جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

سمعک سیگنیا مخصوص کودکان

محتوای صفحه

تجویز سمعک مناسب برای کودکان و نوزادان همواره چالشی بزرگ برای شنوایی شناسان بوده است. اندازه کوچک لاله و مجرای گوش، ناتوانی کودک در مراقبت از سمعک و خطرات احتمالی مربوط به سمعک از یک سو و قرار داشتن کودکان در سن یادگیری زبان و وجود نیازهای شنیداری خاص از سویی دیگر، مسائلی هستند که می بایست از سوی شنوایی شناس مورد توجه ویژه قرار بگیرند. با توجه به این مسائل، دو گروه سمعک زیمنس برای کودکان طراحی شده اند:

  1. motion M
  2. motion P

مهم ترین ویژگی سمعک های مخصوص کودکان

1- دارای هوک کوچک هستند

لاله گوش کودکان کوچکتر از بزرگسالان است. به همین دلیل یکی از مهم ترین نگرانی های والدین کودکان کم شنوا این است که سمعک بر روی گوش کودک بیشتر در معرض دید است یا ممکن است سمعک از روی گوش کودک بیفتد و گم شود. استفاده از هوک کوچک برای کودکان، موجب قرارگیری بهتر و محکم تر سمعک در پشت گوش می گردد که علاوه بر زیبایی بیشتر، از جابه جا شدن و حتی گم شدن سمعک در حین دویدن و بازی کردن کودک جلوگیری می شود.

2- امکان قفل دکمه های تغییر برنامه و ولوم روی سمعک وجود دارد

والدین می توانند برای جلوگیری از تغییر تنظیمات سمعک توسط کودک، دکمه هایی که یر روی سمعک قرار دارند را قفل کنند. برای این منظور والدین باید دکمه تغییر برنامه و قسمت بالای دکمه ی تغییر ولوم سمعک را به مدت سه ثانیه به طور همزمان نگه دارند. برای باز کردن قفل دکمه ها نیز فقط کافی است دکمه تغییر برنامه و قسمت پایین دکمه تغییر ولوم را به مدت سه ثانیه به طور همزمان نگه دارند.

3- امکان استفاده از ورودی مستقیم صوتی وجود دارد

یکی از مساثلی که تقریبا تمام کودکان مبتلا به کم شنوایی با آن مواجه هستند، بحث یادگیری است. کودکان کم شنوا در محیط های آموزشی که میزان نویز زمینه بالا باشد، نمی توانند بر روی صدای آموزگار تمرکز داشته باشند. برای رفع این مشکل، پیشنهاد می شود که برای این گونه کودکان از ورودی مستقیم صوتی استفاده گردد تا صدای آموزگار به طور مستقیم به سمعک کودک برسد. در این صورت با حذف نویز زمینه و بالا رفتن نسبت سیگنال به نویز، توانایی درک گفتار کودک افزایش خواهد یافت.

4- مجهز به قفل درب باطری هستند

والدین کودک به سادگی می توانند درب باطری سمعک را قفل کنند. به این ترتیب خطر بلعیدن باطری توسط کودک از بین می رود.

دریافت قیمت سمعک مخصوص کودکان، تنها از طریق تماس با سمعک اقدسیه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می خوانیم