به کمک هم، کیفیت زندگی را تغییر می‌دهیم
together, we change live

021-2228 0646

شماره تماس سمعک اقدسیه 

 


سمعک های مدل پشت گوشی

سمعک پشت گوشی BTE بهترین مدل سمعک ها و رایج ترین آنها است . 90% از سمعک هایی که در آمریکا تجویز می شود پشت گوشی هستند.

لازم به ذکر است که در گذشته سمعک های پشت گوشی بسیار بزرگ بودند و کاملا روی گوش معلوم بودند اما در چندین سال اخیر با پیشرفت تکنولوژی سمعک، مدل های پشت گوشی به قدری کوچک شده اند که در بسیاری از کشورها آن ها را سمعک های پشت گوشی نامریی می نامند.

این انواع برای همه افراد جوابگو می باشند ولی سمعک داخل گوشی فقط برای بعضی از افراد مناسب می باشند. پیدا کردن نوع مناسب بسیار مهم است و می تواند تفاوت های زیادی را ایجاد کند. متخصصین ما در "سمعک اقدسیه" با افتخار در مورد بهترین سمعک به شما مشاوره خواهند داد.

 

چند نوع سمعک پشت گوشی وجود دارد؟

 

 1. RIC.
 2. پشت گوشی معمولی.
 3. پشت گوشی با قالب.

1. سمعک RIC / RITE (رسیور در گوش):

یکی از مدل های سمعک های BTE سمعک RIC می باشد که از انواع پشت گوشی معمولی بسیار ریزتر هستند و در پشت گوش پنهان می شوند. رسیور آن ها از طریق یک سیم بسیار نازک درون گوش قرار می گیرد. این سمعک ها ظریف و بسیار کوچک و از نمای بیرونی تقریبا نامریی هستند و دارای کیفیت و وضوح صدای بسیار طبیعی هستند. رسیور به جای این که در پوسته یا قاب سمعک باشد، در مجرای گوش قرار می گیرد و به جای هوک و تیوب، یک سیم باریک رسیور را به سمعک متصل می کند.
از آنجا که در این سمعک ها صدا مستقیما وارد مجرای گوش می شود و هوک، تیوب و قالب حذف می شوند. بنابراین اصواتی که به پرده گوش می رسند بهتر و طبیعی تر شنیده می شوند. همچنین به دلیل فاصله بین میکروفون و رسیور سمعک، احتمال فیدبک کمتری دارند.
مزیت این سمعک ها این است که چون رسیور در مجرای گوش قرار دارد، انداره جزء پشت گوشی آن ها کوچکتر است. اما عیب آن ها این است که ممکن است جرم گوش رسیور را خراب کند یا آن را مسدود کند.
این سمعک ها عمدتا برای افراد دچار کاهش شنوایی فرکانس بالا استفاده می شوند اما مدل های امروزی آن می تواند محدوده وسیع تری از کم شنوایی ها را پوشش دهد.

سمعک RIC کوچک

اگر می خواهید در مورد سمعک های BTE اطلاعات بیشتری داشته باشید مشاوره با متخصصین ما کاملا رایگان می باشد.

2. سمعک پشت گوشی معمولی (سمعک پشت گوشی کوچک (mini BTE / slim tube hearing aid)):

این انواع از آنجایی که دارای تقویت کننده کارآمد تر و همچنین اندازه باتری بزرگتری هستند برای کم شنوایی های شدید و عمیق مناسب هستند، قدرت این مدل از سمعک های RIC بیشتر است. صدا از طریق تیوب به درون قالب مخصوصی که درون گوش قرار دارد فرستاده می شود و در طرح ها و رنگ های مختلف موجود می باشند. در مقایسه با سمعک های داخل گوشی این مدل راحتی بیشتری دارند و همچنین طول عمر بیشتر. تمام اجزای الکترونیکی این نوع سمعک در پوسته پشت گوش قرار گرفته و به جای هوک یک تیوب یا شلنگ نازک از سمعک خارج شده و توسط قطعه ای به نام دام که از قالب و کاف ظریف تر است، در مجرای گوش قرار می گیرد.
دام مجرای گوش را به طور کامل مسدود نمی کند و بنابراین تجربه شنیداری طبیعی تری را برای فرد فراهم خواهد کرد (فرد صدای خودش را طبیعی تر می شنود) و همچنین امکان خارج شدن جرم گوش و ترشحات وجود دارد. این سمعک معمولا برای کم شنوایی فرکانس بالا تجویز می شود اما مدل های امروزی آن می توانند محدوده وسیع تری از کم شنوایی ها را پوشش دهند.

سمعک پشت گوشی معمولی

 

3- سمعک پشت گوشی با قالب:

این ها نسبت به دو مدل قبلی اندازه بزرگتری دارند. پوسته آن ها از طریق تیوب و قالب به گوش مرتبط می شود. این سمعک ها نسبت به سایر مدل ها باطری های بزرگتر (و طول عمر باطری بیشتر) و قابلیت های بیشتری دارند. این نوع سمعک پشت گوشی در کودکان رایج است زیرا امکان تغییر برنامه آن ها به راحتی وجود دارد و همچنین با بزرگ شدن مجرای گوش کودک، امکان تعویض قالب وجود دارد.

