جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

تجویز سمعک +Vitus فوناک (مدل پشت گوشی) برای مراجع 70 ساله مبتلا به کم شنوایی شدید تا عمیق دوطرفه

محتوای صفحه

 

کلینیک سمعک اقدسیه - تجویز سمعک +Vitus فوناک برای مراجع 70 ساله

آقایی 70 ساله که از 20 سال قبل مبتلا به کم شنوایی شده و اکنون در هر دو گوش خود، کم شنوایی شدید تا عمیق دارد. ابتدا برای ایشان یک سمعک پشت گوشی فوناک تجویز شده و پس از 6 ماه که دوره ی خوگیری طی شد و بیمار به سمعک خود عادت کرد، سمعک دوم از همان نوع برای گوش دیگر نیز تجویز شد. نکته ی جالب این است که با تجویز سمعک دوم، رضایت بیمار چندین برابر شد.

در مورد این فرد، سه نکته قابل توجه است:

  • سمعک تجویز شده، از برند معروف سمعک فوناک است. سمعک فوناک یکی از بهترین و با کیفیت ترین سمعک های جهان است که بالاترین میزان فروش را در سرتاسر جهان دارد. محکم بودن و قوام بالای سمعک ها، یکی از برجسته ترین ویژگی های سمعک های فوناک است.
  • برای این بیمار سمعک مدل ویتوس پلاس تجویز شد که یکی از سمعک های رده معمولی فوناک است. سمعک های رده معمولی اغلب برای افراد مسن که بیشتر اوقات خود را در خانه و مکان های ساکت می گدرانند، مناسب هستند.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات کامل در مورد ویژگی های سمعک فوناک مدل + Vitus  به این صفحه مراجعه کنید. 

  • رضایت فرد پس از تجویز سمعک دوم بسیار بیشتر شد. متأسفانه در ایران، به دلایل مختلفی که مهم ترین آن ها بالا بودن قیمت سمعک است، افراد با کم شنوایی دوطرفه، فقط یک سمعک دریافت می کنند. این در حالی است که حتی افرادی که یک گوش کاملا سالم دارند نیز در مکان های شلوغ، در درک گفتار مشکل دارندو در افراد کم شنوای دوطرفه که فقط از یک سمعک استفاده می کنند، این مشکل خیلی شدیدتر است. به همین دلیل توصیه می شود برای آن ها دو سمعک تجویز شود تا بتوانند به بالاترین سطح درک گفتار برسند. همچنین تجویز دوگوشی سمعک، در مکان یابی اصوات، بسیار ضروری و مؤثر است. در تجویز یک گوشی سمعک در افراد کم شنوای دوطرفه، تعادل شنوایی در دو سمت سر مختل شده و این سبب مشکل در مکان یابی اصوات می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می خوانیم