین سمعک برای بیمار انجام دهد.

بزرگترین برندهای سمعک کدامند؟

پاسخ به این پرسش کمی دشوار است اما برخی از مطرح ترین تولید کنندگان سمعک عبارتند از:

GN Resound- Siemens- Unitron- Widex- Bernafon- Sonic- Starkey- Phonak- Oticon

Cochlear نیز یکی از برندهای معروف است که ممکن است بارها نام آن را شنیده باشید اما این برند بر خلاف بقیه که تولیدکننده سمعک هستند، پروتزهای شنوایی مانند پروتز کاشت حلزون را تولید می کند.
همانند سایر صنایع، تولیدکنندگان مختلفی سمعک را وارد بازار می کنند. ممکن است بعضی از آن ها پس از مدتی کناره گیری کنند. اما این برندها معتبر بوده و هر یک مدتهاست که به تولید سمعک مشغول هستند. اکثر شنوایی شناسان، سمعک های تولید شده توسط این برندها را به بیمار معرفی می کنند.

سمعک من در کدام کشور تولید شده است؟

سمعک ها در کشور های مختلفی در سراسر جهان ساخته می شوند. به عنوان مثال سمعک فوناک در سوئیس، سمعک اتیکن در دانمارک، سمعک استارکی و سونیک در آمریکا، سمعک زیمنس در آلمان و سمعک یونیترون در کانادا تولید می شوند.
جالب است بدانید که اگرچه به نظر می رسد تمام برندهای سمعک در حال رقابت با یکدیگر هستند اما اخیرا آن ها کاملا در کنار یکدیگر و باهم کار می کنند. به عنوان مثال سمعک های فوناک و یونیترون متعلق به شرکت سوئیسی سونووا (Sonova) هستند. همچنین سمعک های اتیکن، سونیک و برنافون همگی متعلق به کمپانی مادر گروه William Demant هستند. سمعک سیگنیا، استارکی، ریساند و ویدکس نیز مستقل می باشند.

بهترین تولید کنندگان سمعک کدام هستند؟

برندها و تولیدکنندگان مختلفی برای سمعک وجود دارند که هر یک از آن ها ویژگی های خاص خود و نکته ای برای مقایسه با بقیه دارند. بنابراین هیچ یک از برندهای سمعک بهترین نیستند زیرا تمام آن ها ویژگی های مثبت و منفی منحصر به فرد خود را دارند. به عنوان مثال بعضی از برندهای سمعک برای کمک به گوش دادن در محیط های نویزی و شلوغ مناسب هستند. بعضی برندهای دیگر به خوبی با دستگاه های شخضی مانند تلفن همراه متصل می شوند.
به طور کلی می توان گفت بهترین سمعک برای هر بیمار سمعکی است که هم با سبک زندگی منحصر به فرد او و هم با نوع و شکل کم شنوایی او سازگار بوده و حداکثر راحتی ممکن را برای بیمار فراهم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می خوانیم