جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

تکنولوژی سمعک ها

محتوای صفحه

بعضی از شرکت های سمعک محصولات شان را در رده ارائه می دهند و بعضی دیگر در  رده که شامل موارد زیر هستند:

  1. Basic (معمولی).
  2. Standard (استاندارد).
  3. Advance (پیشرفته).
  4. Premium (عالی).

 

ویژگی هر یک از سمعک های معمولی، استاندارد، پیشرفته و عالی چیست؟

 

  1. Basic: اولین رده از سمعک ها هستند ولی اصلا نباید اینگونه برداشت شود که خوب نیستند. انتخاب سمعک بسته به نیاز های شما دارد. یعنی اینکه اگر شما فردی هستید که بیشتر وقتتان را در جاهای آرام مثل خانه می گذرانید، این مدل گزینه ای مناسب برای شما می باشد. این سطح از تکنولوژی سمعک ها در مکان های شلوغ کمک چندانی  به فرد نمی کنند. به خاطر این که تعداد مدارات آن ها پایین می باشد در واقع برای افرادی توصیه می شوند که بیشتر وقتشان را در خانه هستند و از لحاظ اجتماعی فعالیت بسیار کمی دارند. مدل های معمولی برای چه کسانی مناسب هستند؟؟  سمعک های معمولی برای محیط های ساکت و آرام جوابگو هستند اما برای محیط های پرسروصدا و شلوغ مثل: رستوران و……مناسب نمی باشند.
  2. Standard: همه شرکت های سازنده سمعک دارای سمعک هایی هستند که یک رده بالاتر از سمعک های معمولی هستند. این سمعک ها جوابگوی محیط های ساکت و تاحدودی شلوغ هستند. برای افرادی مناسب هستند که بیشتر وقتشان در جاهای آرام میگذرانند و تاحدود کمی در جاهای شلوغ فعالیت دارند. این سمعک ها در همه مدل ها موجود می باشد و معمولا در رده قیمتی بین 5-3 میلیون تومان دارند.
  3. Advance: سومین سطح از تکنولوژی هستند که از مقبولیت بالایی در بین بیماران برخوردار هستند و دارای کیفیت صدای خوب و ایده آل در اکثر محیط های شنیداری می باشند. این سطح از تکنولوژی در چندین سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است و اکثر شرکت ها تمرکزشان را روی این سطح از تکنولوژی گذاشته اند. ما توصیه می کنیم همه افراد در صورت نداشتن مشکل مالی از این سمعک ها استفاده کنند حتی افرادی که تمام زندگی شان در جاهای آرام می گذرد زیرا این سمعک ها کیفیت گفتار بسیار بالایی دارند و به دلیل داشتن تعداد مدارات بالا این سمعک ها وضوح گفتار بالایی دارند و صدای بسیار طبیعی ارائه می دهند. اگر شما یک فرد فعال هستید یا اگر فردی هستید که به موسیقی زیاد گوش می دهید و یا دراجتماع زیاد شرکت می کنید و می خواهید در موقعیت های دشوار شنیداری، درک تان از صحبت ها بالا باشد این سمعک ها برای شما گزینه مناسبی می باشند.
  4. Premium: این سطح از تکنولوژی جایی است که همه شرکت ها آخرین و بالاترین ویژگی های خود را ارائه می دهند. این تکنولوژی مخصوص افرادی است که می خواهند در همه  موقعیت ها مثل افراد طبیعی بشنوند. این سمعک ها مخصوص مکان های شلوغ می باشد والبته در مکان های آرام کیفیت گفتار خارق العاده ای دارند .همچنین بهترین وضوح گفتاری را دارند و مخصوص افرادی هستند که می خواهند در همه موقعیت ها همه چیز را بشنوند. به یاد داشته باشید که سمعک ها طراحی شده اند که به شما کمک بکنند بشنوید ولی حتی سمعک های عالی هم نمی توانند مثل شنوایی طبیعی شوند. بله سمعک ها هیچوقت مثل شنوایی طبیعی نمی شوند. ما اعتقاد داریم 95% مشکل افراد کم شنوا را می توان حل کرد ولی 100% آن ها را هرگز!

سمعک های مدرن مانند یک کامپیوتر با کارایی بسیار بالا عمل می کنند. تکنولوژی های بسیار پیچیده که در بعضی ار آن ها به کار رفته است شامل تعداد زیادی از توابع دیجیتالی است که باعث بهبود کیفیت صدا برای افراد کم شنوا می شوند. قطعا سمعک فراهوشمند بیشترین تکنولوژی و سمعک های معمولی کمترین تکنولوژی ها را دارا هستند.

عمده تکنولوژی سمعک ها شامل چه مواردی است؟

 

کاهش نویز

فرد می تواند یک مکالمه راحت حتی در جا های پرسر و صدا داشته باشد.

کاهش نویز باد

در سمعک های قدیمی اغلب صدای باد را هم تقویت می کردند ولی تکنولوژی جدید این صداهای مزاحم را تشخیص داده و آن ها را خنثی می کنند بدین صورت موقعیت های بیرونی را لذت بخش تر می کنند.

سرکوب گرایی

مثل کلیسا ها که مکان های باز آوایی هستند این تکنولوژی صدا های باز آوا را خنثی می کنند.

سرکوب فیدبک

فیدبک (سوت کشیدن سمعک ) یک مشکل سمعک های قدیمی است که به واسطه این تکنولوژی کاملا از بین رفته است. (سمعک های جدید)

کاهش صداهای ناگهانی

به سرعت صدا های ناگهانی را تشخیص می دهند مثل: بسته شدن در و آن ها را به سطح راحتی شنیداری فرد می کشانند.

تغییر فرکانس

سمعک های جدید در افراد با کم شنوایی عمیق ممکن است که صدا های فرکانس بالا حتی با گذاشتن سمعک هم شنیده نشوند مثل صدای خنده بچه ها یا صدای جیک حیک پرندگان، این تکنولوژی جدید این صدا ها را قابل شنیدن می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می خوانیم