 

قطعه های الکترونیکی سمعک پشت گوشی چیست؟

تمام انواع سمعک ها و از جمله سمعک های پشت گوشی سه قطعه الکترونیکی اصلی دارند که عبارتند از:

 1. میکروفون: میکروفون اصوات را از محیط دریافت کرده و آن ها را تبدیل به سیگنال الکتریکی می کند.
 2. تقویت کننده یا آمپلی فایر: سیگنال های الکتریکی را از میکروفون دریافت کرده و آن ها را تقویت می کند. ممکن است آمپلی فایر طی پروسه تقویت، برخی امواج صوتی را تضعیف کرده و ما بقی را تقویت کند و بدین ترتیب صدا را تغییر دهد.
 3. رسیور یا مبدل خروجی: سیگنال الکتریکی تقویت شده توسط آمپلی فایر را دریافت کرده، آن را به صوت یا سیگنال اکوستیکی تبدیل کرده و ارائه می کند. رسیور نیز مانند میکروفون هرچه بزرگتر باشد، حساسیت فرکانسی و محدوده پویایی بیشتری خواهد داشت.

 

سمعک پشت گوشی چند قسمت دارد؟

 • پوسته یا قاب: که اغلب موزی شکل و پلاستیکی بوده و تمام اجزاء الکترونیکی سمعک در آن جایگذاری شده اند. پوسته در پشت گوش قرار می گیرد و از طریق قسمتی به نام هوک (hook) که مانند قلاب است، در بالای گوش گیر می افتد.
 • قالب: این قطعه به صورت سفارشی برای گوش هر فرد ساخته می شود. قالب در مجرای گوش قرار گرفته و توسط یک تیوب یا شلنگ باریک به هوک سمعک متصل می شود. قالب می تواند مجرای گوش را به طور کامل مسدود کند یا این که باز باشد. همچنین علاوه بر قالب می توان از کاف دام نیز استفاده کرد.

 

سمعک پشت گوشی نسبت به سایر مدل ها چه مزایایی دارد؟

توجه داشته باشید که همیشه سمعک های کوچکتر بهتر نیستند. سمعک پشت گوشی مزایایی دارد که ممکن است مدل های کوچکتر این مزایا را نداشته باشند. از جمله:

 1. اندازه میکروفون سمعک بر میزان حساسیت فرکانسی آن اثر می گذارد، هرچه میکروفون بزرگتر باشد، حساسیت فرکانسی آن نیز بیشتر بوده و هرچه کوچکتر باشد، محدوده فرکانسی باریک تری را پوشش می دهد. بنابراین سمعک های پشت گوشی که میکروفون بزرگتری دارند، حساسیت فرکانسی بیشتری نیز دارند. رسیور بزرگتر سمعک های پشت گوشی نیز در حساسیت فرکانسی بالای آن ها موثر است.
 2. محدوده پویایی این سمعک ها بیشتر از سایر مدل ها است، می تواند اصوات را بیشتر تقویت کند.
 3. سمعک پشت گوشی بیرون از گوش قرار می گیرد و بنابراین می تواند اندازه بزرگتری داشته باشد. در نتیجه باطری آن ها نیز بزرگتر بوده و عمر طولانی تری خواهد داشت.
 4. این سمعک ها دارای دکمه تغییر ولوم و برنامه هستند و بنابراین تغییر این موارد برای بیمار راحت تر است.
 5. به دلیل این که اجزاء الکترونیکی سمعک های پشت گوشی مرسوم خارج از گوش قرار دارند، احتمال خرابی آن ها بر اثر عرق کردن یا ورود جرم گوش کمتر از مدل های داخل گوشی است.
 6. در افراد مسن که ممکن است لرزش دست داشته باشند، قرار دادن این سمعک ها یا بیرون آوردن آن ها از گوش و تعویض باطری آن ها راحت تر است.

 

معایب سمعک پشت گوشی چیست؟

 • این سمعک ها به دلیل اندازه بزرگ خود معمولا مورد پذیرش افراد قرار نمی گیرند.
 • از آنجا که میکروفون این سمعک ها خارج از گوش قرار دارد، احتمال تقویت نویز باد توسط سمعک بیشتر است، البته در سمعک های امروزی تکنولوژی سمعک کاهش نویز این مشکل را برطرف کرده است.

 

چه افرادی می توانند از سمعک پشت گوشی استفاده کنند؟

این نوع سمعک برای افراد با تمام سنین و تقریبا برای هر نوع کاهش شنوایی مناسب می باشد. این سمعک بیشتر برای کودکان تجویز می شود.
چنانچه فرد کاهش شنوایی شدیدی داشته باشد و یا مجرای گوش کوچک باشد، سمعک پشت گوشی بهترین انتخاب است.

امروزه سمعک های پشت گوشی در اندازه ها، شکل ها و رنگ های بسیار متنوعی موجود می باشند. در این سمعک ها به راحتی می توان ولوم را کنترل کرد و برنامه ها را تغییر دهیم.

سمعک opn اتیکن

opn

 

این مدل اولین سمعک متصل به اینترنت جهان است. قابلیت پردازش صدای 360 درجه آن باعث شده است که تمامی استفاده کنندگان از آن 30 درصد درک بیشتری نسبت به سایر سمعک ها داشته باشند.

آیا مایل هستید که این سمعک opn را 30 روز آزمایشی استفاده کنید؟ نوبت دهی تلفنی

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد سمعک های BTE با ما تماس بگیرید.

 

خرید انواع پشت گوشی معمولی

مدل پشت گوشی معمولی
 
 
 
تهیه سمعک در سمعک اقدسیه
سمعک های مدل پشت گوشی
امتیاز 5 از 5
تعداد نظرات : 3 نظر
خبــرنامـه
اینستاگرام سمعک اقدسیه تلگرام سمعک اقدسیه واتس اپ سمعک اقدسیه فیس بوک سمعک اقدسیه  

طراحی و توسعه: نونگار پردازش تمامی حقوق محفوظ است

© 2018 DESIGNED BY NONEGAR. ALL RIGHTS RESERVED