به کمک هم، کیفیت زندگی را تغییر می‌دهیم
together, we change live

021-22280646

شماره تماس سمعک اقدسیه 

 

 رابطه کم شنوایی و آلزایمر

 رابطه کم شنوایی و آلزایمر

تحقیقات جدید نشان داده است که افراد کم شنوایی که از سمعک استفاده نمی کنند در معرض خطر " کاهش شناختی مغز" یا همان بیماری آلزایمر هستند.
کم شنوایی باعث کاهش فعالیت اجتماعی افراد و در نتیجه انزوای فرد می شود. انزوای اجتماعی هم آلزایمر را تشدید می کند. احتمال وقوع آلزایمر در افراد با کم شنوایی خفیف 2 برابر افراد سالم است و در افراد با کم شنوایی شدید 6 برابر است.
به طور گسترده ای ثابت شده است که با افزایش سن انسان توانایی های شناختی مغز نیز کاهش می یابد. متاسفانه این کاهش شناختی مغز یک بخش عادی از پیری انسان است و نمی توان آن را متوقف کرد اما مواردی وجود دارد که می توان سرعت آن را کاهش داد. یکی از این راه ها " فعال نگه داشتن مغز " است.
برای اینکه با افزایش سن مغزمان همچنان محفوظ بماند تنها کاری که می توان کرد این است که "از لحاظ ذهنی مشغول بمانیم" . مثل داشتن فعالیت اجتماعی بالا با دوستان، خانواده و همکاران.

آیا بدون شنوایی سالم می توان از لحاظ اجتماعی فعال ماند؟

شنویی سالم کلید اصلی ارتباط با مردم و جهان اطراف ما است. اما با افزایش سن شنوایی انسان نیز مانند توانایی های شناختی مغز کاهش می یابد.

آیا ارتباطی بین این دو وجود دارد؟ جواب بله است. تحقیقات جدیدی که در دانشگاه آکسفورد انجام شده است نشان داده است که حتی افراد با کم شنوایی خفیف که از سمعک استفاده نمی کنند در معرض خطر آلزایمر 2 برابر نسبت به افراد طبیعی هستند، اگر فردی دارای کم شنوایی بیشتری باشد و از سمعک استفاده نکند احتمال آلزایمر در این فرد بسیار بیشتر می شود، مثلا افراد با کم شنوایی شدید در معرض خطر 6 برابر آلزایمر نسبت به افراد طبیعی هستند.
افرادی که از سمعک استفاده می کنند درست همانند افراد طبیعی توانایی های مغزیشان با سرعت کمتری تحلیل می رود (قبلا هم توضیح دادیم که این مسله جزیی از فرایند پیری انسان است و نمی توانیم آن را کاملا متوقف کنیم فقط می توانیم سرعت آنرا کمتر کنیم).

سمعک کمک می کند تا مغز شما محفوظ بماند

افراد کم شنوایی که از سمعک استفاده نمی کنند به علت خروج از فعالیت های اجتماعی، خطر ابتلا به آلزایمر را در خود افزایش می دهند. سمعک ها با راحت تر کردن ارتباطات کلامی به بهبود خلق و خو، افزایش تعاملات اجتماعی و مشارکت بیشتر در اجتماع کمک می کنند و از این طریق می توانند مانع از بین رفتن توانایی های شناختی مغز شوند.

کم شنوایی←←←← انزوای اجتماعی ←←←← آلزایمر


حدود 3 میلیون نفر در ایران دچار کم شنوایی هستند خیلی از این افراد از عوارض کم شنوایی خود آگاه نیستند. اگر شما یکی از این افراد هستید اولین گام ملاقات با یک متخصص شنوایی سنجی است، آینده ی شما به عنوان یک فرد سالم می تواند به آن بستگی داشته باشد.

در سمعک اقدسیه شما 30 روز سمعک موردنظر متخصص را آزمایشی استفاده می کنید در صورتی که پیشرفت قابل ملاحضه ای نداشتید می توانید سمعک را باز گردانید و 100% هزینه خود را پس بگیرید. با کارشناسان ما تماس بگیرید و از قیمت سمعک های ما آگاهی یابید.

نوبت دهی تلفنی

رابطه کم شنوایی و آلزایمر
امتیاز 4.5 از 5
تعداد نظرات : 2 نظر

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خبــرنامـه
اینستاگرام سمعک اقدسیه تلگرام سمعک اقدسیه واتس اپ  سمعک اقدسیه لینکدین سمعک اقدسیه یوتیوب سمعک اقدسیه

طراحی و توسعه: نونگار پردازش تمامی حقوق محفوظ است

© 2018 DESIGNED BY NONEGAR. ALL RIGHTS RESERVED