جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

سمعک ITC

محتوای صفحه

سمعک ITC سمعک هایی هستند که نصف لاله گوش را پر می کنند. سمعک های ITC مقداری کوچک تر هستند.

ویژگی های سمعک داخل مجرا (ITC)

 • موجود در رنگ های مختلف.
 • قابلیت کنترل آسان.
 • جهت یابی درست صداها.

اجزاء الکترونیکی سمعک های داخل مجرا در یک پوسته پلاستیکی جایگذاری می شود که با قالب گیری به طور اختصاصی برای هر کاربر ساخته می شود. سمعک های داخل مجرا نسبت به سمعک های CIC بزرگتر و نسبت به سمعک های ITE کوچکتر بوده و بخش غضروفی مجرای گوش را به طور کامل پر می کنند. می توان بر روی این سمعک ها یک دسته کوچک برای گذاشتن و برداشتن راحت تر آن ها درون گوش تعبیه کرد.
سمعک ITC از باطری سایز 312 (قهوه ای) یا 10 (زرد) استفاده می کند. طول عمر رایج باطری 10 بین 5-3 روز و باطری 312 بین 7-5 روز است اما این میزان بسته به ساعات استفاده از سمعک در طول روز، شدت کم شنوایی و سطح تکنولوژی سمعک متغیر می باشد.

سمعک ITC چه مزایایی دارد؟

 1. این سمعک ها نسبت به اندازه کوچک خود بسیار قدرتمند بوده و اغلب کاهش شنوایی ملایم تا متوسط و حتی گاهی شدید را پوشش می دهد.
 2. برای افرادی که دچار محدودیت حرکتی یا ضعف بینایی هستند، مناسب است.
 3. بر خلاف سایر سمعک داخل گوشی، سمعک ITC می تواند میکروفون جهت دار داشته باشد و این سبب بهبود درک گفتار در حضور نویز می شود.
 4. همچنین این سمعک می تواند قابلیت هایی مانند ارتباط وایرلس (بی سیمی) و تله کویل را داشته باشد.
 5. اندازه متوسط این مدل سبب می شود که بتوان دکمه های کنترلی را بر روی آن تعبیه کرد.
 6. اندازه بزرگتر این مدل نسبت به سایر سمعک های مدل داخل گوشی، سبب می شود که فیدبک کمی بر اثر نشت صدا به بیرون از گوش داشته باشد. همچنین در صورت قالبگیری مناسب، در هنگام صحبت کردن یا جویدن از گوش خارج نمی شود.

سمعک ITC چه معایبی دارد؟

 1. به اندازه ی سمعک های IIC و CIC از دید دیگران پنهان نمی شود.
 2. تا حدودی اثرات اکوستیکی طبیعی که توسط لاله گوش فراهم می شود و در مکان یابی اصوات از جلو و عقب کمک می کند، با استفاده از این سمعک حذف می شود.
 3. در هنگام استفاده از تلفن، کاربر مجبور است میکروفون تلفن را جلوتر از گوش خود قرار دهد زیرا اگر آن را روی سمعک بگذارد، فیدبک ایجاد خواهد شد.
 4. همانند سایر سمعک های درون گوشی، در مورد این مدل نیز لازم است هر چند وقت یک بار پوسته سمعک تعویض شود چرا که به مرور زمان بخش غضروفی مجرای گوش تغییر شکل یا اندازه می دهد. گارانتی سمعک نیز شامل ساخت مجدد پوسته نمی شود.
 5. احتمال مسدود شدن رسیور سمعک توسط جرم گوش وجود دارد.

 

چه کسانی می توانند از سمعک ITC استفاده کنند؟

معمولا این سمعک برای بزرگسالان با کاهش شنوایی ملایم تا متوسط و گاهی شدید تجویز می شود. البته در کاهش شنوایی شدید به دلیل اعمال بهره ی بیشتر، ممکن است فیدبک سمعک کاربر را آزار دهد. به همین دلیل در افراد مبتلا به کاهش شنوایی شدید، تا حد امکان تلاش می شود کاربر را راضی کرد تا از سمعک پشت گوشی استفاده کند.

 

چه کسانی نمی توانند از سمعک ITC استفاده کنند؟

 • به طور کلی هیچ یک از مدل های داخل گوشی برای کودکان با سن کمتر از 10-8 سال تجویز نمی شوند. مهم ترین علت این امر این است که در صورت تجویز سمعک داخل گوشی، به دلیل رشد گوش خارجی در دوران کودکی، لازم است زود به زود پوسته سمعک تعویض شود و این کار نسبتا هزینه زیادی دارد.
 • اغلب این مدل سمعک برای افراد دچار کاهش شنوایی شدید تجویز نمی شود زیرا به دلیل اندازه کوچک خود و نزدیک بودن میکروفون و رسیور سمعک به یکدیگر، در صورت اعمال بهره خیلی زیاد، احتمال ایجاد فیدبک، بسیار بالا و فیدبک گیری بسیار مشکل خواهد بود.
 • افراد دچار پرفوراسیون یا پارگی پرده تمپان، افرادی که به طور مکرر دچار عفونت گوش می شوند و افرادی که مجرای گوش کوچکی دارند نیز گزینه های مناسبی برای استفاده از این سمعک نیستند.

برای دریافت قیمت سمعک به صورت دقیق با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می خوانیم